Strona główna Sport i rekreacja Kijkowe Trzemeszno wyruszyło w Polskę

Kijkowe Trzemeszno wyruszyło w Polskę

2896
9

Po przerwie związanej z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami w kwestii organizacji masowych imprez sportowych, zawody powoli wracają do wersji na „żywo”.

Na upragnione, kijkowe trasy coraz częściej wybierają się członkowie „Kijkowego Trzemeszna” i udowadniają, iż nadal są w wysokiej formie.

W ostatnim czasie godnie reprezentowali Gród Kilińskiego m.in. podczas VIII Otwartych Mistrzostw Polski Nordic Walking w Maratonie (Biały Bór), VII Festiwalu Biegu Rzeźnika (Cisna), III Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking (Prudnik) oraz Otwartych Górskich Mistrzostw Polski na dystansie 10 km (Polanica Zdrój). Mają na swoim koncie także starty w Ogólnopolskim Pucharze Nordic Walking i zawodach lokalnych.

W sobotę 17 lipca reprezentantki „Kijkowego Trzemeszna” wybrały się do Strzałkowa, aby wziąć udział w VI Biegach Ulicznych „Strzałkowo – Dobry Kierunek” 2021. W ramach imprezy odbyły się rywalizacje biegaczy na dystansie 5 i 10 kilometrów, zawody nordic walking (5 km) oraz biegi dla dzieci i młodzieży.

W marszu z kijkami udział wzięło 18 osób. W kategorii kobiet drugie miejsce z czasem 33:27 min. zajęła Kamila Kolberg. Po dłuższej przerwie świetnie w rywalizacji odnalazła się również Agnieszka Kędzierska. Z rezultatem 35:08 min. uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej pań.

W niedzielę 18 lipca siedmioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna wystartowała w piątym etapie Ogólnopolskiego Pucharu Nordic Walking (Puchar Wielkopolski), który miał miejsce w Wągrowcu. Mierząc się z wybranymi dystansami (5 lub 10 km), drużyna z Grodu Kilińskiego zrobiła to w doskonałym stylu.

Dzięki uzyskanym rezultatom trzemesznianie zapewnili sobie wysokie lokaty, zarówno w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, jak i w swoich kategoriach wiekowych.

Wyniki trzemesznian:

5 km – 173 zawodników, w tym 90 kobiet
Agnieszka Kędzierska – czas 36:20 – 4 miejsce kat. open, 1. miejsce w kat. wiekowej
Aleksandra Olejniczak – czas 38:18 – 19. w kat. open, 1. w kat. wiekowej
Wiktoria Rożek – czas 41:50 – 54. w kat. open, 3 w kat. wiekowej

10 km – 84 osoby, w tym 40 kobiet
Kamila Kolberg – czas 1:09:51 – 1. w kat. open, 1. w kat wiekowej
Małgorzata Szczudlik – czas 1:11:02 – 3. w kat. open, 2. w kat. wiekowej
Marzena Stankowska – czas 1:24:34 – 30. w kat. open, 10. w kat. wiekowej
Grzegorz Mądry – czas 1:09:04 – 12. w kat open, 3. w kat. wiekowej

Tekst i foto – Kijkowe Trzemeszno

9 KOMENTARZE

    • To nie spacer. A marsz. Zanim ocenisz nas, to polecam potrenować i pojechać na zawody. Każdy myśli, że tak łatwo jest zdobyć puchar. Otorz nie. To nas kosztuje dużo wysiłku , samodyzcypliny . Ponieważ to zawody na wysokim poziomie, na których są sędziowie. Nie narzekamy , bo robimy to co lubimy i przy tym świetnie się bawimy. A jak komuś żal dupe ściska to niech weźmie kije w ręce i pójdzie się przejść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj