M. Walczak doniósł na D. Bisikiewicza

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Oświadczenie majątkowe wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Bisikiewicza wzbudziło podejrzenie Marka Walczaka z Ostrowitego. Z dokumentu wynika, że wiceprzewodniczący nie posiada żadnych dochodów oprócz diety radnego i stypendium studenckiego.

M. Walczak postanowił zawiadomić o tym prokuraturę, gdyż według niego D. Bisikiewicz zatrudniony jest w warsztacie szewskim swojego ojca.

Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa. Jak nas poinformowała gnieźnieńska prokurator Małgorzata Rezulak – Kustosz, w tej sprawie zostało wydane postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa.

Wczoraj na posiedzeniu połączonych komisji RM M. Walczak zapytał wiceprzewodniczącego, dlaczego nie ujawnił w oświadczeniu, iż pracuje w warsztacie prowadzonym przez ojca. “Szczyci się pan zakładem, przekazuje informacje, że jest pan następcą Bisikiewiczów szewców, a nie wykazuje pan zatrudnienia. […] Dałem do naprawy buty do pańskiego zakładu, naprawiał pan korki, zapłaciłem 150 złotych. pan skasował pieniążki, nie dostałem nawet paragonu” – tłumaczył M. Walczak.

Moje oświadczenie majątkowe jest zgodne ze stanem faktycznym” – odpowiedział D. Bisikiewicz. Zaznaczył również, iż nie jest to jego zakład tylko jego ojca.

Poproszony przez nas o komentarz do tej sprawy wiceprzewodniczący RM powtórzył, że jego oświadczenie jest zgodne ze stanem faktycznym. Zapytany wprost, czy pracuje w warsztacie ojca, odpowiedział przecząco.

65 Komentarze do M. Walczak doniósł na D. Bisikiewicza

ogloszenia
 1. radni napisał(a):

  Panie Danielu pozdrawiam pana ale donosicielstwo mu wyszlo jak sie nie wie to sie nie siedzi w prokuraturze a pomoc ojcu to obowiaze co pan to czynil szacun dla pana startuj na burmistrza takich ludzi uczciwych szukac ze swieczka stawiac na mlodych ha ha ha…………..

 2. Mieszkaniec napisał(a):

  Przecież ten Pan od lata obsługuje klientów w zakładzie ojca…

 3. Mieszkaniec 22 napisał(a):

  Następny. My to mamy radnych. Nie zarabiają, a jakoś całkiem dobrze sobie żyją.

 4. szewc napisał(a):

  Korki przy butach 150zł.a buty nowe 100zł.Niezły interes

 5. Wybory napisał(a):

  Ludzie otwórzcie oczy, Ci którzy nie mogą wygrać wyborów w normalnej walce uciekają się właśnie do szkalowania innych w okresie tuż przed. Jest to słabe i wyborcom proponuję uwzględnić to aby nie głosować na tych którzy zachowują się niegodnie i na tych którzy mają w tym swój cel i to publikują. Jeżeli ktoś jest z Trzemeszno wie o czym mówię…

  • Mieszkaniec napisał(a):

   Ale ja tu nie widzę żadnego szkalowania. Wystarczy przeczytać oświadczenie majątkowe dostępne dla wszystkich.Dziękuję za rzetelną informację redakcji. A ściemnianie koło marketu nie pomoże. Temu panu już dziękujemy. Pierdoły mnie nie interesują.

 6. Czytelnik napisał(a):

  Co to za korki które kosztują 150 zł?

 7. kreca i manuszą napisał(a):

  DLACZEGO RADNI TAK BOJA SIE PRZYZNAC DO ZAROBKOW ?
  LUDZIE CZY WY NIE MOZECIE UCZCIWIE POWIEDZIEC W OSWIADCZENIU ILE MACIE ? NIKT WAM NIE ZJE
  CZY TO CHODZI O UNIKANIE PODATKOW ???

  LUDZIE JAK JUZ NA TAKIM ETAPIE TAKIE RZECZY TO CO TO DALEJ BEDZIE ??

  …NASTEPCA BURMISTRZA HEHE

  • Koral napisał(a):

   Też mnie to zastanawia. Jak tylko wprowadzono oświadczenia majątkowe, osoby publiczne próbują za wszelką cenę nie pokazywać swoich dochodów albo majątku. Myślę, że bierze się to z naszej mentalności, że jak ktoś bogaty to pewnie złodziej. Nie gorszy mnie jeśli ktoś dobrze zarabia czy ma jakikolwiek innych legalny dochód, chociażby ze spadku czy wygranej w totolotka. Wiem też, że to nic przyjemnego gdy ktoś mi zagląda do kieszeni, ale o tym wiedział każdy, kto zamierzał ubiegać się o mandat radnego czy inną publiczną funkcję.

 8. Anonim napisał(a):

  Ciekawe komu ma to służyć

 9. Wyborca napisał(a):

  Zastanawiające jest to że Pan Walczak jest notorycznie z częstymi wizytami u Pana Peno.Ten duet i jeszcze może jeden radny próbują za wszelką cenę dyskredytować potencjalnych kandydatów na burmistrza.Oj Panie Peno jeżeli tak jest to nie takich metod się stosuje i wykorzystuje.Najpierw należy spojrzeć na siebie i co prezentuję a nie takimi narzędziami szkalującymi innych się posługiwać.Taka komitywa nigdy się nie popłaca.Kij ma dwa końce!!!.

  • Marek W napisał(a):

   Równość demokracja
   prawo równe dla WSZYSTKICH MOI DRODZY PAŃSTWO

  • WYbory napisał(a):

   Popieram, w tym drzewie genealogicznym grupy promienentow z Naszego miasta, która usilnie chce odzyskać władze i wplywy są nazwiska które kiedyś miały swoje 5 minut i się nie sprawdzily. A Pan Bisikiewicz, to człowiek który nie odmówi pomocy. Pomimo tego że nie jestem z jego okręgu wyborczego doradzi i pokierowal jak załatwić urzędowe sprawy. Za co bardzo dziękuję i taki człowiek daje mi gwarancję dbałości o mnie jako mieszkańca. O tych którzy go dyskredytuja szkoda gadać. DLACZEGO:nie chce Używać ICH metod rywalizacji wyborczej…

 10. Ola napisał(a):

  Zdaje się że oświadczenie wypełniał p. Bisikiewicz. A jest to informacja publiczna dostępna dla wszystkich. W tym momencie to raczej dyskredytuje się on sam.

  • rozbawiona napisał(a):

   A może był taki tłok w mieszkaniu że wypełnił ktoś inny i biednego p. Bisikiewicza oszkalował i zdyskredytował ?
   A to pech. …….

 11. uwaga uwaga napisał(a):

  KAZDY KTO ZOBACZY RADNEGO Z W WARSZTACIE W PRACY POWINIEN ZGLOSIC TO STOSOWNYM ORGANOM – PRACA NA CZARNO ? NIELEGALNE DOCHODY !

  WSZYSCY ROWNI WOBEC PRAWA ! BEZ WYJATKU !

 12. 🦁🦁🦁 napisał(a):

  Jeść obìad z prezydentem spotkania z sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta w sprawie Uroczystych wizyt Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 100 lecia Odzyskania przes Polskę Niepodległości pasuje takiej osobie która nie pracuje nie płaci podatku ubezpieczenia bardzo interesuje mnie jakich ten pan użył argumentów że pozwolono mu się spotkać z Prezydentemi sekretarzem wypada o to zapytać Panie Przewodniczący czy pan wyraził zgodę na taką reprezentację rady mieszkańców jeżeli nie to pokazać temu panu gdzie jest jego miejsce w szeregu dokonać jego odwołanie z wice Przewodniczącego .

 13. Anonim napisał(a):

  Szkoda, że inny kandydat na burmistrza, stojący za tą sprawą, w ten sposób walczy z kontrkandydatem. Brzydzą mnie takie metody.

  • wyborca napisał(a):

   Czy to Pan Peno?Jeżeli tak to będzie jeszcze większy dramat niż obecnie.Te wybory muszą być inne niż te poprzednie gdzie ekipa z ponadpodziałami w gronie których jest tak obecnie aktywny Pan Peno przyczyniła się do tego co mamy przez ostatnie lata w naszej gminie-zadłużenie które rośnie i jest przez obecną radę akceptowane.Jak mozna wyczytać nawet p.Peno udaje się na wizyty do Proboszcza w sprawie alumnatu.

 14. Rentgenica napisał(a):

  Ja bym chciała przy okazji , żeby również franek łono się wyspowiadał ze swoich tajemnic bo z tego co jest powszechnie wiadomo tak jak niegdyś tak i teraz niejasności w intencjach i papierach trochę jest. Karty na stół bo od publikacji milczy jak grób na ten temat. Zapowiada się ciekawa kampania. Może na spotkanie przedwyborcze warto zaprosić wiktorka i mała konfrontacja albo na Wielkanoc autor niech dodruk powieści o naszym bohaterze wykona a może bohaterach. Każdemu mieszkańcowi należy się wiedza kto do władzy się pcha i z kim knuje swoje opery.

  • Marek W napisał(a):

   To jest nalezyte stwierd gdyż pokazuje coś co jest prawem zabronione kazdy równy z równym stopniu zagadnień związanych z prawem poz.

 15. Anonim napisał(a):

  Ja pier… Trzemeszno to cały komentarz…

 16. Zbyszek napisał(a):

  Panie Walczak i spółka-przestańcie tak działać bo p.Dereziński znów będzie grał męczennika i ludzie czyli wyborcy znów dadzą się zwieść tym sztuczkom.Pan Bisikiewicz wystarczy przyjrzeć się jego pracy-odsłuchać wypowiedzi na komisjach czy sesjach rady miejskiej,zawsze potrafi za pomocą argumentów uchronić mieszkańców przed podwyżkami ze strony remondisu-woda ścieki ,odpady.To fakty a nie mity.Część radnych natomiast w tych kwestiach w ogóle nie zajmuje zdecydowanego stanowiska w wielu sprawach ważnych dla nas a p.Bisikiewicz otwiera im dopiero oczy i się przebudzają.

  • Marek W napisał(a):

   co racja to racja ale swietlica brak stanowiska a remadis to Walczak dal dowód a on widział że wożą i co . bądź obiektywny panie Zbyszeku początek miał zadawalajacy potem odznaczenia i koniec patriotyzmu zrobił wizję dróg i co nie dokończył poz dyskusja bez arogancji wskazana.

   • Anonim napisał(a):

    Jaki dowód?! Co za bzdury? Każdy kto jeździ w kierunku Gniezna samochodem od dawna widział szambiarki jeżdżące do Trzemeszna.

 17. MaciejW. napisał(a):

  Kampania wyborcza może być ciekawa, może być interesująca, ale tylko w przypadku gdy będzie oparta na merytorycznych spostrzeżeniach i odpowie na podstawowe pytanie, jakim moim zdaniem jest – Jaka ma być Gmina Trzemeszno za minimum 5 lat – kadencje, na miarę oczywiście własnych możliwości ? Do tego musi być profesjonalnie przeprowadzona, z szacunku do mieszkańców – wyborców.

  Śledząc ostatnią kampanię nawet dość pobieżnie, stwierdzam, że była co najmniej mizerna, a to również świadczy o jakości kandydatów. Zresztą ataki obyczajówką, czy od persona pokazują słabość sztabów, ale są “dobrze” odbierane przez część wyborców, którzy nie wiele wiedzą o zarządzaniu, rządzeniu właśnie.

  Tutaj mamy do czynienia, po prostu z czymś o czym wszyscy wiedzą, jednak tylko Pan Marek Walczak, próbuje to wykazać formalnie, czego jak mniemam druga osoba w RM nie wykazała …

  Fakt, to trochę przerażające, ale nie wiem co bardziej w tym przypadku …

 18. Sandra napisał(a):

  Walczaka nie lubię, ale w działaniach popieram. Wychodzi mu różnie, jednak chce dobrze i sprawy niejasne nagłaśnia . Za to,że chce wytłumaczenia tych spraw nie można tego Pana tak krytykować. To postawa aktywnego obywatela.

 19. Mieszkaniec 22 napisał(a):

  A ja nie chcę żeby naszą gminą rządził bezrobotny, a już tym bardziej ktoś z komornikiem na karku. To świadczy o ich gospodarności przecież.

 20. Jan napisał(a):

  Moim zdaniem zeznania majątkowe osób publiczny jak najbardziej być powinny ale tylko i wyłącznie do wglądu przez takie instytucje jak US, prokuraturę, policję, CBA czy inne tego typu jednostki ale nie powinny być do publicznego wglądu. To jakie mam dochody to moja sprawa i wymienionych wyżej instytucji a nie przeciętnego Kowalskiego. To raz a dwa o ile się nie mylę to każdy członek najbliższej rodziny (matka/ ojciec czy syn/córka) może a nawet powinien pomogać w prowadzeniu gospodarstwa domowego skoro razem mieszkają a tym samym pomagać w rodzinnym biznesie prowadzonym w tym gospodarstwie nie ppbierając za to wynagrodzenia. Na wsi jakoś nikogo nie dziwi jak np. syn pomaga ojcu przy świnkach a tutaj taki raban? Panu Walczakowi nigdy nikt zrodzony nie pomagał? Płacił lub płaci swoim dzieciom za pomoc w gospodarstwie?

  • Marek W napisał(a):

   ale ja syna oplacam od czsu gdy ukończył szkołe

  • Ja napisał(a):

   Niestety, ale się mylisz.

   Opis ze strony ZUS:

   “Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych posługuje się pojęciem “osoby współpracującej z osobą prowadzącą działalność gospodarczą”. Osoba taka, pod względem obowiązku opłacania składek ZUS, traktowana jest tak, jakby sama była przedsiębiorcą. Takimi osobami współpracującymi są, wg ustawy:

   małżonek
   dzieci
   rodzice
   dzieci drugiego małżonka
   dzieci przysposobione
   macocha
   ojczym

   jeżeli pozostają z przedsiębiorcą we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracują z nim przy prowadzeniu działalności. ”

   Także jeśli wspomniany radny faktycznie pomaga ojcu w zakładzie pracy to powinien być zatrudniony.

   • Jan napisał(a):

    Doczytaj całą ustawę i jej wykładnie. Zgodnie z art. 8 ust. 2 ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, jeżeli pracownik spełnia kryteria określone dla osób współpracujących, do celów ubezpieczeń społecznych jest traktowany jako osoba współpracująca. Do osób współpracujących z osobami prowadzącymi pozarolniczą działalność zalicza się: małżonka, dzieci własne, dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione, rodziców, macochę i ojczyma oraz osoby przysposabiające, jeżeli pozostają z nimi we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracują przy prowadzeniu tego biznesu (art. 8 ust. 11 ustawy o sus).To oznacza, że ZUS uzna dorosłe dziecko za osobę współpracującą, jeśli równocześnie są spełnione dwa warunki:
    1. pozostaje z jednym z rodziców prowadzącym własny biznes we wspólnym gospodarstwie domowym,
    2. współpracuje przy prowadzeniu działalności.

 21. Natasza napisał(a):

  Nie mi oceniać Pana Bisikiewicza, chociażby z tego względu że nie jestem klientką warsztatu jego ojca. Jeśli jednak to prawda, że pracuje on tam a nigdzie tego nie wykazuje to myślę, że powinien to jednak wyjaśnić, może nie tyle panu Walczakowi co swoim wyborcom, których być może ( zaznaczam – być może) obsługiwał.

 22. anonim napisał(a):

  Ludzie czy wy doprawdy nie macie innych problemów . Czy trzemesznianie maja zakodowane w głowach jedynie pierdoły .
  Każdorazowe pierdnięcie staje się tematem lokalnym numer jeden
  aż do obrzydzenia .

 23. Danka napisał(a):

  Co się dzieje a co będzie działo się po wyborach jak słyszę kto będzie startował na fotel burmistrza to już kabaret jeden z kan,to młodzian bez doświadczenia życiowego jeszcze do tego nigdzie nie pracuje-kombina nie uczciwy wobec wyborców drugi kandydat z długami wobec panstwa a to jest to samo jakby wobec nas trzeci też ma nie lada grzeszki za skura -czy nie już uczciwycz normalnych z doświadczeniem – pytam tylko ?

  • Leser napisał(a):

   Jest Burmistrz Derezinski wzór wszelkich cnót i pracowitości.
   Najlepszy kandydat który siedzi cicho a wy sobie łby urywajcie. Jacy wy głupi ci wszyscy piszący. Burmistrz otwieraj szampana.

 24. Julek napisał(a):

  Panie w/ce przew. niech się pan tak nie denerwuje ja myślę że do wyborów jest jeszcze trochę czasu i ktoś odpowiedni na te stanowisko się zgłosi-przede wszystkim. wykształcony z wiedzą doświadczeniem w zarządzaniu tak wielką instrukcją a do tego z osiągnięciami i uznaniem w srodowisku-chyba takich mamy !

 25. zofia napisał(a):

  jakim cudem został wice to jest zagadka ,a może nie / coś za coś,no ale w miarę jedzenia apetyt rośnie !to nawet jest nie smaczne jak on będzie kandydował na burmistrza ,no to świat przewraca się do góry d.pą ! ludzie co to się porobiło !!

  • MaciejW. napisał(a):

   Pani Zofiu,

   1989 rok Polsce zrobiono, przedtem 1945, a jeszcze wcześniej 1939 i tak się leczymy z tych historycznych reperkusji personalnych …

  • Jan napisał(a):

   Nie mam jeszcze swojego kandydata ale proszę o trzy powody dlaczego nie Pan Bisikiewicz?

   • Anonim napisał(a):

    Panie Janie,

    1. Zarządzanie grupą pracowników zdobyte w zakładzie szewskim.
    Urząd chyba liczy trochę wiecej pracowników.
    2. Odpowiedzialność za budżet zakładu szewskiego chyba ciut mniejszy, nawet jeśli obcasy w zakładzie szewskim kosztują 150zł.
    3. Bezczelne składanie śmiesznego oswiadczenia majątkowego.
    W normalnej firmie za naigrywanie się z obowiązku skutkuje co najmniej rozmową z przełożonym.
    4. Zwykła koniunkturalność.
    5. Kolejna osoba w gminie bez elementarnych, potwierdzonych umiejętności menedżerskich.

    Szkoda byłoby naszego miasta na kolejne 4 lata.

    • Jan napisał(a):

     Nie jestem zwolennikiem Pana Bisikiewicza ale proszę wędkarz mi który kandydat ma doświadczenie z zarządzania gminą?

     • Anonim napisał(a):

      Drogi Janie,

      1. Na chwilę obecną nie wiemy kto będzie kandydował.
      2. Jeśli próbujesz zasugerować obecnych zarządzających, którzy “uczyli” się warsztatu zarządzania w urzędach to ja od razu głośno krzyczę NIEEEE! akceptuję żadnego. Nie akceptuję również takiego, który myśli, że po wyborach się tego jakimś cudem nauczy.
      Stracone kolejne 4 lata.
      3. Poniżej bardzo dobrze napisał Marcin, aktualnie bezrobotny, niedoświadczony czy też pieniacz mają większe szanse od tych “zlodzieji”, którzy coś już osiągnęli.
      4. Z mojego punktu widzenia natomiast, jeśli stawiamy poprzeczkę tak nisko jak napisał(a) WYbory, to faktycznie kiepsko to widzę.
      Żeby było jasne, nie odmawiam tego prawa WYbory-owi.
      Kurde, Polski język, trudny język.

   • Oio napisał(a):

    Jan ty idz do lekarza a lepiej do dobrego specjalisty psychiatry bo lekarz już ci nie pomorze !!!!!

    • Jan napisał(a):

     Byłem niedawno u psychiatry ale nie przyjął mnie bo cały dzień badał jakiegoś pacjenta. Taka prośba do Ciebie. Następnym razem nie siędź tak długo u lekarza.

 26. Omg napisał(a):

  Z całym szacunkiem,ale ten człowiek nie potrafi się porządnie wypowiedzieć,a jeszcze ta pseudo znajomość z A.B.

 27. Marcin napisał(a):

  Mnie martwi ta nasza mentalność. W dojrzałych demokracjach startując na taki urząd trzeba pokazać ze coś sie już w zyciu osiągnęło. U nas bezrobotny ma większe szanse, bo ten, kto w życiu do czegoś doszedł to pewnie złodziej. Smutne to ale prawdziwe

 28. Marek W napisał(a):

  Moim zamiarem nie było poparcie jakiegoś kandydata tylko przekazywanie informacji jak się zachowują radni ludzie którzy decydują o kasie urzędu gminy i co ma być robione i jak jest robione tu trzeba przypomnieć działaczki na placu Wojciecha sprzedane a może były to działania nazwijmy ja tobie ty mi i radni młodzi wpuszczenie na minę gdyż państwo nie bierzecie udziału wposiedzeniach a są tam jaja na pograniczu ? CBA POZ

 29. Wujek dobra rada napisał(a):

  LUDZIE ZEBYSCIE ZNOWU NIE NARZEKALI TO WEZCIE SOBIE MADREGO CZLOWIEKA NA BURMISTRZA A NIE ZE POZNIEJ COS POPODPISUJE I GMINA BEDZIE PLACIC A WY TEZ BO KTOS TE PODWYZKI I KOSZTY ZAPLACIC MUSI

 30. Wwww napisał(a):

  Po błędach ortograficznych widać jacy “mądrzy” ludzie najwięcej krzyczą w tym i podobnych tematach…

 31. Ktos napisał(a):

  Panie marku czy pan cos nie halo pod sufitem ☺pozdrowiam garaco daniela biśikiewicza

 32. Marek W napisał(a):

  Ma pytanie czy tak się powinien zachowywać przewodniczący komisji społecznej opuszczając sesję przed chwilą zadawania pytań- czy jest godne funkcji wice Przewodniczącego radny –
  -przewodniczącego komisji społecznej. taki radny myśli o ?kandydaturze na burmistrza czy bycie radnym przez tego Pana nie jest ?

 33. Zbych napisał(a):

  Dziękujemy Panie Walczak za usnięcie szambiarkę z miasta jest Pan wielki ale nie wiem czy Pan wie za moment w osiedlowe uliczki mają wjechać jeszcze większe pojazdy autobusy jak to się ma do walki ze smogiem rząd ustawą wprowadzi zakaz wjazdu diesli a tu zamiast utwardzić ul.Marchlewicza kurz i błoto to chcą zrywać asfalt na szkolnej i kłaść kostkę liczymy na Pana

 34. sasiad szewca napisał(a):

  jak zobacze ze młody dorabia to sam zglosze do stosownych instytucji o kontrole.
  Z wyrokiem kandydowac nie moze juz

  • Anka napisał(a):

   Wstydzcie sie ludzie, co sie z Wami dzieje? Kiedys wstyd bylo donosic, sasiad sasiadowi pomagal, a teraz czlowiek czlowiekowi wilkiem…

 35. Marek W napisał(a):

  Pani Anko prawo równe kazdy obywatel ma obowiązek podatkowy ZUS a na starość do opieki i to radny gminy tym bardziej

  • Wspolczuje takiego sasiada napisał(a):

   Zus to najwiekszy zlodziej, mozna placic cale zycie i nic z tego nie miec. I to jest kazdego prywatna sprawa, a donosic to swinstwo. Ja wierze ze karma wraca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado