Strona główna Sport i rekreacja „Kijkowe Trzemeszno” ma już trzy lata

„Kijkowe Trzemeszno” ma już trzy lata

1889
5

Właśnie minęły trzy lata od oficjalnych narodzin „Kijkowego Trzemeszna” – nieformalnej drużyny sportowej, która w sposób szczególny upodobała sobie nordic walking. Jak co roku, urodziny miały być okazją do wspólnego spotkania i podsumowania minionego sezonu. Panująca sytuacja zmusiła jednak do przełożenia tego radosnego wydarzenia.

Dokonaliśmy krótkiego przeglądu działalności grupy w 2019 roku, która pochwalić się może niezłym dorobkiem. Trzemeszeński team zanotował na swoim koncie 57 startów. Najwięcej mają za sobą Agnieszka Kędzierska (28), Kamila Kolberg (27), Małgorzata Szczudlik (25), Grzegorz Mądry (22), Marzena Stankowska (15), Maciej Antas (12), Aleksandra Olejniczak (10)Magdalena Sosnowska (5), Wiktoria Rożek (5) i Angelika Zaręba (4).

Reprezentanci „Kijkowego Trzemeszna” stawali na podium 133 razy. Najbardziej utytułowani zawodnicy to – Kamila Kolberg (29 razy na podium), Agnieszka Kędzierska (28), Małgorzata Szczudlik (24), Grzegorz Mądry (21) oraz Maciej Antas (11) i Aleksandra Olejniczak (9).

Podczas podsumowywania minionego roku należy podkreślić fakt, iż udało się zrealizować ubiegłoroczne plany. Poza startami w lokalnych zawodach trzemesznianie wzięli udział w szeregu imprez o wysokiej randze. Kolejny raz okazało się, że osiągane wyniki stawiają zarówno zawodników jak i grupę „Kijkowe Trzemeszno” wśród czołowych kijkarzy w kraju.

Spróbowali też swoich sił w zupełnie nowych sportowych przedsięwzięciach. Do najważniejszych startów należy udział w: I Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w półmaratonie górskim (Prudnik), VI Mistrzostwach Polski NW w maratonie (Jastrowie), Mistrzostwach Polski (Osielsko), Mistrzostwach Polski i Europy (Barlinek), Plażowych Mistrzostwach Polski (Łeba), Pucharze Europy (Legnica) a także w ogólnopolskich cyklach – „Puchar Polski” i „Korona Polski”. Wspaniałą przygodą okazało się niewątpliwie uczestnictwo w ultramaratonie „Leśna Doba”.

Działalność „Kijkowego Trzemeszna” to nie tylko udział w rywalizacji sportowej. Członkowie zespołu mocno stawiają na takie ważne elementy jak zdrowie, zabawa, integracja i pomoc innym. W związku z tym spotykają się na wspólnych treningach oraz chętnie uczestniczą w zawodach oraz akcjach o charakterze charytatywnym i sami podejmują takie inicjatywy.

Cieszymy się ogromnie, bo pod adresem „Kijkowego Trzemeszna” skierowano już mnóstwo ciepłych słów, podkreślających przede wszystkim ogromny wkład w promocję miasta. Docenia się nasze sukcesy oraz pasję a także pracę i ogromne zaangażowanie na rzecz budowania dobrej atmosfery w grupie, co niewątpliwie przekłada się na dobre wyniki sportowe oraz właściwy odbiór w środowisku lokalnym i poza nim.

Kijkowe Trzemeszno

5 KOMENTARZE

  • Szanowny TDI. Pytanie z innej beczki: Czy technika, którą się często posługujesz w swoich komentarzach a zwłaszcza w odpowiedziach na „zaczepki” innych dla przykładu jeśli ktoś mówi o tobie, że znalazł się profesor Miodek a ty mu na to, że to twój idol albo, że powinieneś być burmistrzem a ty na to że chętnie to czy ta technika ma swoją nazwę? Opisowo można ją opisać jako: „jeśli nie możesz ich pobić to się do nich przyłącz” ale czy ma swoją nazwę?

   • Drogi Anonimie,
    nie mam pojęcia jak ta technika się nazywa i czy w ogóle stosuję jakąś. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
    Staram się natomiast zawsze wykorzystywać tę- skromną- dawkę rozumu, którą mnie Pan Bóg obdarzył i, rzeczowo i logicznie, analizować świat, który mnie otacza.
    Pozdrawiam serdecznie,
    TDi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here