Strona główna Polityka Kruchowo broni hali

Kruchowo broni hali

1507
26

Ponad 100 osób zgromadziło się dzisiaj w Zespole Szkół w Kruchowie, aby zaprotestować przeciwko próbom zablokowania budowy hali gimnastycznej przy tamtejszej szkole. Przypomnijmy – propozycje przeniesienia miliona złotych z budowy hali na inne ważne zadania w mieście (i pozostałych sołectwach) złożył na obradach połączonych komisji radny Sławomir Peno.

W dalszej dyskusji pojawiła się jednak inna propozycja. W ostateczności przegłosowano wniosek, aby środki w wysokości miliona złotych zmniejszyć w pozycji przeznaczonej na pozostałe usługi.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się z inicjatywy dyrektora szkoły Jarosława Majewskiego, sołtysów Kruchowa Ryszarda Dziela i Ławek Wojciecha Jurgońskiego oraz Rady Rodziców. Zwrócili się oni do przewodniczącego Rady Miejskiej Ludwika Macioła, aby w trybie pilnym powiadomił o tym spotkaniu radnych.

W zebraniu wziął udział burmistrz Krzysztof Dereziński, oraz radni Maria Dziel, Ludwik Macioł, Grzegorz Koperski, Przemysław Woźny, Maciej Dalewski, Mieczysław Chojecki, Michał Behnke.

Na wstępie L. Macioł przypomniał wnioski do przyszłorocznego budżetu, jakie złożyli radni na ostatnich obradach połączonych komisji. Zaznaczył, że nie ma wśród nich wniosku o zmniejszenie kwoty przeznaczonej na inwestycje w Kruchowie „Były tylko takie mówienia, ale konkretnego wniosku nie było” – stwierdził przewodniczący.

K. Dereziński odniósł się do stawianych mu niekiedy zarzutów faworyzowania Kruchowa. Jak stwierdził, następna hala będzie w Trzemżalu. Jak wyjaśnił, Kruchowo jest pierwsze w kolejności z uwagi na dużą liczbę dzieci z naszej gminy, szczególnie Ochodzy i Gołąbek uczęszczających do szkoły w Gościeszynie. Hala sportowa ma przyciągnąć dzieci z tamtych okolic, a wiadomo, że za każdym dzieckiem idą pieniądze w postaci subwencji. Przypomniał, że gdy objął funkcje burmistrza to były takie sołectwa, w których „nic nie było i burmistrza też tam nie było, a na zebrania jeździł zastępca bo tam się trudno rozmawiało”.

Odnosząc się do wniosków radnych burmistrz stwierdził: „Wnioski są wnioskami, słowa pewne padły, protokół jest, ktoś mówił o zdjęciu z tej inwestycji pieniędzy, ktoś nie mówił”. K. Dereziński pytany o to co się stanie, jeśli budżet nie zostanie uchwalony w wyznaczonym terminie odpowiedział, że prawo przewiduje uchwalenie budżetu przez Regionalna Izbę Obrachunkową. Istnieje wtedy możliwość, że izba może skreślić niektóre inwestycje, jednak jak przypuszcza, nie będą to inwestycje już rozpoczęte.

Radny Grzegorz Koperski potwierdził słowa L. Macioła, że faktycznie wniosku o zmniejszeniu środków na halę nie ma, ale jutro jest komisja „i może taki wniosek się pojawić„. Jak stwierdził, dzisiejsze zebranie przerodziło się w wiec wyborczy. W podobnym tonie wypowiadała się Maria Dziel. Oboje zaapelowali tez do mieszkańców, aby przyszli na sesję Rady Miejskiej 30 grudnia, kiedy to będzie uchwalany budżet. O dokończenie budowy hali apelowała też obecna na sali Marika Popowicz.

Radny Maciej Dalewski zapowiedział, że dla niego najważniejszym zadaniem jest budowa wodociągu w Wymysłowie i jeśli to zadanie nie znajdzie się w projekcie budżetu, to zagłosuje on przeciwko jego przyjęciu.

Przewodniczący klubu radnych Ponad Podziałami Sławomir Peno zapytany o powody nieobecności na dzisiejszym spotkaniu odpowiedział, że nie wie czemu ma służyć protestowanie przeciw czemuś czego nie ma. Skomentował, iż  zmniejszenie środków na budowę hali było tylko luźną propozycją, a nie ma jej wśród wniosków do budżetu. „Po co więc burmistrz i niektórzy radni straszą mieszkańców – tego kompletnie nie rozumiem” – stwierdził radny.

26 KOMENTARZE

 1. Ale ekipa,czytajcie ze zrozumieniem czy Wam Bozia już rozum odbiera nie ma wniosków nie ma tematu. Kampania wyborcza się skończyła” nieudacznicy „ale ładne zdjęcia popatrzcie jakich orłów wybraliście Ponad Podziałami czas z tym skończyć.

 2. Peno to ty stworzyłeś problem i wywołujesz aferę, tak jak burmistrz i dyrektor J.Majeski przytoczył ta hala należy się od trzech pokoleń a za burmistrza od 9 lat, wcześniej Kruchowo nic nie dostawało!

 3. Zdjęcie pieniędzy z Kruchowa to była propozycja jednego radnego, która nie przeszła. Zamiast zapomnieć o tym, burmistrz i dwoje radnych przed samymi świętami wolą spędzić ludzi i pokazywać im jak to ich bronią przed czymś czego nie ma. Ludzie, nie dawajcie robić z siebie idiotów. Pan Koperski twierdzi, że wniosku nie ma ale może być. Oczywiście, wszystko może się zdarzyć. Np meteoryt może spaść na Kruchowo więc zbierzmy już dzisiaj ludzi żeby temu przeciwdziałać.

  • Dokładnie, zgadzam się z kolegą. Po co ta szopka w wykonaniu burmistrza i wiadomo, odpowiednich radnych?

   Do tego Marika Popowicz i wiec jak się patrzy. Szczerze mówiąc chciałbym by ludzie władzy tak bardzo zajmowali się przepływem pieniędzy w gminie, jak np, kosztami kancelarii, kosztami Remondisu, wyjazdów służbowych i innych „usług pozostałych”…

 4. Co to za sens odbierać pieniądze z inwestycji w którą tyle już zainwestowane. Ponad podziałami szuka na siłę pieniędzy żeby odkupić grzechy za inne swoje głupie decyzję, milionem chcą się przypodobać oczywiście swoim wyborcy w mieście. Więc kto tu robi wiec wyborczy?! Po chole…..e znowu bicie piany jak to w modzie Ponad podziałami, byle głośno było. Matelski i Peno lubią robić koło siebie szum. Aż się dziwię np. P. Krzyżaniak że należy do tej ekipy? Pisowskie Trzemeszno.

 5. Pani Dziel się odezwała!Do tej pory,posłuszna burmistrzowi,podnosiła rączkę zgodnie z jego wolą.Kruchowo w zamian, miało imprezę za imprezą.Czy Kruchowo jest faworyzowane?OCZYWIŚCIE!!!

 6. Co szkodziło radnym z Ponad Podziałami przyjechać i powiedzieć swoje racje? .. No tak oni z tamtego okręgu nie startują dlatego mają tych mieszkańców ….w poważaniu.

 7. Bardzo dobrze, że zwołali ludzi, niech wszyscy wiedzą co się święci.Mówmy głośno o problemach, które dotyczą naszej gminy. Później byłyby żale i pretensje, że nikt nic nie wiedział.
  Ponad Podziałami- Państwu już podziękujemy !!!

 8. zdjęcie nr 1 – Jest nas wielu, zbudujemy socjalizm, Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!

  P.S. Wyzdrowiał ?

 9. Co pokazuje ta sytuacja, że od mieszkańców Kruchowa możemy uczyć się solidarności i mają dobrego dyrektora szkoły. Czego uczymy się od naszej władzy, że pod hasłem inne wydatki mamy kwotę opiewającą na 4 miliony 500 tysięcy złotych, cieszę, się, że kilku komentujących widzi fakt, próby ulokowanie oczu opini publicznej na konflikt wokół pozycji budżetowej jaką jest kończenie inwestycji hali w Kruchowie, tylko po to by ukryć inne bardzo źle pożytkowane kwoty.

 10. Chodzi o to że jak są inwestycje w Trzemesznie to wszystko jest OK. (place, placyki, skwery, poważne pieniądze na oczyszczanie miasta i na inne duperele)
  w wioskach tego nie ma budowa hali sportowej nie tylko dla uczniów boli was tak bardzo.

  • Was i nas niePanie Dziekanie będzie sporo kosztować utrzymanie tego obiektu, budowa to jednorazowy koszt, czy to także było poruszane na spotkaniu ? Czy tylko szopkę polityczną sobie towarzystwo zrobiło ?

 11. Z ogromną radością patrzę na pierwsze zdjęcie – burmistrz wręcz promienieje, dawno nie oglądaliśmy go tak radosnego.

 12. Pan Peno z Matelskim krzyczeli na zebraniu os. nr 2 że zabiorą milion Kruchowu, to samo powtarzali na komisji a teraz się dziwią o co cały hałas??? Tchórze, pierwsi do krzyczenia ale stanąć twarzą w twarz z ludźmi którym chcą zabrać kasę tylko po to żeby mieć na swoje okręgi już nie potrafią! Dlaczego ponad podziałami dyskryminuje wioski?

 13. I otóż mamy kolejny absurd sposobu sprawowania władzy w naszej gminie.

  Do Kruchowa przyjechali przekonani, żeby przekonywać przekonanych, że już nie ma nieprzekonanych, co do budowy hali.

  Aż się prosi, żeby sparafrazować słowa NOSA z „Wesela”

  Piję, piję bo ja muszę,
  bo jak piję, to mnie kłuje;
  wtedy w piersi serce czuję,
  (…)
  Bareja gdyby jeszcze żył,
  toby pił
  i o hali w Kruchowie
  film nakręcił.

  Swoją drogą ciekawi mnie czy Pan Burmistrz miałby „balls” (i nie mam tu na myśli bombek choinkowych), żeby w ostatniej chwili zawiadomić organizatorów, że ze względu na ważne obowiązki służbowe nie może dotrzeć na spotkanie – przecież najłatwiej rozwiązuje się problemy tam gdzie ich nie ma, nieprawdaż?

  P.S.

  Korzystając z okazji chciałbym wszystkim złożyć serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
  Szczególnie wszystkim paniom życzę
  szczupłej sylwetki
  i grubego portfela.
  I oby Św. Mikołaj tylko nie pomylił kolejności 🙂

 14. Pytanie ? kiedy to urząd miasta i gminy w Trzemesznie dokończy kanalizacje gminy ile to jeszcze i jak długo nieczystości będą nadal plynac do okolicznych jezior

 15. To jest dyletanstwo naszego burmistrza -jest tam gdzie nie ma problemu natomiast tam gdzie on rzeczywiście jest to jest L4.
  Należy zgłosić do p.Ziobry i wszystkich służb specjalnych sprawę odzyskiwania vatu,tutaj są kręcone wałki,o musi być tego kres !!!!!

 16. Jesteś niemcu( … ) Kochany, Boski i Jedyny. Mądrość Twa i dowcip, i opinie na wiele ważnych tematów „wzlatają” ponad poziomy .
  Życzę Ci pięknie jak najlepszego życia.

 17. kto najwiecej krzyczy po katach łapie wyborcow 🙂 prosto w twarz burmistrzowi nie powiedza – ludzie patrzcie co i ile kto robi dla miasta a nie wybierajcie krzykaczy 🙂 ja moze juz nie mieszkam w trzemesznie ale zal patrzec jak was robia jak dzieci 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj