Strona główna Kultura Konkurs języka angielskiego w Gimnazjum w Trzemesznie

Konkurs języka angielskiego w Gimnazjum w Trzemesznie

59
2

29 maja Gimnazjum w Trzemesznie po raz czwarty miało przyjemność gościć najzdolniejszych miłośników języka angielskiego z okolicznych gimnazjów oraz po raz pierwszy ze szkół podstawowych.

W IV Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych wzięło udział 23 uczniów z Gimnazjum w Kruchowie, Trzemżalu, Czerniejewie, Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie, Jankowie Dolnym, Żydowie, Orchowie oraz Trzemesznie.

W VI edycji konkursu języka angielskiego dla szkół podstawowych Macmillan Primary School Tournament wzięło udział 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kruchowie, Trzemżalu, Czerniejewie, Szkoły Podstawowej nr 7 w Gnieźnie, Szczytnik Duchownych Żydowa, Orchowa, Szkoły Podstawowej Millenium w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie.

Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności językowo – gramatyczne, a także mieli okazję poznać kolegów z innych szkół. W tegorocznych potyczkach najlepsza wśród gimnazjalistów okazała się Daria Trojanowska z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie , natomiast ex aequo drugie miejsce zdobyli Zofia Koteras z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie i Tymoteusz Braciszewski z Gimnazjum w Czerniejewie, trzecie miejsce przypadło Michałowi Kosickiemu z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie .

W rywalizacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobył Szymon Oświęcimski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie, drugie miejsce Maja Gajda ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie. Również tutaj mieliśmy trzecie miejsce ex aequo byli to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Gnieźnie Oskar Jaźwiec oraz Jędrzej Marciniak.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Pozostali uczestnicy także zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

Konkursy językowe to świetna okazja na sprawdzenie swojej wiedzy, a także nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z innych szkół o podobnej pasji i uzdolnieniach. Mamy ogromną nadzieję, że również kolejne edycje konkursu będą się cieszyć takim zainteresowaniem uczniów i nauczycieli .

Organizatorem konkursu było Gimnazjum w Trzemesznie.

(Gimnazjum w Trzemesznie)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here