Strona główna Różne Komunikat sanepidu

Komunikat sanepidu

10909
37

Gnieźnieński sanepid kieruje komunikat dla wiernych, którzy uczestniczyli w mszach św. w dniach od 11 do 17 listopada w kościele w Kruchowie oraz w mszy św. w dniu 15 listopada o godzinie 10:00 w kościele w Jastrzębowie.

Osoby w przypadku wystąpienia objawów chorobowych proszone są o kontakt z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gnieźnie, tel. alarmowy 693-023-355.

37 KOMENTARZE

  • W kościele możesz się zarazić tak samo jak w sklepie na lodowisku w pracy. Dlaczego macie tendencje do potępiania jednych miejsc a innych nie? Dlaczego walczycie o to żeby decydować o swojej d…. i jej czysto zwierzęcym popędzie, a macie pretensje do tego żeby ktoś mógł decydować głowa? O pójściu do Kościoła nie decyzuje d…. a głowa. Zabrońcie myśleć, potępiajcie innych. Ważne ze będzie aborcja na życzenie. Cip…. a góra, mózg do bani.

   • Widać że sam lub sama masz właśnie to zamiast mózgu bo nie rozumiesz co czytasz. Więc pozwól że wytłumaczę. Modlitwa to nie jest miejsce, miejscem jest np. kościół a o nim nie było mowy tylko o tym pierwszym. Więc nie ma tu potępienia jakiegokolwiek miejsca w tym tak jak byś to chciał/chciała kościoła a jedynie ukazanie skuteczności a raczej nieskuteczności modlitwy.

   • PS
    A gdyby o chodzeniu do kościoła i o wierze decydowała głowa, czyli drowy rozsądej i logiczne myślenie, to nikt by nie chodził i nie wierzył bo by wiedział, iż jest to wytworem ludzkiej wyobraźni i zwykłą fantazją. Religi w Polsce jest dużo a na świecie jeszcze więcej i każdy może założyć swoją czyli najpierw coś nie istnieje a później powołujesz to do życia. I tak samo powstały wszystkie religie chrześcijanskie. Wiec myślenie przyda się również tobie. „Nawet głupota nie zwalnia od myślenia”

    • Nie każdy może założyć swoją religie. Każdy może mieć swoją wizje na życie. Swoje zdanie. Ale mylisz to z religia. Brakuje tobie elementarnej wiedzy na ten temat. Twoje zdanie jest opinia zwykłego mieszkańca Trzemeszna, zarabiającego najniższa krajowa, czytającego maksymalnie 1 książkę na 3 lata. Jaki status społeczny, taka opinia.

   • Uczniów w klasie też jes taka mała ilość, że każdy może każdego podać lecz mimo to sprawdza się obecność. A pamięć ulotna jest. I w razie czego nikt nie mógły się wyprzeć, że nie był.

 1. Ale czy ktoś kogoś zmusza żeby iść do kościoła. To decyzja dobrowolną każdego. Do pracy musimy jakoś chodzić a jakie są w zabezpieczenia? Śmieszny pomiar temperatury? Czy dystans, dezynfekcja, maseczka? W zakładach mnóstwo osób zarażonych i na kwarantanna h. A tu afera poszukiwania i nakręcanie.

  • Dokładnie a jak przychodzi do zarażenia pracownika to prawie nikt więcej na kwarantannę nie idzie bo niby za mały kontakt a później wychodzi.

   • Ciesz się że pracujesz i nie przejmuj się grypą. To tylko pokazuje jak nas zakłamuje tzad. Nie ma żadnej pandemi zrozumcie to w końcu.

  • Maja potrzebę pojąć do Kościoła to niech idą. Walczycie o możliwość decydowania o własnym ciele a wypominacie komuś wizytę w Kościele? Wiara to ostatnie co człowiekowi zostaje. Kościół to miejsce gdzie dzieją się ważne sytuacje życiowe jak smierć ślub chrzciny. Co w tym ze ktoś głęboko wierzący ma potrzebę pójścia do Kościoła? Sprowadzacie to do „pójścia do sklepu” czy „siłowni”? Społeczeństwo jest coraz bardziej puste, bez refleksji. Wiem zaraz ktoś mądry napisze „wy…lac”.

 2. Każdy może być zarażony. Ksiądz powinien dezynfekować ręce przed rozdawaniem komunii, ale tego nie robił bardzo długo, zaczął to robić od niedawna zapewne już się domyślał że jest zakażony. Pod koniec października był chory i odprawiał msze (ledwo mówił i chodził), pogrzeby itd. Czy to jest odpowiedzialna postawa? Niech każdy sobie odpowie sam na to pytanie.

  • Do czego się każdy ma przyznać? Bo chyba ktoś ma problem ze zrozumieniem co pisze.. Wyraźnie jest napisane że w przypadku jakicholwiek objawów trzeba się zgłosić, a nie wszyscy którzy wtedy uczestniczyli we mszy.Skoro się dobrze czuje to nie muszę się zgłaszać, prawda???? Pozdrawiam

 3. W dobie koronawirusa nagle zniknęła grypa. Cisza na temat szczepień i nikt nie straszy powikłaniami. Przypadek? Chyba już coraz więcej osób otwiera oczy…

   • Dzień dobry,
    a ziemia jest płaska, od dołu podparta przez 3 słonie, a od góry przez niebo…
    Pozdrawiam wszystkich płaskoziemców , wierzących, że Elvis(Kulczyk, Kennedy-można podstawić dowolnego nieboszczyka) żyje, a epidemia to wymysł i spisek żydomasonów rządzących światem.
    TDi

  • Trzeba nastawić się na biznes koronawirusowy. Ktoś ta machina cała steruje. Koncerny farmaceutyczne mimo ze przekonują ludzie nauki ile kasy inwestują w szczepienia, zarobią krocie. Grupa jest niemodna i nie zarabia się na niej od lat. Jest niemedialna, nudna. Nikt nie napisze artykułu o grypie bo to nudne…… Teraz na topie jest koronawirus. Nowy, groźny. Trzeba na tyle nastraszyć świat żeby był popyt. Podaż już jest. Gra trwa dalej.

  • Bo z grypa nauczyliśmy się żyć pomimo ze zdarzają się przypadki śmiertelne.Obowiazkowe szczepienia,pomyślcie teraz ile to siana dla tych co chcą zaszczepić ludzi na całym świecie.Szkoly pozamykali, kogo niby tym posunięciem chronimy?nikogo.Bo młodzież i tak porusza się gdzie chce bez opieki dorosłych.Nauczyciele i tak chodzą po sklepach,w kolejkach czeka się przecież nawet 10 minut i aż dziwne ze ich strach nie obleciał.Kto w przyszłości wykształci dobrych specjalistów?widzimy już po artykułach jaki poziom ma gimbaza.Coraz mniej studentów na kierunkach lekarskich,anestezjolodzy średnia wieku z 80 lat.A my boimy się wirusa którego większość z nas przejdzie kilkakrotnie z objawami takimi jakie towarzysza wielu innym chorobom wirusowym które przeżyliśmy niejednokrotnie w życiu.

  • Proszę nie siać paniki. Teraz wiele osób zada sobie pytanie czy wpuścić, czy nie. Bo może akurat jest zarażona. Siejecie zamęt zupełnie bezpodstawnie. Byle straszyć. Strach to zły doradca. Nie umiecie myśleć logicznie, ze pielęgniarka może bc zarażona jak każdy inny i o tym nie wiedzieć? Chcielibyście żeby tak o was mówili? Ze zarażeni nawet chodziliście? Pielęgniarka to może nie jest super wymagający zawód i nie są to może jakieś super umysły ale to ważny zawód. Pielęgniarka odwalą dobra prace. A jest opłacana bardzo słabo.

 4. wie ktos lub slyszal o przetargach w szpitalu na stadionie Narodowym ?? chcialbym sie zalapac na jakies dostawy czegokolwiek bez przetargu i zbednych papierologi ;p nie jestem instruktorem narciarstwa ani sprzedawca oscypkow ale moge sie przebranzowic jak trza

  • Po co tak daleko szukasz zaraz na stadion narodowy, lepiej spójrz w trzemesznie kto komu stołek i za co załatwić może 😛 Swja droga możesz tez brać udział w wojnie, w której większość kobiet nie wie o co chodzi a Lempart ręce zaciera. Czy to PiS rządzi czy to PO ludzie jak wy się nie nauczycie w końcu myśleć, to jak robią tak będą robić was w ch…. Dajecie się sprzedać za pięćset plu, dajecie się wciągnąć w polityczna grę i pseudo wojnę feministki Lempart. W ważnych tematach strajku nie robicie, czy to w kwesti służby zdrowia, edukacji, pracy za miskę ryżu. Tutaj milczycie. A to jest problem. Daliście się porobić feministce żeby walczyć o jej racje, jej marzenia. W sposób pozbawiony kobiecości. Głupi naród….. tańczy jak mu zagraja

 5. Przecież delikwent zarażony wirusem był znacznie wcześniej a dopiero teraz powaliła go dosłownie i w przenośni choroba współistniejąca. Więc mógł zarażać już wcześniej a nie tylko od 11 do 17 listopada. Dlaczego więc sanepid poszukuje tylko tych?

 6. w kościele rzadna choroba nie powinna nam grozić – raczej jakieś uzdrowienie. Parafianie to raczej wykluczeni cyfrowo obywatele. Sanepid niech do burmistrza gminy się zwróci bo to Oni niepozwalają zakarzonym obejrzeć nawet tego komunikatu. Posiadają na ten cel jeszcze 25 tysięcy euro i trzydzieści tysięcy pln. Proszę o więcej „Benedyktynki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj