Strona główna Różne Kandydaci do Rady Miejskiej KWW DLA WAS Z WAMI

Kandydaci do Rady Miejskiej KWW DLA WAS Z WAMI

3875
0

Kandydaci do Rady Miejskiej KWW DLA WAS Z WAMI

Nie jesteśmy tutaj przez przypadek, każdy kto nas zna, wie, że jesteśmy  osobami bardzo aktywnymi zawodowo i społecznie, uczestniczącymi w lokalnych inicjatywach, chętnymi do działania i gotowymi do podjęcia nowych wyzwań dla dobra naszej gminy.

Drodzy mieszkańcy gminy Trzemeszno!

Przy tak dużej ilości kandydatów do Rady Miejskiej, czeka Państwa trudny wybór, dlatego zdecydowaliśmy się na przybliżenie sylwetek ludzi, którzy tworzą komitet DLA WAS Z WAMI i starają się o mandat radnego. Jeśli chcesz nas poznać osobiście, zapraszamy 3 kwietnia na spotkanie z kandydatami do Rady Miejskiej i kandydatem na Burmistrza Grzegorzem Koperskim w sali treningowej OSiR w Trzemesznie o godz. 18.00.

Nie jesteśmy tutaj przez przypadek, każdy kto nas zna, wie, że jesteśmy  osobami bardzo aktywnymi zawodowo i społecznie, uczestniczącymi w lokalnych inicjatywach, chętnymi do działania i gotowymi do podjęcia nowych wyzwań dla dobra naszej gminy. Aktywność, różnorodność, działanie – tak można nas opisać w trzech słowach. Oto my:

OKRĘG NR 1 Sebastian Kwieciński – Sebastian ma 42 lata, jest mężem i szczęśliwym ojcem ukochanej córeczki. Od dziecka mieszka w Trzemesznie (przy ul. Chrobrego, aktualnie przy ul. 22 stycznia). Posiada wykształcenie wyższe. Zawodowo zaczynał jako pracownik produkcji PPZ Trzemeszno, od 21 lat jest funkcjonariusz trzemeszeńskiej policji. Należy do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzemesznie. Prywatnie wieczny pasjonat motocykli, muzyki rockowej, dobrej książki i jazdy na rowerze. 

OKRĘG NR 2 Paweł Antas – Paweł ma 42 lata, jest żonaty, ma dwójkę wspaniałych synów. Posiada wykształcenie średnie techniczne, absolwent trzemeszeńskiego LO. Jest rodowitym trzemesznianinem,  od urodzenia zamieszkuje osiedle wysokie. Pracuje w firmie Paroc jako operator linii. Od 2013 roku jest prezesem Klubu HDK PCK „Kropelka”, który działa od 1973 roku i zrzesza honorowych dawców krwi. Głównym celem klubu jest propagowanie idei honorowego dawstwa krwi na terenie miasta i gminy Trzemeszno poprzez organizację akcji poboru krwi. Paweł jest także członkiem Stowarzyszenia Teraz, możecie go spotkać jako wolontariusza przy organizacji np. trzemeszeńskich biegów. Wykwalifikowany instruktor turystyki rowerowej i kajakowej. W wolnych chwilach oddaje się dobrej lekturze, lubi aktywny sposób spędzania czasu poprzez jazdę na rowerze i spacery z żoną i pieskiem. Kibic swoich synów grających w lokalnej drużynie MKS Trzemeszno, wraz z synami oddany kibic Lecha Poznań.

OKRĘG NR 3 Roman Wolek – Roman mieszkaniec Trzemeszna. Ukończył studia magisterskie na UAM w Poznaniu na kierunku geografia – specjalizacja społeczno-ekonomiczna oraz Szkołę Podchorążych Rezerwy w Wyższej Szkole Oficerskiej  w Toruniu. Przez 20 lat zajmował się sprawami trzemeszeńskiego samorządu i problemami mieszkańców gminy, pracując w tygodniku Pałuki. Za swoje artykuły zdobył nagrody główne: w międzynarodowym Konkursie Wyszehradzkim oraz trzykrotnie w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Local Press. Doświadczenie dziennikarskie zdobywał również podczas stażu w ogólnopolskim dzienniku Rzeczpospolita w Warszawie. Pracował także jako nauczyciel w TEB Edukacja Gniezno. Obecnie jest kierownikiem obiektów sportowych w OSiR Trzemeszno. Od lat w udanym związku z Magdą; szczęśliwy tata Grzesia. Kibic sportowy i miłośnik podróży.  

OKRĘG NR 4 Wojciech Gmur – Wojtek ma 30 lat, mieszka w Trzemesznie przy ul. Kościuszki. Posiada wykształcenie wyższe, pracuje w firmie Paroc jako Specjalista ds. Systemów.  Wojtek jest bardzo ambitnym i niezwykle skromnym człowiekiem. Z zamiłowania jest pszczelarzem, posiada własną pasiekę i jest członkiem  koła pszczelarzy w Kleczewie. Od wielu lat honorowy dawca krwi.

OKRĘG NR 6 Katarzyna Welzandt  – Kasia ma 45 lat , jest mamą już dorosłego syna. Jest absolwentką trzemeszeńskiego LO i Akademii Medycznej w Poznaniu na kierunku zarządzanie w opiece zdrowotnej. Od 10 lat członkini Stowarzyszenia TERAZ, wpiera wolontariacko np. imprezy charytatywne. Od urodzenia jest związana z Trzemesznem. Od ponad 20 lat pracuje w poradni specjalistycznej w Gnieźnie w obu wyuczonych zawodach. Jej dodatkowym zajęciem jest zapewnianie opieki medycznej na meczach piłki nożnej Międzyszkolnego Klubu Sportowego oraz na turniejach sołeckich. Na co dzień pracuje z ludźmi, zna ich problemy, a swoje doświadczenie zawodowe chce wykorzystać w pracy na rzecz gminy i rozwoju naszej społeczności. Kasia chce się skoncentrować na dialogu i dobrej współpracy między burmistrzem, radnymi i mieszkańcami gminy.

OKRĘG NR 7 Krzysztof Socha – Krzysztof ma 44 lata, z wykształcenia ekonomista oraz mechanik samochodowy, mąż, ojciec. Od ponad sześciu lat jako profilaktyk społeczny prowadzi zajęcia  mające na celu przeciwdziałanie różnego rodzaju uzależnieniom oraz  zajęcia dotyczące bezpiecznego życia mieszkańców naszej małej ojczyzny.  Ponadto wraz z żoną od dziesięciu lat prowadzi pogotowie opiekuńcze, pomaga najmłodszym mieszkańcom z  powiatu gnieźnieńskiego przyjmując ich do swojego domu w trudnych momentach ich życia. Człowiek wielu pasji i zainteresowań.

OKRĘG NR 8 Rafał Nawrocki – Rafał ma 51 lat, z wykształcenia technik ekonomista, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Trzemesznie. Żonaty i ojciec trójki synów. Na co dzień pracuje w firmie Paroc w Trzemesznie. Jest  przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie. Rafał jest pasjonatem muzyki – od wielu lat jest akordeonistą w Zespole Pieśni i Tańca „Strzecha” oraz Kapeli Śmiesznej z Trzemeszna, miłośnik i kolekcjoner pamiątek związanych z historią Trzemeszna. Od 2018 roku Radny Rady Miejskiej Trzemeszna.

OKRĘG NR 9 Arleta Wilczura – Arleta ma 48 lat, wykształcenie średnie. Od 28 lat mieszka w Kruchowie. Ma dorosłego syna Kamila i córkę Paulinę. Z mężem od 25 lat prowadzi własną działalność gospodarczą  sklep oraz stolarnię. Prowadzenie sklepu sprawia jej ogromną satysfakcję, lubi swoich klientów za życzliwość i wyrozumiałość. Od roku należy do Polskiego Związku Łowieckiego i z dumą reprezentuje, wspiera  i rozwija swoją pasję. Lubi aktywny tryb życia i  kontakt z ludźmi. Jest osobą pracowitą, nie boi się wyzwań i dlatego zdecydowała się na kandydowanie do Rady Miejskiej.

OKRĘG NR 10 Rafał Jurgoński – Rafał jest mieszkańcem Ławek, ma 30 lat. Rolnik z wykształcenia i zamiłowania, właściciel gospodarstwa rolnego. Mąż oraz ojciec 4 letniej córeczki.  Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ławkach. W wolnych chwilach oddaje się aktywności sportowej. Amatorsko biega jak i gra w piłkę nożną – zawodnik sołeckiej drużyny, uczestniczy w gminnych rozrywkach piłkarskich. 

OKRĘG NR 11 Grzegorz Koperski – Grzegorz jest mieszkańcem Wydartowa, ma 46 lat. Od 22 lat szczęśliwy mąż, ojciec dwójki dzieci. Posiada wykształcenie wyższe. Od 27 lat związany ze spółką PKP Intercity Zakład Zachodni Poznań, aktualnie zajmuje stanowisko Naczelnika Sekcji Handlowej. Od lat szkolnych przejawiał cechy społeczne, w życiu prywatnym bardzo aktywny na różnych płaszczyznach. Wraz z  żoną w 2014 roku założył Stowarzyszenie TERAZ, które  znane jest ze zbiórek charytatywnych na rzecz głównie dzieci potrzebujących wsparcia w walce ze schorzeniami czy organizacji wypoczynków dla dzieci i młodzieży naszej gminy. Przewodniczący Rady Rodziców SP w Kruchowie, członek OSP Wydartowo, członek Rady Sołeckiej Wydartowa, inicjator drużyn piłkarskich. Lubi amatorsko uprawiać sport, głównie piłkę nożną oraz biegi – pokonał już dziewięciokrotnie półmaraton im. Jana Kilińskiego.

Dzięki zaufaniu mieszkańców pełni funkcję radnego od 2010 roku (w tym pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady). Jako radny okręgu nr 11 aktywnie uczestniczył w rozwiązywaniu problemów mieszkańców sołectw należących do tego okręgu. Dzięki Grzegorza aktywnym działaniom zrealizowano wiele ważnych inwestycji:

1. Nowa nawierzchnia drogi w Niewolnie oraz modernizacja chodnika.

2. Nowa nawierzchnia drogi Kierzkowo – Wydartowo.

3. Rozpoczęcie budowy drogi w Wydartowie (Loranc).

4. Podjęcie inicjatywy budowy boiska w Wydartowie.

OKRĘG NR 13 Justyna Kamińska z domu Wieczorkowska, Justyna ma 38 lat, mężatka i matka trójki  dzieci.  Posiad wykształcenie wyższe pedagogiczne. Od wielu lat pracuje w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzemesznie. Od sześciu lat należy do  Stowarzyszenia Teraz i pracuje jako wolontariusz podczas imprez organizowanych w gminie Trzemeszno np. trzemeszeńskie biegi czy imprezy charytatywne. Od urodzenia związana jest z sołectwem Zieleń – Bieślin. Problemy małych wsi są jej doskonale znane dlatego też startując na radną planuje poprawić funkcjonowanie wsi. Pragnie aktywnie współpracować z mieszkańcami, organizacjami społecznymi oraz instytucjami, aby budować lepszą przyszłość naszej społeczności. Jest otwarta na dialog i gotowa słuchać opinii oraz propozycji dotyczących rozwoju naszej gminy. Jej  główny cel to budowanie wspólnoty otwartej na współpracy, solidarności i wzajemnym szacunku. Pragnie również zaangażować młodych ludzi do działania. Bardzo ceni sobie aktywne spędzanie czasu wolnego. Samorządności i wytrwałości uczyła się już od najmłodszych lat od swojego taty , który przez wiele lat był sołtysem. Jej  wizja dla lokalnej społeczności  to miejsce, gdzie każdy mieszkaniec może czuć się bezpiecznie, spełniony i doceniony. Jako radna chce być Waszym głosem reprezentując  interesy i dążąc do rozwoju naszej gminy. Przesłanie od Justyny – razem możemy tworzyć lepszą przyszłość  i budować wspólnie nasze lokalne społeczeństwo. 

OKRĘG NR 14 Agnieszka Oleksy – Agnieszka jest  rodowitą mieszkanką Lubinia. Z wykształcenia jest technikiem ekonomistą. Prowadzi własną działalność handlową, społecznie jest członkiem lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich „Krówki na miodzie”. Jest szczęśliwą mężatką oraz matką dwójki dzieci. Aktywnie uczestniczy w pasjach sportowych swoich dzieci i ich wspiera. Jako kandydatka planuje realizować program komitetu ale również swoje cele, które sobie założyła.

OKRĘG NR 15 Damian Majchrzak – Damian jest rodowitym mieszkańcem Trzemżala, ma 35 lat, jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch córek. Posiada wykształcenie średnie. Pracuje jako operator maszyn rolniczych. Pełni funkcję Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemżalu. Damian to konkretny człowiek, który nie chce obiecywać – CHCE DZIAŁAĆ! Jest bardzo aktywny w społeczności lokalnej i dobrze zna problemy swojego otoczenia. Od 2018 roku jest członkiem Rady Sołeckiej Trzemżala. Zawsze można na niego liczyć i na nim polegać.

Zachęcamy do udziału w wyborach  7 kwietnia.

Postaw na aktywność i działanie, zaufaj nam.

Z pozdrowieniami KWW DLA WAS Z WAMI

Sfinansowano ze środków KWW DLA WAS Z WAMI