Strona główna Sport i rekreacja Kolejne rejsy w ramach projektu „Żagle dla wszystkich”

Kolejne rejsy w ramach projektu „Żagle dla wszystkich”

687
1

Wczoraj (12 września) Stowarzyszenie pod Żaglami, w ramach projektu „Żagle dla wszystkich”, zorganizowało po raz kolejny spotkanie nad brzegiem Jeziora Popielewskiego. Tym razem stowarzyszenie gościło podopiecznych zespołu Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie „Droga do Domu”.

Po zebraniu się nad brzegiem jeziora, uczestnicy zostali przywitani przez organizatorów. Przeprowadzono instruktaż, na którym omówiono zasady bezpieczeństwa na wodzie. Po odprawie rozpoczęły się rejsy jachtami żaglowymi, gdzie uczestnicy mieli okazję popływać na jachtach okrytopokładowych jak i jachtach kabinowych.

Niektórzy aktywnie włączyli się w prowadzenie jachtu, ponieważ pod okiem skipera zasiedli za sterami jachtu lub jako załoganci wybierali szoty foka. Po rejsach wszyscy udali się na posiłek regeneracyjny – pieczone kiełbaski z ogniska. Pomiędzy rejsami uczestnicy mogli nauczyć się podstawowych węzłów żeglarskich. Każdy otrzymał materiały edukacyjne akcji „Bezpieczna Woda”.

Projekt „Żagle dla wszystkich” ma na celu stworzenie nowych możliwości do rozwoju zainteresowań oraz poznania swojego potencjału. Ponadto celem projektu jest wzbudzenie w uczestnikach zapału do uprawiania turystyki żeglarskiej i przekonanie ich, że to ciekawa forma spędzania czasu wolnego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj