Strona główna Różne Komunikat Remondis Aqua Trzemeszno

Komunikat Remondis Aqua Trzemeszno

2273
0

Remondis Aqua Trzemeszno z uwagi na prognozowany okres upałów zwraca się z ogromną prośbą do mieszkańców Gminy i właścicieli działek rekreacyjnych o rozważne, racjonalne i możliwie oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych ogródków i trawników w czasie upałów, szczególnie w godzinach popołudniowych.

Instalacje wodociągowe pracują z pełną wydajnością i na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia związanego z przerwaniem dostaw wody, jednak może to nie wystarczyć na tak wysokie zapotrzebowanie. Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych czy w gospodarstwach rolnych do pojenia zwierząt.

Prosimy zatem o korzystanie z wody przy realizacji takich celów jak: podlewanie ogródków, napełnianie przydomowych basenów, najlepiej w godzinach nocnych lub rannych. Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia u innych odbiorców oraz w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.

Jednocześnie przypominamy, że pobór wody z hydrantu możliwy jest tylko do celów przeciwpożarowych oraz pod kontrolą operatora sieci wodociągowej.