Strona główna Polityka Kto będzie startował w wyborach uzupełniających?

Kto będzie startował w wyborach uzupełniających?

3928
43

Jak już informowaliśmy, 14 lipca odbędą się wybory uzupełniające w okręgu nr 1. Ich powodem jest wygaśnięcie mandatu Kacpra Lipińskiego, który został wybrany na burmistrza.

W poniedziałek upłynął termin rejestracji komitetów wyborczych. Zarejestrowano 7 komitetów, z których 6 ma w nazwie nazwiska konkretnych osób. Nie są to jeszcze formalnie kandydaci na radnych, ale nietrudno się domyślić, że to właśnie te osoby wystartują w wyborach.

Są to komitety wyborcze wyborców: Adriana Kilińskiego, Magdaleny Krzyżaniak-Świątek, Marcina Kulczaka, Renaty Wendowski, Tobiasza Bartkowskiego i Sebastiana Kwiecińskiego. Wszystkie te osoby startowały w wyborach 7 kwietnia.

Jedynym komitetem, który nie ma w nazwie nazwiska konkretnej osoby, jest Komitet Wyborczy Wyborców Forum Samorządowe 2024. Jego pełnomocnikiem jest Krzysztof Szapował. Jako pełnomocnik nie może on jednak startować w wyborach. Kto będzie startował z listy tego komitetu okaże się niebawem. Termin zgłaszania kandydatów upływa 10 czerwca.

43 KOMENTARZE

   • Nazwisko napisane na klawiaturze quertyczy innego to nie czlowiek. Wyraz można napisać, wymazać, skasować. Czytanie ze zrozumieniem.
    Jako mieszkaniec gminy mam/mamy prawo wyrażać swoje niezadowolenie itd.
    Ja nie zagłosuję, bo nie ma na kogo.

   • Dlaczego miałbym wystartować? Nie śmiałbym pchać się w takie miejsce nie robiąc wpierw porządku z sam sobą. Mam nadwagę dość sporą. Jeśli z nią sobie nie mogę poradzić to jak mam iść i radzić głosować w sprawach gminh? Ogarnij się człowieku! To sie nazywa samokrytyka i świadomość że gdzieś się do czegoś nie nadajesz. Znakomicie sprawdzam się od 15 lat w swojej profesji jako automatyk i tak zostanie do emerytury. Amen.

    • Anonimem – to mnie nie interesuje, że nie potrafisz sobie poradzić z otyłością! Każdy ma jakieś problemy ale ludzie dążą do lepszej wersji siebie. Nie znasz na pewno wszystkich kandydatów to nie oczerniaj. Bo są ludzie wykształceni, inteligentni i rozsądni. Każdy ma jakąś wartość, a Ty myślisz, że jesteś alfa i omega? Co to oznacza nie nadają? Czy któryś z nich jest alkoholikiem? Złodziejem? Każdy z nich sobie radzi na swój sposób! Więc zejdź na ziemię i zostań sobie tym automatykiem do emerytury bo na nic więcej cię nie stać! Taka porada mniej jedz ale częściej i zacznij się ruszać!

 1. Bardzo dobrze aby radnym został p.Jatczak chociaż wtedy przy tak słabej radzie mógłby chociaż ratować honor i merytorykę oraz dbać aby głupoty burmistrza I jego zastępcy bo tak można nazwać np.uzasadnienie odwołania skarbnika dlatego że ośmieliła kandydować do rady Powiatu z listy platformy, to jest prawdziwa odsłona tych ludzi,trzeba to nagłaśniać bo to niebezpieczne ,metody znane z tamtych czasów

  • Ha ha ha ha ha ha ha aaaaa ha ha ha ha
   Pogódźcie się już z przegraną i poszukajcie w sobie trochę szacunku do Burmistrza.
   Porą skończyć z tym uwielbieniem papierka mgr. W realu widać jak to działa. Spójrzcie tylko na wyksztalcony „rzont”.
   Wybrać trzeba człowieka, nie tytuł uczelni. A doświadczenie w młodym wieku się zdobywa.

 2. Po co nam radni i sołtysi jeżeli maja ślepotę ,mamy koniec maja a stan gminnych drug jest chory jak ta gmina ,omijasz, dziurę i najeżdżasz na kolejną.

 3. Poseł pis niejaki Krzysztof Sz. kiedy był szefem Biura Legislacji w KPRM u Moradzieckiego zatrudnil 6 pracownikow fikcyjnych ktorzy nigdy nie byli w pracy za 900 tysia – ale jak to wyborcy mowią nam sie zylo lepiej bo sie dzielili no i na tym to polega kazdy kto pojdzie do dowolnego banku i wezmie kredyty to przekona sie ze trzeba to SPŁACIC jak nie ty to rodzina i tak samo w budzecie jak nie Ty to Twoje wnuki albo dzieci

 4. aaaaa to Flirciarz jeden noooo

  film na Youtube pt: „Noce z Dudą. Izabela Pek przez 3 lata pisała nocami z Andrzejem Dudą. Czym skończył się ten flirt?”

  naprawde nie ma nic wiecej do roboty jak za granicami wojna ???????

  ale nie na pis glosują bo oni panie dajo a tamci nie dawali

  • Jak ci na yutube powiedzą że jesteś ćwok,to dopiero wtedy uwierzysz? Pis to jednak potęga, do dziś rządzi w głowach durniów.

   • ćwok ? a to zalezy kto powie i jakie dowody pokaze czlowiek po maturze nie dosyc ze cos objrzy lub przeczyta to jest ukierunkowany na akceptacje naukowych dowodow i kojarzenie faktow ale widac ze alektorat PIS sie odezwal bo to tylko dno moze tak pisac nie znajac logiki gdybym ci dal do wyliczenia macierz albo calke to bys zmienil temat ze na Youtube nie bylo i po co pytam no wlasnie tacy ludzie jak ty „cwok” powinni isc pierwsi na wojne z Rosja jako mieso armatnie

  • Rozumiem Twoje rozgoryczenie i frustrację wyborco. Niestety, w polityce i różnych organizacjach zdarzają się sytuacje, które mogą wydawać się niesprawiedliwe lub rozczarowujące. Często bywa tak, że osoby, które przegrały, próbują wrócić do gry, nie zważając na konsekwencje czy opinię publiczną – jednak to nie jest oznaka braku honoru, ambicji oraz wstydu… moglibyśmy napisać tutaj bardziej o odwadze. Ja np. nigdy nie zdecydowałbym się wystartować do takich wyborów, bo nie umiem poradzić sobie z krytyką. Ale szanuje takie osoby, które są odważne, zmobilizowane do działań, walczące do końca.

 5. Więcej wpisów o głupkach i niewykształconych tumanach, a wygraną komitet p. Jatczaka ma w kieszeni 🤣🤣🤣🤣

  • Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z rozumem. Kaczynski jest znakomicie wyksztalcony i co z tego? Czy to konkurs na dyplomy? Na serio Burmistrz musi mieć tylko mgr z uczelni? Jakoś UAM to nie jest Harvard czy Yale.

  • Tego obrażania to im nie zapomnimy oj nie 😛 swoją drogą niech się nie zesraja z tym swoim wykształceniem he he pewnie nad łóżkiem wisi

 6. jest piekna pogoda wypowiedziane podczas burzy.to delikatny przyklad ironi. To drwina zlosliwosc lub szyderstwo ,ktorego nie brakuje w komentarzach.Poz

  • Pan Jatczak mając ogromny potencjał powinien stworzyć konkurencyjny ,obiektywny ,rzetelny portal informacyjny gdzie będzie prowadzony z poszanowaniem drugiego człowieka,nie będzie anonimowych komentarzy, wtedy czytelnicy zdecydują który się ostanie w społeczeństwie nie zaś to co mamy

    • Słyszę to „doswiadczenie” i „wiedzę” to chce nuż mi się śmiać od tej promocji. W wyborach pokazaliśmy gdzie mamy to doświadczenie i wiedzę. Szacunku chcemy 👍

   • Panie Rozsądny. Jak pan taki rozsądny, to pewnie zostaniesz tutaj bo jak widać, lubisz też anonimowo pisać. A po drugie, skąd ta pewność, ze tamten bedzie obiektywny?

     • Z kolei moja wiedza i doświadczenie mówią mi że bedzie to portal obiektywny. Również! 😃😃😃🤣 Bo ja mam wiedzę i doświadczenie a wy nie 😃

   • A będzie blokować komentarze i pytania ? Będą tylko te schlebiające czy inne merytoryczne tez ? Może sobie stworzyć tylko żeby było to obiektywne to trzeba jeszcze znieść porażkę 😉

  • Teraz ten portal przy sprawowaniu władzy przez ten duet to farsa,wszelkie nieudacznictwa nie ujrzą światła dziennego

 7. Moje główne osiągnięcie to przewracanie kiełbasek do hotdogów tak myślę czy w przyszłym roku nie startować w końcu mam się czym pochwalić. Sukces rodzi kolejny sukces.

   • Nie będą mi wypominać czy brak mo doświadczenia i wiedzy? Dobrze obracam parówki . Chęci mam wielkie trudniej jest mi je wykonać

 8. Chciałem środkowym palcem pozdrowić miłego pana który w sobotę o 6.00 rano zaczął kosić trawę kosiarką na terenie koło bloków mieszkalnych. Gratuluje akcji. W końcu zgodnie z prawem cisza nocna kończy się o 6.00 więc w wolny dzień można spokojnie budzić mieszkańców. Przy okazji byłem wdzięczny za informację, jaka firma wysłała tego dzbana do pracy o 6.00. Będę już wiedział z usług jakiej firmy nigdy nie korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj