Strona główna Na sygnale Łapała psa, potrącił ją samochód

Łapała psa, potrącił ją samochód

5335
24

Wczoraj (10 czerwca) policjanci otrzymali otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie posesji w gminie Trzemeszno.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, 5 czerwca po godzinie 22 kierujący pojazdem marki Toyota Yaris – w trakcie cofania przy garażu – najechał na 41-letnią kobietę, która wtargnęła za auto w celu złapania swojego psa.

Poszkodowana ze złamaną nogą trafiła do szpitala.

Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie.

KPP w Gnieźnie

24 KOMENTARZE

 1. Taka Polska, iż prawo chroni przestępce a karze właściciela, który broni się przed bandytą(często uzbrojonym), który włamuje się do cudzego domu, mieszkania. W Ameryce właściciel ma w takim przypadku prawo nawet zabić bandytę.

 2. Wyszła z psem to powinna go pilnować,tym bardziej że samochód nie wziął się z nikąd. Nic lepszego w tym czasie nie macie do roboty Drodzy Właściciele Czworonogów. Chociaż moglibyście zacząć sprzątać po ukochanych pupilach, bo co krok to gówno.

 3. Najważniejsze , że ustalono sprawcę i nałożono karę ! Jaki wniosek ? 100% skutecznej wykrywalności !
  Brawo POLICJA !!!

 4. Jest napisane „wtargnęła za tył auta” z jakiej racji zatrzymano facetowi prawko babie wlepić mandat za głupotę niech trzyma psa na smyczy. Chodzą po osiedlach takie święte krowy z pieskami, jak piesek wybiegnie na drogę to zawsze pretensje do kierowcy

 5. Rozumiem, że wypowiadają się tutaj sami fachowcy, posiadający co najmniej prawo jazdy kat. B. Z pewnością pani nie zachowała sie rozsądnie, ale tak dla przypomnienia – cytat z Kodeksu Drogowego. Sa to obowiązki kierującego :
  „Przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:
  a) sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,
  b) upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.”

  • Masz ,,Mister,, rację jednak jest pewne ,, ale ,, ! Z informacji wynika , że do zdarzenia doszło na ,,terenie posesji,, . Pytane – czy teren ten był oznaczony tabliczką ,, strefa ruchu ,, i kto jest jego właścicielem ?
   Widzę , że znasz Kodeks Drogowy lecz nie do samego końca 🙂 .
   Nie wiem czy Panowie Policjanci również posiadają wiedzę i mieli prawo interweniować w sposób bezwzględny jeżeli zdarzenie miało miejsce na prywatnym gruncie bez oznakowanie tego miejsca tabliczką ,, strefa ruchu ,, .
   Być może informacja na tym portalu jest szczątkowa i przekłada się na złą ocenę zdarzeń . Pozdrawiam .

 6. Kierowca ma winę i szybko prawka nie odzyska widocznie nie zachował ostrożności .Teraz jeszcze pytanie co z poszkodowaną dalej i tak pewnie sprawa znajdzie finał w sądzie sprawa karna jak nic.

 7. Prawko zabrane będzie na długo plus sprawa karna w sądzie .Ciekawy jestem skąd był ten kierowca.Słaba koncentracja za kierownicą zabrać na stałe prawko nie zgłosił się od razu na policję kto wie może pijany f

 8. Hospitalizacja poszkodowanej powyżej 7 dni sprawa trafi do sądu dostanie grzywną i zatrzymanie prawka i tyle ważne że dla poszkodowanej tak się skończyło a nie gorzej.

 9. Zainteresuje się ludźmi którzy wchodzą na pasy nie patrząc nawet czy coś jedzie bo to będzie znowu tragedia, oczywiście otępiające pudełeczko w łapie i pretensja na kierowcę nie wspominam na Kilińskiego zderzenia śmiertelnego. .

 10. No ja tez czekam co bedzie dalej w sprawie zabicia pieszego na pasach.coś bardzo ucichło a sprawca jezdzi dalej coś nie tak się dzieje w tym naszym kraju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here