Strona główna Polityka Kolejna zmiana stanowiska w sprawie remontu byłej „zawodówki”

Kolejna zmiana stanowiska w sprawie remontu byłej „zawodówki”

4953
46

Sprawa remontu budynku po byłej szkole zawodowej to niekończąca się historia. W 2016 roku kosztem 70.000 złotych opracowano dokumentację modernizacji byłej szkoły na potrzeby Domu Kultury, Biblioteki Publicznej i Muzeum Regionalnego. Miała ona być podstawą starań o dofinansowanie z funduszy unijnych.

Złożony wówczas wniosek nie zyskał jednak akceptacji, dokumentacja pozostała w szufladzie. Postanowiono, że obiekt zaadaptowany zostanie na potrzeby Urzędu Miejskiego. Pomysł ten wydawał się do niedawna bliski realizacji.

Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w kwocie 6.300.000 zł, co miało stanowić 90% kosztów inwestycji wycenionej na 7.000.000 zł. Pieniądze miały pochodzić z rządowego programu Polski Ład. Jak się okazało, do ogłoszonego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która złożyła ofertę na kwotę 12.557.610 zł. Proponowana cena przewyższyła więc o ponad ponad pięć milionów szacowane koszty.

Na ostatniej sesji burmistrz Krzysztof Dereziński, odpowiadając na pytanie Benedykta Nitki, w stanowczych słowach oświadczył, że nie zamierza kontynuować prac związanych z tym zadaniem. Jak mówił, inwestycja ta nie ma społecznego poparcia, a przy tym nic nie wskazuje na to, że w kolejnym przetargu uzyska się niższą cenę. Dodał też, iż do takiej decyzji przekonują go zarówno głosy niektórych radnych, jak i wielu mieszkańców.

Zupełnie odmienne stanowisko znalazło się wśród odpowiedzi burmistrza na interpelację z ostatniej sesji. Możemy w nich przeczytać, że kolejny przetarg jednak się odbędzie.

Urząd jest dla mieszkańców, nie dla urzędników. Obecnie żadna matka z dzieckiem czy osoba niepełnosprawna nie ma możliwości wejścia do urzędu i załatwienia spraw. Nie wszystkie sprawy załatwia się on-line, gdyż nie ma po prostu takiej możliwości i wymagana jest osobista obecność na stanowisku. Mieszkańcy borykają się z wieloma problemami (urząd miejski zlokalizowany jest obecnie w 5 budynkach), biuro podawcze znajduje się tylko na ul. Dąbrowskiego, mieszkańcy zmuszeni są chodzić do budynku głównego w celu złożenia wniosków. Trzemeszno i jego mieszkańcy zasługują na budynek dostępny dla wszystkich mieszkańców i dostosowanie standardów obsługi na miarę XXI w.” – napisał K. Dereziński.

Zapytaliśmy burmistrza, co spowodowało tak radykalną zmianę jego stanowiska w tej sprawie. Jak nam powiedział, w trakcie narady kierownictwa urzędu pracownicy przekonali go, aby spróbować jeszcze raz ogłosić przetarg.

Został on już ogłoszony, a otwarcie ofert nastąpi 18 września. Po tym dniu zapadnie ostateczna decyzja co dalej z budynkiem – zapowiada burmistrz.

46 KOMENTARZE

   • a co sprzedali Niemcowi za groze wymienic mozesz ? bo tak bez przykladu moge powiedziec ze kłamiesz a ja ci podam przyklad za bezcen Lotos sprzedał rzad obecny za 3 miesieczny zysk Lotosu poszlo sprzedalbys swoja chalupe za 3 czynsze za wynajem ?// cooo ? nie ogladaj TVP to szybko zmadrzejesz dobra rada a najlepiej wyrzuc telewizor i mysl samodzielnie

    • Odezwał się przydupas tuska. Widać młody jesteś i nie pamiętasz jak majątek szedł w obce łapy za bezcen . Najpierw firmy się doprowadzało do upadku i sruuu ,w obcy kapitał przechodził. Za rządów rudego, dwa razy były podpisy zbierane ze sprzeciwem sprzedaży polskich lasów i ich prytwatyzacji. Wtedy rudemu zabrakło kilka głosów w sejmie, żeby taką ustawę wprowadzić. Z twoim podejsciem, to na pewno pdpisu byś nie złożył pod tym takim protestem .A co do Lotosu, to zmień informatora, bo tvn jak skłamie to tylko prawdę mówi.

     • A ja jestem w średnim wieku i wiem jak przebiegała sprzedaż Izopolu. Gdyby go nie sprzedali to już dawno setki osób byłoby bezrobotnymi a miasto by mocno podupadło i to jest konkret. Ty przestań oglądać TVPiS z damskim bokserem Adamczykiem to zobaczysz czy sprzedaż Lotosu to sukces. Rusz w Polskę to zobaczysz te lasy jak wyglądają za PiSu

     • Lotos to był strzał w dziesiątkę Nie była to tak naprawdę sprzedaż za bezcen tylko powiedzmy wymiana łeb za łeb z koncernem MOL Tym samym Orlen który i tak jest graczem rozdajacym karty na rynku Polskim pozyskał 140 stacji benzynowych od koncernu MOL i tym samym zaistniał na tymże rynku rozszerzając swoją strefę wpływów o kolejne państwo A MOL u nas który przejął stacje benzynowe Lotos chcąc nie chcąc kupuje paliwo jak wszyscy zresztą od Orlen -u bo tak to jest skonstruowane Także zanim kolego coś napiszesz na temat sprzedaży za według ciebie bezcen najpierw wniknij głęboko w temat a nie pisz tego co próbuje ci kłamliwe wcisnąć twój guru od wyprzedaży Polskiego majątku w dużej mierze Niemcom Zresztą Orlen już był jedną nogą w łapach ruskich oczywiście dzięki rudemu donaldinio I dzisiaj byśmy kupowali paliwo od ruska nabijając mu kieszenie Zresztą kupowali to trochę za dużo powiedziane Gaz nam z powodu jakiegoś widzimisie bardzo często zakrecali i pewnie byłoby tak samo z paliwem Kurek byłby przykręcany żeby zmusić Polskę i Polaków do uległości gdyby Polska i Polacy zaczęli się stawiać bo ruski chciałby coś tam na nas wymusić

     • Muszę napisać, że Ty tylko liznąłeś ten temat a nie głęboko wniknąłeś w niego. MOL w Polsce dostał 417 stacji Lotosu. Orlen ponad 180 stacji MOL jak to jest dla Ciebie łeb za łeb to aż strach się bać. Ale Polska sprzedała jeszcze 30% udziałów rafinerii arabom a o tym już zapomniałeś za bardzo śmieszne pieniądze i oni to mogą sprzedać ruskim bo bardzo się z nimi lubią. Jeśli Ciebie cieszy, że Orlen nie ma konkurencji i dyktuje nam klientom wysokie ceny to gratulacje. Myślę, że większość woli wybrać od kogo kupuję i za ile a nie mieć narzucane wysokie ceny.

     • Widać że wiedza łyknięta z tvenów. Jak nie wiesz jak wygląda gospodarka leśna,to głosu nie zajmuj. Od lat się drewno pozyskuje i w to miejsce sadzi się nowe drzewa. Pokaż gdzie został las wycięty, a w tym miejscu powstało co innego , no chyba że baza dla amerykańców w Powidzu.Puszcza zżarta przez kornika, ale to podziękuj tym pseudoekologom ,którzy za parę złotych przywiązywali sie do drzew .Mamy najlepszą gospodarkę leśną w całej Europie ,a teraz unia chce łapy położyć na lasach.

     • A byłeś w tej puszczy? Widziałeś jak to wygląda? Słyszałeś co mówili ludzie, którzy tam mieszkają od lat? Gospodarka gospodarką a rabunkowa wycinka drzew i niszczenie ekosystemu, który odrodzi się za wiele wiele lat to karygodne działanie.

     • Przyznaję, że bardzo dziwnie to tłumaczysz i na pewno mnie to nie przekonało bo powiedzmy ja zarabiam 6 tyś zł a mój kolega 4 tyś i to jest powiedzmy prawie to samo? Bo on ma mniejsze wydatki bo mieszka z rodzicami. Ale chociaż przyznałeś się do błędu. A co z rafinerią Lotos? Też powiedzmy świetny interes tylko dla kogo? Pozdrawiam

     • Napisałem POWIEDZMY ŁEB ZA ŁEB czyli mówiąc wprost słowo powiedzmy jest tym słowem kluczowym To jest tak jakb porównać helikopter taki za kilka milionów z dronem zabawkowym Czytaj kolego z zrozumieniem Co prawda nie uścislilem o co mi chodzi pisząc powiedzmy wymienili się łeb za łeb stacjami benzynowymi Według mnie 280 stacji benzynowych na Węgrzech w stosunku do 417 które otrzymał MOL to i tak jest stosunkowo więcej patrząc na powierzchnię i ilość ludności w państwie Węgry Myślę że Orlen dostał STOSUNKOWO więcej niż MOL w Polsce A co do pomyłki 140 a 180 Fakt pomyliłem się Bo Orlen chciał lub już dokupił w Niemczech właśnie 140 stacji benzynowych Gdzieś tam w głowie mi te 140 stacji benzynowych niemieckich pozostało bo jest się z czego cieszyć Ja się cieszę że nie tylko Niemcy kupują firmy w Polsce To na szczęście też się odwraca – Orlen kupuje w tym przypadku coś co jest Niemieckie Miłego dnia i powodzenia

  • Normalnie – niebędzie kolejki linowej – Na którąą pieniążki były ale będzie winda, która bokiem chodzi. Winda ma być szybko bieżna – więc interesanci niezauważ,ą zmiany czasu. Tak się cieszę, że właśnie dziś miast burmistrza podzieliłem się przestrzeniąl.

  • a po wyborach zad pokażą jak Orban – tak samo przez 8 lat nie mozna bylo dac lepszego zarcia w szpitalach to przed wyborami golonki obiecali ze bedziem jeść

   • Obiecują uczniom BONY WYCIECZKOWE, chyba wycieczek do gabinetów dentystycznych które obiecali w każdej szkole, w roku 2019.

  • To może warto przypomnieć sobie, za czyich „rządów” w mieście i gminie nasz urząd (personalnie) rozrósł się do tak absurdalnych rozmiarów?
   A przy okazji warto wychylić się za miedzę i zajrzeć do Witkowa, Niechanowa i przyjrzeć się, jak tam się rządzą i w jakiej liczbie urzędników.

 1. A parking gdzie dla interesantow nie lepiej kupić po domu dziecka myślcie póki nie jest za późno żeby pieniad,e nie poszły w bloto

 2. Matka z dzieckiem załatwi sprawy przez Internet bez problemów. Za to nie wyjdzie z domu gdyż nie ma chodników do Zielenia i Miat…a w mieście nie przejedzie z wózkiem, ponieważ na środku chodników bywają słupy energetyczne. Ciekawe czy szkoly mają windy? Oj przytylo się urzędnikom, że nie chcą po schodach chodzić ?

  • Jeszcze trochę to samochodem osobowym nie wyjedziemy z Miast,bo drzewa zarosną nasz dziurawy asfalt z poboczem! O koniecznej ścieżce rowerowej nie nie wspominając! Musi ktoś zginąć pod kołami ciężarówki,to Burmistrz może pomyśli o mieszkańcach Most!

   • Dokładnie pobocza to totalna tragedia.W dosłownym słowa znaczeniu.
    Tak jak w tym roku chyba jeszcze nie było.
    Chodnik od parku do Miat porażka
    Następny za cmentarzem do Rudek.
    Naprawdę super reklama przy wjeździe do miasta plus strasząca już zawodówka.
    No i podobnie prawie straszący dom dziecka.

    • A gdzie mieszkasz Mieszkanka? Bo to zależy cz na jakiejś ulicy szych, czy jakiś znajomek jesteś dobry albo familia. Bo jak nic z tych rzeczy to czekaj w kolejce na chodnik. Może za 100 lat….

  • Kalecy psują interes samorządowi – rozbić ich irozjechać. Bejzbolem ich potraktować – niezdążą się zorientować czy fragment elewacji ich niedobił. Skwerów już dosyć mamy i w /wIFI ich niezaopatrzy gmina bo 115 tysiączków już się kończy. Burmistrzuniu na Dworcowa internetu brak – – słaba promocja gminy. Niby muzeum na dworcu sprzedaje bilety – ale biletomat biletów niewydaje. Naco zbieracie? na jakiś kolejny etat?

 3. A co szkodzi zrobić biuro podawcze w drugim budynku? No tak… trzeba będzie zatrudnic kolejne osoby, jedna na pewno nie da rady

 4. Kiedy rada miejska rozliczy burmistrza za te wszystkie grube dziesiątki jak nie setki tysięcy za projekty co chwilę czegoś innego? To jest wg radnych wszystko w porządku?

  • Cicho będziesz? Pieniądze trzeba było gdzieś zaksięgować, chętnych było dużo. Ktoś zarobił itd. A że efektów brak, to nie obchodzi ich. Takie są tutaj rządy, znajomy znajomego itd. Wystarczy zobaczyć kto pracuje w gminie…….. no to czego wy oczekujecie? Ze po kompetencjach przyjmujemy czy znajomościach?

 5. A po domu dziecka
  Nie morzna tego budynku kupic .od starostwa? I przenieść urzad miasta i gminy.A nie remontować ruinę te szkole zawodową..A jak nie to te pieniążki zainwestować w skajpark.na stadionie piaskowym i wkoło zrobić chodniki I wiazd do stadionu piaskowego. Pomyscie na tym radni.i burmistrz..Wolny strzelec

 6. Ten wybieg dla psów to projekt totalnie bez sensu. Po co on powstał ? Może któraś madra osoba to wyjaśni? Lepiej te pieniądze było przeznaczyć na chodnik

 7. Słuchajcie nic nie mamy ale za to mamy mase marketów paczkomatow wąskie chodniki do tego paczkomat na chodniku problemy z zaparkowaniem kolosalne auta na drogach w miejscu zamieszkania słupy na chodnikach dziury. Chodzenie po tej dziurze jest tak wk ur wiąjące ze brakuje tylko skateparku na targowisku dla bandy młodzików którzy uwielbiają chyba męczyć kulturalnych ludzi swoją nazwijmy to „muzyką” z czegoś co chyba jest głośnikiem z bezsensownie użytymi przeklenstwami. Sorki za brak przecinków, mam na czytających wy je ba ne.

 8. Pytanie do władz gminy. Ile zapłaciły komitety wyborcze za wywieszenie plakatów wyborczych na mieniu gminnym czyli na płocie przy byłej szkole zawodowej oraz na płocie jordanka? Czy burmistrz wyraził zgodę na wieszanie tych plakatów? Czy każdy może wywiesić tam plakat?

   • Oj tam zlikwidowali. PO prostu urealnili strukturę szkolnictwa POnadgimnazjalnego i placówek typu dom dziecka 🙂 Przecież PO nie podwyższyło wieku emerytalnego. Oni ( jak to mają w zwyczaju mówić) ten wiek urealnili.

    Najważniejsze jest jednak to, że PO NAD POdziałami w Trzemesznie zdecydowano o obciążeniu budżetu gminy Trzemeszno wydatkami na prowadzenie szkół, które powinny być prowadzone przez Powiat Gnieźnieński. Kto bogatemu zabroni? Przecież to jest bezsporne, że jesteśmy bogatą gminą. Prawda?

    Burmistrz tak się spierał (medialnie) z największym orędownikiem przejęcia szkół przez gminę a ostatecznie zrobił tak, jak on chciał (ale się nie cieszył) a niedawno mianował go na swojego pełnomocnika w sprawie Remondisu. Ktoś, kto wierzył w te ich medialne spory okazał się frajerem. Ta gra na wiecznie pokrzywdzonego jest tak czytelną, że teraz też to będzie stosowane. Tylko, kto będzie tym złym? Niedługo się dowiemy. Nie mam, co do tego żadnych złudzeń. I tak ci frajerzy, którzy nabierają się na te tkliwie historie wiecznie pokrzywdzonego wybierają taki los tej gminy. Macie to, czego sami chcieliście i proszę nie narzekać, że są dziurawe ulice, nie ma na nic pieniędzy a gmina ma zadłużenie blokujące jej rozwój w wielu dziedzinach życia. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.

    • Pełna racja, tak ten człowiek był za takim rozwiązaniem i przyjęciem oświaty powiatowej na swoje barki a dzisiaj powiat nawet nie dba o nasze drogi, pamiętamy te spotkania w sprawie oświaty , chyba nawet na plebanii u Proboszcza było spotkanie na szczycie a jak chwlił te rozwiązanie obecny kandydat do sejmu z Pisu Robert Gaweł podnosił to pod niebiosa, dzisiaj ponosimy ogromne obciążenia finansowe.

     • Robert Gaweł i cały gnieźnieński PiS zachwalał bo chciał dobrze w pierwszej kolejności dla powiatu. Dbał o interes powiatu, co nie jest dziwne. Był w ówczesnych władzach powiatu, które zrobiły to, co chciała trzemeszeńska elita Ponad Podziałami, którą ostatecznie posłuchał burmistrz. Doskonale wiedział czym będzie to skutkować a pomimo tego zgodził się podpisać kwity. To TRZEMESZNO chciało brać na swoje barki ten ciężar. Gdyby TRZEMESZNO tego nie chciało to nie byłoby tych problemów finansowych gminy. Taki mamy efekt, że młodzieży jak nie było więcej tak nie ma ale są za to ogromne koszty, które musimy z gminnej kasy finansować. Może warto przypomnieć tych wszystkich orędowników tego przejęcia tych szkół od powiatu. Warto wiedzieć komu podziękować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj