Strona główna Kultura Kosynier stał się bezpłatnym biuletynem

Kosynier stał się bezpłatnym biuletynem

2045
1

Trzemeszeński Miesięcznik Informacyjny Kosynier, który ukazywał się na terenie miasta i gminy Trzemeszno od 1993 roku przestał istnieć, a przynajmniej w obecnej formie. Uchwałą Rady Miejskiej w Trzemesznie z dnia 26 czerwca TMI Kosynier zmienił się w Biuletyn Informacyjny Kosynier. Istotną zmianą jest przeniesienie siedziby redakcji z urzędu do trzemeszeńskiego domu kultury oraz decyzja o wydawaniu go bezpłatnie.

Przegłosowana na sesji uchwała zapewnia, że w biuletynie znajdą się przede wszystkim informacje dotyczące działalności Rady Miejskiej, Burmistrza, Urzędu Miasta i Gminy w Trzemesznie, gminnych jednostek organizacyjnych i jednostek pomocniczych oraz szeroko pojętą ideę samorządową. W roku możemy spodziewać się 12 wydań i  będą one ogólnie dostępne na terenie całej gminy. Planuje się także udostępnienie wersji elektronicznej.

Za działalność na rzecz Kosyniera podziękowano byłemu redaktorowi naczelnemu gazety – Dariuszowi Jankowskiemu, który za wkład i prowadzenie redakcji został uhonorowany pamiątkowym grawertonem.

Obecnie nie jest jeszcze znany nowy naczelny – ma on zostać niebawem powołany przez burmistrza. Dodatkowo ma powstać Rada Programowa, która będzie opiniowała każdy numer zanim trafi do druku. W jego skład wejdzie Burmistrz MiG Trzemeszno, przedstawiciel Rady Miejskiej i jedna osoba wskazana przez burmistrza spośród pracowników urzędu lub jednostki organizacyjnej.

IMG_5094

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj