Łukasz Urbaniak ukończył maraton nowojorski

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Mieszkaniec naszej gminy Łukasz Urbaniak wystartował w tegorocznej edycji maratonu nowojorskiego. Udało mu się tego dokonać po pięciu latach starań – procedura wzięcia udziału w najbardziej rozpoznawalnym i największym maratonie świata jest znacznie bardziej skomplikowana niż przy innych biegach.

Zapisy rozpoczynają się w połowie stycznia i trwają do połowy lutego. Liczba chętnych jest jednak tak duża, że o przyznanym miejscu nie decyduje kolejność zgłoszeń, a łut szczęścia w losowaniu jakie odbywa się w marcu.

W tegorocznej edycji liczba chętnych, zapisanych na losowanie, przekroczyła 300 tysięcy. Liczba startujących to nieco ponad 50 tys., ale w tym jeszcze spora pula numerów startowych przeznaczona była dla zawodowych biegaczy i sponsorów.

Bieg nie należy do najłatwiejszych, ale już sam udział rekompensuje wszystko – trasa prowadzona jest ulicami Nowego Jorku i przebiega przez pięć dzielnic Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx, Manhattan z metą w słynnym Central Parku.

Rozentuzjazmowany tłum setek tysięcy mieszkańców Nowego Jorku (wg oficjalnych informacji organizatora tegoroczny maraton zgromadził ponad milion kibiców), żywiołowo i głośno dopingujących na całej trasie maratonu, dodaje skrzydeł i jest niezapomnianym przeżyciem.

Jak mówi Ł. Urbaniak, przygotowanie, obsługa (10 tys. wolontariuszy) i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom musi być ogromnym wyzwaniem dla organizatorów, ale i tutaj nie można mieć żadnych zastrzeżeń, bo ze wszystkiego wywiązali się na medal.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że nazwiska wszystkich biegaczy, którzy ukończyli ten bieg w czasie poniżej pięciu godzin, drukowane są w poniedziałkowym dzienniku The New York Times. Całość jest więc niezapomnianym przeżyciem i potwierdza, że warto mieć marzenia i je realizować, bo to właśnie pomysł na start w Nowym Jorku był inspiracją i motywacją do rozpoczęcia uprawiania sportu” – przekonuje Łukasz.

TCS NYC Marathon 2017 ukończył w czasie 3:41:05.

24 Komentarze do Łukasz Urbaniak ukończył maraton nowojorski

ogloszenia
 1. Mieszkaniec napisał(a):

  Gratuluje Łukasz

 2. GEM napisał(a):

  Wielkie gratulacje Panie Łukaszu.

 3. Anonim napisał(a):

  Super, wielki szacun i gratulacje 🙂

 4. A H I M S A napisał(a):

  Łukasz od dawna imponuje mi swoją energią, pomysłami i radością życia, ale niniejszym zbieram szczękę z podłogi. Brawo Ty!

 5. Ilona napisał(a):

  Brawo sąsiad!!! ❤️❤️❤️

 6. ela napisał(a):

  Brawo sąsiad

 7. B I napisał(a):

  Chyba mu zazdroszczę 🙂
  życzę mu powodzenia i jestem ciekaw następnego celu.

 8. anonimxx napisał(a):

  Wyczyn i szczęście! Gratulacje!

 9. ... napisał(a):

  Gratulacje 😁 piękna sprawa

 10. Ziomal napisał(a):

  Serdecznie gratuluję i podziwiam.Życzę kolejnych sukcesów.

 11. Malinova napisał(a):

  Gratulacje!

 12. Rebeliant napisał(a):

  Gratulacje !!! Życzę spełnienia kolejnych marzeń.

 13. Czemesznianin napisał(a):

  kojarze tego cwaniaka

 14. Leon napisał(a):

  Zdecydowanie najlepszy z Trzemeszna reszta to amatorszczyzna.

  • biegacz amator napisał(a):

   I po co te epitety typu “amatorszczyzna”? Nie odzywaj się w tematach o których nie masz pojęcia. Łukasz również jest amatorem i piszę to bez żadnych złośliwości. Zrobił dobry wynik ale nie rewelacyjny.
   Dla mnie nie wynik w tym wypadku jest wydarzeniem ale fakt, że ktoś z Trzemeszna pobiegł w największym maratonie świata. Tego Łukaszowi szczerze gratuluję. Zawodowstwo wśród mężczyzn zaczyna sie poniżej 2:30. Znam amatorów biegających grubo poniżej 3 godzin. W Trzemesznie są zawodnicy biegający poniżej 3:30. Tak więc cieszmy się z sukcesu naszego mieszkańca ale nie kosztem innych, którzy też ciężko trenują.

   • Do amatora napisał(a):

    Za to Ty możesz oceniać, czy Łukasza wynik nie jest rewelacyjny – skoro nie znasz historii jego osiagnięć i czasów. Wyniki są indywidualne w zależności od wielu składowych (stan zdrowia, wiek, predyspozycje, trasa, pogoda itd.). Niech każdy dąży do pokonywania samego siebie, a nie porównywania się do innych i ich czasów 🙂

 15. do Leona napisał(a):

  On odniósł sukces! Ale też dopisało mu szczęście w losowaniu!
  Niejedna osoba z tej wg Ciebie amatorszczyzny nie ma szczęścia, aby tam się znaleźć w tym Nowym Jorku.
  Podziwam wszystkich amatorów z Trzemeszna, w tym amatora Łukasza Urbaniaka.
  Łukasza szczerze podziwiam za upór w dążeniu do celu. I za wysiłek sportowy! Gratulacje wielkie!

 16. Wódz napisał(a):

  Do biegacza amatora w Trzemesznie nikt nie biega 3.30 jak piszesz URBANIAK osiągnął sukces i wynik REWELACJA JEST NAJLEPSZYM BIEGACZEM W TRZEMESZNIE

 17. biegacz amator napisał(a):

  I po co ta dyskusja? Napisałem, że to dobry wynik i podziwiam Łukasza. Nie spodobało mi sie tylko obrażanie przy okazji innych biegających nazywając ich amatorszczyzną. A, że wiem co pisze to dwa przykłady z brzegu – Poznań Maraton 2015 Michał Szukalski 3:03, w 2016 Paweł Gorzelańczyk 3:06. Uważam, że Leon swoim wpisem zrobił Łukaszowi niedźwiedzią przysługę.

  • 3 napisał(a):

   Skoro, to nie jest przytyk od osoby, której dotyczy artykuł, to nie rozumiem po co umniejszać wyniki tego człowieka (“nie rewelacyjny”), a ktory przy okazji jest skromna osobą z klasą i te przepychanki są tu zbyteczne. Pozdrawiam

   • biegacz amator napisał(a):

    Są całkowicie zbyteczne. Ale powiedz to Leonowi, który zaczął niepotrzebną dyskusję umniejszając efektom treningów innych biegaczy.
    Pozdrawiam Łukasza i wszystkich biegających.

 18. Romuś do Leona napisał(a):

  Nie znasz tematu biegania, nie biegasz i niepotrzebnie mącisz i szkodzisz Łukaszowi, który biega i zna wyniki kolegów biegaczy z tej amatorszczyzny trzemeszeńskiej. Łukasz jest wielki, bo ukończył maraton w Ameryce i jesteśmy z niego dumni. Tysiąc razy brawo dla niego!!!!!

 19. Koleżanka napisał(a):

  LUKASZ GRATULACJE!JESTES NAJLEPSZY Z TEGO ROCZNIKA 💪💪💪

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado