Strona główna Na sygnale Kobieta i dziecko ranni w wypadku

Kobieta i dziecko ranni w wypadku

10647
42

Do groźnego w skutkach wypadku doszło dzisiaj o godzinie 18 na drodze pomiędzy Zieleniem a Trzemżalem. Kierująca renault scenic – jadąc w stronę Trzemeszna – podczas wyprzedzania ciężarówki wypadła z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta podróżowała z 9-letnim dzieckiem.

Kierująca (33 l.) doznała ciężkich obrażeń ciała, została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziecko przewiezione zostało do szpitala karetką pogotowia.

Na miejscu oprócz służb medycznych czynności wykonywali strażacy z Gniezna, Trzemeszna i Trzemżala oraz policjanci z Gniezna i Trzemeszna. Droga była całkowicie zablokowana.

42 KOMENTARZE

 1. Wyprzedzanie na tej drodze? Oby dobrze się skończyło. Powodzenia!!! Ogólnie droga śmierci, brak chonkow, nierówności, zakręty. Szlak piastowski, a jednak brak ścieżki pieszo-rowerowej , może powiat coś w tej kwestii ruszy.

 2. Tą drogą to się już od dawien dawna prosi o remont. Ciągle ja łatają, robią krótkie odcinki zamiast wyremontować całą. Dziura na dziurze dziurę pogania. Ilu ludzi musi jeszcze tam zginąć i być rannymi aby powiat wreszcie coś na to poradził?. Przecież to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w imię bo tamtędy to Trzemeszna dojeżdżają mieszkańcy z kilku wsi, nie tylko z Trzemżala.

  • Moniko, to nic nie zmieni w kwestii bezpieczeństwa. Obawiam się, że jedynie może pogorszyć – lepsza nawierzchnia, mocniej docisnąć pedał gazu – polsku brak kultury, wyobraźni i rozsądku uwidacznia się szczególnie dramatycznie, a nawet tragicznie na drogach. To nie jest i nie będzie droga ekspresowa. To, że pojazd mechaniczny może rozpędzić się do np 200km/h nie oznacza, że jest to bezpieczne. Itd, itp.

 3. Właśnie w tamtym miejscu jest ogromna dziura w drodze, która jest niedostrzegalna z dalekiej odległości. Może to był powód? Może gmina w końcu pomysli o remoncie? No i przy okazji przydałoby się zalać asfaltem kostke w centrum, gdzie również jest dziura na dziurze i stwarza niebezpieczeństwo. Ta kostka swoim stanem świadczy tylko o tym, jaką dziurą jest Trzemeszno i jak niedbającego o bezpieczeństwo mamy włodarza.

  • To trzeba jechac z odpowiednia prędkością i być uważnym! Drzewa wam przeszkadzają, same wyskakują na jezdnie, dziury widać, tylko jeszcze trzeba je dostrzec i jechac odpowiednio wolno. Nie telefonik i SMS pisać tylko skupić się na jezdni. Jeżdżę ta droga często, nie jest idealna każdy to widzi, dlatego szczególnie trzeba uważać. Ile to razy widzę ze panienka jedzie telefon przy uchu gwiazda usteczka to nie poduszka powietrzna ani rozum.

   • Jeżdżę tą drogą prawie codziennie i żadne drzewa mi nie przeszkadzają. Nie wiem, gdzie to wyczytales. Przeszkadza mi, że władza nie potrafi zadbać o dobry stan dróg, tylko woli wydawać np po 15 tyś.na głupoty (ostatnia akcja z odkazaniem). Stan dróg jest taki, że niektóre dziury naprawdę ciężko dostrzec, a jak jedzie coś z naprzeciwka, to nie można ich ominąć. Bezpieczeństwo to nie tylko odpowiednią prędkość. A poza tym drogi (zarówno ta na trzemzal, jak i w Trzemesznie) nie pozwalają na rozwinięcie nawet przepisowych prędkości, bo można sobie zawieszenie urwać…

   • I to jest powód do czego? Do zaprzestania podejmowania działań przez gospodarczy gminnych w kierunku poprawy bezpieczeństwa. O tym jak na bezpieczeństwo wpływa przeniesienie ruchu pieszych czy rowerzystów poza jezdnię i pobocze niech świadczy inwestycja przy drodze krajowej. Wyobrażasz sobie aby, tej ścieżki nie było? Życie ludzkie jest bezcenne. Dlatego należy o tym mówić i wymagać. Ot tylko tyle.

 4. Jak zwykle. A to droga dziurawa a to zakręty a to drzewa i co jeszcze? Wszystko ,, be,, tylko ja jestem ,, ok,,. Może jednak dostosować prędkość do warunków na drodze? 0 ile mnie nie myli ani to droga ekspresowa ani tor wyścigowy. Noga z gazu i nie będzie ofiar.

  • No tak. Czas na porzucenie samochodów i przesiadkę na konie. Wtedy nie trzeba będzie remontować drogi, nie trzeba będzie robić chodnika, nie trzeba będzie wycinać drzewa przy skrajni jezdni. Taki program „Bryczka +” proponuję uruchomić. Wówczas wszyscy nawiedzeni na punkcie drzewek przy drogach będę mogli być prekursorami ekologicznego transportu. To jak kiedy zobaczymy pierwszych koniarzy na tej drodze?
   Oczywiście masz rację, że kierowcy powinni uważać na drodze. Nie zmienia to faktu, że drzewa mogłoby być zasadzone nowe znacznie dalej od krawędzi jezdni. Przecież te obecnie rosnące nie mają setek lat. Nowe pokolenia powinno sadzić nowe drzewa biorąc pod uwagę funkcjonalność. Człowiek o to ma rozum, aby z niego korzystać. Wówczas efekt ekologiczny mógłby zostać utrzymany. Obecne drzewa są narażone na negatywne działanie chociażby soli drogowej. Nie będą wieczne. Osłabione może powalić silny wiatr. Nie pamiętasz jak kilka lat temu miała miejsce wichura, która spustoszyła tę drogę z drzew?
   Nie jest to droga ekspresowa ale nie wiem czy zauważyłeś jak zmienił się transport w przeciągu 50 lat. Warto te swoje klapki trochę odkryć i zauważyć, że pojazdów na drogach przybywa. Pojazdy są coraz większe. Chyba, że tak się upodobniłeś do konia, który poza klapki nie spogląda. I to by wszystko wyjaśniało.

    • Pomnikiem przyrody powiadasz? To podaj źródło, rejestr gdzie niby są ujęte te pomniki przyrody. To, że powiesz, że jesteś Herkulesem nie czyni to Ciebie nim. Czekam na źródło, rejestr. Chętnie zapoznam się z tą jakże ciekawą wiedzą.

     • No widzisz. Wystarczy zadać konkretne pytanie na takie opowiastki o jakiś pomnikach przyrody i nastaje cisza albo odpowiedzi typu „im głupsza odpowiedź tym bardziej błysnę”. Kłamstwo ma krótkie nogi.

     • Mieszkaniec lubi jeździć w nasłonecznionej drodze a najlepiej pod słońce. No cóż są wyjątki i nic się nie poradzi a wystarczy zachować dystans emocjonalny i zdrowy rozsądek. Czy to takie trudne?…

   • A żebyś wiedział – na Polaka bat! I ewentualnie furmanka z powolnym koniem. Przynajmniej pijanego pod dom podwiezie bez jego pijackiego amoku w prowadzeniu. Zobacz jakby mogło być fajnie!

 5. Chamskie zachowania kierowcow ciezarowek u nas w okolicy to powoduje znajomosci w pseudopolicji itp chamy na drodze krotko i na temat a najlepsze widowiskowe pokazy sa od orlenu do comentarza heh tam musi ciąć 90 inaczej nie mozna nie wierzysz jedz popatrz tylko zachowaj szczegolna ostroznosc gdzie porzadek I ład ahh najwazniejsze sa maski a nie bezpieczenstwo na drogach taki kraj .Szybkiego powrotu do zdrowia dla poszkodowanych

  • Nie byłeś tam i nie wiesz jak było. Ta Pani wyprzedzała auto ciężarowe. I gdyby nie zdrowy rozsądek kierowcy auta ciężarowego i szybka jego reakcja , to z tego auta osobowego by Nic nie zostało. I kierowca ciężarówki szybko nie jechał. Wystarczy jak podjedziesz w to miejsce i zobaczysz o co zachaczylo auto osobowe. A po drugie, to nie wina też drzew, że tam rosną tylko bezwyobrazni kierowców. Najlepiej , żeby były zablokowane komentarze pod takimi artykułami. Bo sami znawcy się znajdują. A niektórzy sami nie są dobrymi kierowcami.

 6. Kierowco wolniej na tej drodze.. ( pytanie tylko czy kierowca posiadał uprawnienia ) ale od tego jest Policja 😉
  Szybkiego zdrowia dla poszkodowanych.

 7. Znam gościa .który ponad 40 lat temu popierdalał wartburgiem i na zakręcie przed Trzemesznem dachował i zatrzymał się na drzewie,po zdarzeniu powiedział.że hamulec mu zbliokował,ale zaraz cholował pojazd i hamulec nie blokował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj