Strona główna Kultura Kobiety gospodarne i wyjątkowe

Kobiety gospodarne i wyjątkowe

1900
4

Uchwalona w listopadzie ubiegłego roku Ustawa o kołach gospodyń wiejskich uregulowała na nowo zasady rejestracji tych organizacji. Daje im możliwość uzyskania osobowości prawnej, wsparcia finansowego na działalność statutową, a także prowadzenia działalności gospodarczej.

Niedawno w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się spotkanie pod hasłem „Kobiety gospodarne i wyjątkowe – KGW”. Uczestniczyła w nim Andżelika Możdżanowska – pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw. W spotkaniu wzięła też udział grupa kobiet z naszej gminy.

W gminie Trzemeszno z nowych przepisów skorzystały cztery miejscowości – Miława, Ochodza, Płaczkowo i Gołąbki. Reaktywowano tam po latach działalność KGW. Prężne organizacje gospodyń działają w Trzemżalu, Kruchowie i Ławkach.

Te koła również dokonały rejestracji, dostosowując swoje statuty do obowiązujących od niedawna przepisów.

fot. KGW Trzemżal

4 KOMENTARZE

  1. „ttt”z tekstu wnioskuję ,że słabo się interesujesz KGW, bo gdyby tak było, to byś wiedział/a,że w Kole są młode Panie i bardzo dobrze się uzupełniamy. Sarkazm przez Ciebie przemawia, bo jak się było i namąciło, to teraz takie teksty, a szkoda. Zawsze drzwi otwarte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here