Strona główna Polityka Małe zainteresowanie konsultacjami

Małe zainteresowanie konsultacjami

3460
13

Komu tak naprawdę zależy na podziale sołectwa Szydłowo, zastanawiano się na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Z wnioskiem o odłączenie Płaczkowa wystąpiło 39 osób. Na tej podstawie burmistrz Krzysztof Dereziński zarządził konieczne w takiej sytuacji konsultacje społeczne. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

W czasie sesji przedstawiono ich wyniki. Okazuje się, że wzięło w nich udział 37 osób. To niewiele, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców całego sołectwa. Samo Szydłowo i Szydłowo Drugie zamieszkuje 214 osób, a Płaczkowo 149 (razem 363 osoby). Za podziałem opowiedziały się 32 osoby, jedna była przeciw, trzy wstrzymały się od głosu. Warto zauważyć, że sam wniosek o podział sołectwa również nie uzyskał znaczącego poparcia. Podpisało się pod nim zaledwie 39 osób.

K. Dereziński wyraził zdanie, że jest za rozdzieleniem tych miejscowości. Według niego ułatwi to życie mieszkańcom. Nie będzie się to wiązało z dużymi kosztami. Fundusz sołecki naliczany jest na mieszkańca, tak więc dotychczasowa kwota zostanie proporcjonalnie podzielona. Burmistrz zaznaczył jednak, że jest świadomy, iż w następstwie podziału mogą pojawić się pewne oczekiwania mieszkańców. Płaczkowo może wówczas oczekiwać np. budowy świetlicy.

Zwolennikiem takiego rozwiązania był również przewodniczący RM Benedykt Nitka. Zastrzegł jednak, żeby mieszkańcy nie oczekiwali w najbliższym czasie inwestycji w nowych sołectwach.

W obradach uczestniczyły przedstawicielki sołectwa. Sołtys Jadwiga Daszkiewicz poinformowała, że Płaczkowo od wielu lat otrzymuje swoją część funduszu sołeckiego. Według niej to tylko niewielka grupa młodych ludzi z Płaczkowa dąży do podziału. Większość osób, szczególnie starszych, nie jest tym zainteresowana. W podobnym tonie wypowiadała się przewodnicząca rady sołeckiej, mieszkanka Płaczkowa, Teresa Pilarska.

Kacper Lipiński zauważył, że na sesji nie pojawił się nikt z inicjatorów podziału, a obecne na sali przedstawicielki sołectwa nie są zwolenniczkami tego rozwiązania. Zależy im czy nie zależy – pytał radny. Daniel Bisikiewicz apelował, aby projekt uchwały w tej sprawie przygotować na sesje grudniową, aby zmiany mogły wejść od nowego roku. Zastrzegł jednak, że jeśli nikt z zainteresowanych nie zjawi się na sesji, nie podejmować takiej decyzji.

Czy ostatecznie dojdzie do rozłączenia sołectwa okaże się na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

13 KOMENTARZE

 1. panie a co tu konsultowac ? general polYcji amator odpala granatnik w swoim gabinecie ?
  teraz ida w gadke ze to prezent od ukraincow ? – a ja sie pytam czy general policji nie zna sie na broni i nie wie ze nei wolno tego typu przedmiotow wnsic do biura z pracownikami ?

  ludzie coscie zrobili z tą Polską ! dno totalne kto nami rządzi ? potem sie dziwic ze pałuja ludzi na ulicach jak za PRLu

  • Z szacunku dla rzeczywistych ofiar bydlaków, komuchów, którzy strzelali do zwykłych ludzi, która odważyli się protestować mógłbyś zamilczeć.

   • z szacunku do ofiar Covid-19 ktorych odcieto od lekarzy, szpitali osob ktorzy nie mogli sie leczyc na raka i PL miala najwieksza smiertelnosc w UE moglbys bydlaku zamilczec

    • Co Ty człowieku porównujesz? Na równi stawiasz sytuację ofiar grudnia 1970 z osobami, którzy zmarli w wyniku braku możliwości zapewnienia właściwej opieki zdrowotnej? W grudniu 1970 komuniści wydali prosty rozkaz. Strzelać!
     Jeśli brak miejsca w szpitalu wynikający z przyjętych zasad zwalczania choroby jest dla Ciebie tym samym, co rozkaz strzelać to mamy skrajnie odmienne systemy wartości.

     • na rowni stawiam zle zarzadzanie panstwem ! masz kogos w rodzinie ktory potrzebowal w ciagu ROKU pomocy ? nie ? a widziales jak ludzie w parapet stukaja zeby dostac recepte ? czlowieku ogarnij sie ! zielonego pojecia nie masz co sie dzieje w kraju koloryzowana TVP ogladasdz tylko i patrzysz jak Cie ok….ą ! co ty mysliusz ze nic nikogo to nei kosztuje ? masz wnuki dzieci ? ktos to edzie splacal

 2. Do anonima.
  Masz specyficzne podejście.
  W 1970 roku ludzie wyszli protestować przeciw władzy.
  Obecnie ludzie wyrażają swoje poglądy w sposób nieskrępowany. Świadczy o tym chociażby to, co robisz. Piszesz sobie bez żadnego skrępowania, że rządzący są bydlakami. Piszesz różnego rodzaju oskarżenia i co Tobie grozi? Śmierć? Nie! Także nie zrównuj tych sytuacji bo to jest delikatnie rzecz ujmując nietaktem. Jeśli tego nie rozumiesz to pozostaje mi tylko Tobie współczuć.
  Czy ktoś do osób manifestujących niezadowolenie z obecnego rządu wydał rozkaz strzelać? Nie kojarzę.
  Kojarzę za to jak za rządów PO-PSL strzelano do górników.
  W 1970 roku komuniści wydali rozkaz strzelania do stoczniowców.
  Władza PO-PSL wydała rozkaz strzelania do górników.
  W jednym się z Tobą zgadzam. Należy piętnować złe zarządzanie państwem. PO-PSL źle zarządzało państwem.

 3. Co z budżetem gminy na 2023 rok? Prawda jest że na administrację pójdzie ponad 10 mln ? Czyli inflacja ponad 40% inwestycje będą te co miały być w tym roku A z powiatem tylko znowu budowa chodnika w Rudkach. A gdzie inne drogi i brak chodników droga do Zielenia, Miat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj