Strona główna Różne Lech Poznań vs Jagiellonia – do trzech razy sztuka?

Lech Poznań vs Jagiellonia – do trzech razy sztuka?

949
0

Lech Poznań w ostatniej kolejce zaledwie zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków. Tym samym było to już 3. spotkanie w rundzie wiosennej, w którym piłkarze Macieja Skorży stracili punkty. Czy po serii dwóch meczów bez wygranej Kolejorz przełamie się w domowym starciu z Jagiellonią Białystok?

Lech Poznań vs Jagiellonia Białystok

Na podstawie kursów przygotowanych przez analityków zakładów bukmacherskich widać, że zwycięstwo Lecha Poznań w starciu z Jagiellonią Białystok to jeden z najbardziej prawdopodobnych rezultatów w nadchodzącej kolejce. Kolejorz w tym sezonie jest drużyną godną zaufania w meczach domowych. Wyjątkiem były tutaj rywalizacje z Radomiakiem, Radom, Pogonią Szczecin, a także Rakowem Częstochowa. Tylko w tych meczach drużyna z Poznania nie zanotowała zwycięstwa na swoim boisku. Mowa tutaj o dwóch remisach, a także jednej porażce.

Od początku rundy wiosennej można jednak zauważyć, że poznańska lokomotywa zatrzymuje się na większej liczbie stacji i rozdaje tam punkty, niż miało to miejsce podczas rozgrywek jesienią. Obecnie Kolejorz spadł już na trzecią pozycję i plasuje się za plecami Rakowa, a także Pogoni. Na ten moment strata do lidera nie jest zbyt duża, ponieważ wynosi zaledwie 2 punkty, jednak mimo wszystko Lech miał aż 6 oczek przewagi nad Rakowem po rundzie jesiennej.

Kolejorz wygrał tylko 2 z 5 rozegranych spotkań rundy wiosennej, co sprawiło, że zakłady bukmacherskie zwiększyły kursy na ewentualne mistrzostwo Polski dla tego zespołu. Lech był zdecydowanym faworytem po rundzie jesiennej, ale z każdym meczem po zimowej przerwie sporo traci.

Statystyki:

-Kolejorz wygrał tylko dwa mecze ligowe w rundzie wiosennej.
-Lech stracił dokładnie po jednym golu w dwóch ostatnich meczach.
-Kolejorz przegrał ostatnie starcie z Jagą.
-Jagiellonia wygrała tylko jeden mecz w rundzie wiosennej.
-Drużyna z Białegostoku nie wygrała 4 ostatnich spotkań.

Zakłady bukmacherskie na Lech vs Jaga

Wydaje się, że nadchodzące spotkanie z Jagiellonią Białystok to idealny moment na przełamanie. Podopieczni Piotra Nowaka od początku rundy wiosennej również rozczarowują swoich kibiców. Jagiellonia pod jego wodzą zanotowała tylko jedno zwycięstwo i przystąpi do tego meczu po serii 4 kolejnych spotkań bez wygranej na koncie. Statystyki raczej nie wskazują na to, aby ekipa z Białegostoku miała zwyciężyć w Poznaniu, nawet pomimo tego, że wygrali oni pierwszą rywalizację tych drużyn.

Można zakładać, że piłkarze Lecha Poznań wyciągnęli odpowiednie wnioski z pierwszej potyczki pomiędzy tymi drużynami. Dodatkowo na trybunach będzie ponad 30000 kibiców gospodarzy, co powinno stanowić o sile Lecha. Fani z pewnością zdają sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znalazła się ich drużyna i muszą pomóc swoim ulubieńcom.

Wygrana Lecha Poznań, to zdaniem analityków zakładów bukmacherskich jeden z najbardziej prawdopodobnych wyników w nadchodzącej kolejce. Moim zdaniem warto tutaj dorzucić +1,5 gola, aby podbić kurs do kuponów AKO dostępnych na przykład w zakładach sportowych PZBuk.

Więcej lokalnego sportu znajdziesz po kliknięciu linku!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95