Strona główna Różne Kruchowianka na igrzyskach w Tokio

Kruchowianka na igrzyskach w Tokio

6512
7
fot. Wikipedia / Zorro2212
fot. Wikipedia / Zorro2212

Dzisiaj rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W reprezentacji Polski znalazła się pochodząca z Kruchowa Marika Popowicz – Drapała. Sprinterka została powołana do składu sztafety 4×100. To już jej trzecia olimpiada.

Przypomnijmy, że pierwszy sukces sportowy kruchowianki to wygrany bieg dziecięcy w ramach imprez towarzyszących biegowi im. Jana Kilińskiego. Potem było całe mnóstwo zwycięstw na różnych szkolnych zawodach. Warto dodać, iż Marika odnosiła także sukcesy w zupełnie innej dziedzinie. Z dużym powodzeniem brała udział w konkursach recytatorskich.

Po rozpoczęciu nauki w Bydgoszczy trafiła do tamtejszego Zawiszy. Obecnie sport łączy ze służbą wojskową w bydgoskiej jednostce.

Wśród jej wielu osiągnięć są między innymi złote medale mistrzostw Polski na 100 i 200m, brązowe młodzieżowych mistrzostw Europy, a także dwukrotny brąz w mistrzostwach Europy w sztafecie 4×100. Stawała też na podium różnych zawodów dla żołnierzy.

Trzeba dodać, że jeszcze kilka miesięcy temu jej start w igrzyskach wydawał się bardzo mało prawdopodobny. Biegaczka przeszła w ubiegłym roku COVID-a, z ciężkimi jego objawami.

M. Popowicz – Drapała jest mężatką, ma jedno dziecko, mieszka w Bydgoszczy. Nie zapomina jednak o swoich korzeniach. Wielokrotnie uczestniczyła w różnych wydarzeniach na terenie naszej gminy.

7 KOMENTARZE

    • Lepszy Adrian/ długopis niż Trzachu sprzedam Polskę Niemcom albo Trzachu o pseudonimie Rafał 72 nazwany tak dlatego że z 77 obietnic danych Warszawiakom w trakcie wyborów na prezydenta Warszawy NIE SPEŁNIŁ 72 obietnic No jak on by pojechał do Tokio to by się dopiero działo Tak by im zanieczyścił rzeki że Fukushima przy tym to byłoby jak pierdnięcie A tak u nas rzeka trzaskowianka ma się dobrze a może trzaskościekowianka Adrian ma chociaż normalny wyraz twarzy a Trzachu to twarz jak z horroru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj