Strona główna Różne Kolejne zdjęcia z kroniki „dwójki”

Kolejne zdjęcia z kroniki „dwójki”

7503
16

Dzisiaj kolejna porcja zdjęć z kroniki Szkoły Podstawowej nr 2. Są nieco młodsze od poprzednich. Załączamy również dwie, które publikowaliśmy niedawno na naszym profilu Facebook-owym.

Przedstawiają one m.in. Pana Twardowskiego oraz kosmonautów z rakietą w trakcie pochodu 1-majowego.

Jak już pisaliśmy, kronika dwójki jest bardzo bogata, ma kilka tomów, a w nich wiele zdjęć. Dla nieco starszych absolwentów ‘czerwonej szkoły” oczywistym jest fakt, że w znacznej mierze jest to zasługa nauczyciela tej szkoły, Kazimierza Kaczmarka (siedzący w środku na zdjęciu nr 3).

Ten ceniony przez wiele pokoleń matematyk był również pasjonatem fotografii. Uwieczniał na zdjęciach ważne wydarzenia z życia szkoły, a także poszczególne klasy. Przypuszczamy, że większość publikowanych dzisiaj fotografii jest jego autorstwa.

Poprzedni artykuł ze zdjęciami z kroniki SP nr 2 dostępny jest |TUTAJ|.

16 KOMENTARZE

  1. Na drugim zdjęciu transparent, jak dokument tamtych czasów. Mam też pytanie: może ktoś pamięta, kto kryje się pod strojem Twardowskiego?

  2. To prawda. Tło zdjęć bardzo nieciekawe, ale przynajmniej naturalne😁 a nie obrobione dzięki technikom komputerowym

  3. ja ze szkoly nr 2 pamietam niektorych nauczycieli jak to wysoko głowę nosili i brzydko odzywali się do uczniów, tez mam mgr. ale jakos potrafie pomoc nawet smieciarzowi smieci wystawic, porozmawiam z kazdym (nawet pisowcem), jak sobie przypomnę slowa wypowiadane przez niektorych nauczycieli tam siedzacych to zastanawiam sie czy to wyniesli z domu czy nabyli gdzies ? Pan jeżewski kultura ZAWSZE nawet jak sie denerwowal to nie dal sie wyprowazic w rownowagi, pan Chojecki tez no szkoda szkoda bo jednak zostaje w pamieci czlowiekowi jakis tam obraz tej szkoly a nowi nauczyciele tez slyszalem sobie poczynaja (j.ang)

    • Masz tego niby magistra, a na osobę która po tobie sprząta mówisz śmieciarz. Śmieciarz to ten który zaśmieca. Magister wykształcony chociażby na ,,parterze,, szkoły, powinien przynajmniej układać zdania ze zrozumieniem ,a i też wiedzieć powinien gdzie przecinek postawić.

  4. wszystko ładnie pieknie ale dzis czytam

    Na razie na jednego emeryta przypada czterech pracujących, ale za 20 lat będzie to tylko dwóch. Skąd wziąć tych brakujących, by system emerytalny się całkiem nie załamał?

    to dlatego Jaroslaw nawpuszczal tylu migrantow ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj