Strona główna Kultura Kolejna trzemeszeńska powieść trafiła do czytelników

Kolejna trzemeszeńska powieść trafiła do czytelników

3286
1

Premiera drugiej już powieści Jolanty Sroczyńskiej – Pietz „Światłoczuli” miała miejsce dzisiaj w auli Szkoły Podstawowej nr 1. Autorka nawiązuje w niej do postaci, które znamy z „Cienia zegara słonecznego”.

Tym razem główne bohaterki wiodą swe życie nie tylko w Trzemesznie i Wielkopolsce, ale także w Niemczech, Francji czy Szwajcarii. Akcja – jak napisano w streszczeniu – toczy się „w Europie rozdzieranej tymi samymi lękami i namiętnościami, jakie są udziałem głównych bohaterów Światłoczułych; wolą trwania, pragnieniem wolności, lękiem przed obcymi, dążeniem do doskonałości, słabością i siłą, okrucieństwem i heroizmem”.

Autorka opowiadając o książce dużo czasu poświęciła historii Trzemeszna, w którą wplecione są fabuły obu powieści. Towarzyszyła temu prezentacja multimedialna wykorzystująca m.in. historyczne zdjęcia naszego miasta, a fragmenty „Cienia” czytała uczennica SP 1 Zosia Wolaszek.

Dużo miłych słów padło pod adresem autorki z ust burmistrza Krzysztofa Derezińskiego. Po spotkaniu J. Sroczyńska – Pietz przyjmowała życzenia i gratulacje, podpisując przy tym swoją nową książkę.

Wydawcą powieści jest gnieźnieńskie Wydawnictwo Gaudentinum, okładke zaprojektował trzemeszeński artysta Marceli Konieczny.

Dzisiejszemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotograficzna przygotowana przez M. Koniecznego, na której można było zobaczyć m.in. postacie trzemeszeńskich twórców kultury.

Książkę można już nabyć za pośrednictwem internetu na stronie Gaudentinum |LINK|. Niebawem pojawi się też na Allegro.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj