Strona główna Różne Kamienica zasilana z agregatu

Kamienica zasilana z agregatu

6572
63

Mieszkańcy kamienicy, którzy zostali pozbawieni prądu, otrzymali pomoc ze strony trzemeszeńskiego samorządu. Gmina udostępniła im agregat prądotwórczy oraz pomogła w instalacji tymczasowego zasilania.

Jak już pisaliśmy, budynek stanowi własność prywatną, stąd Urząd Miejski nie jest stroną w tej sprawie. Jak jednak podkreśla wiceburmistrz Dariusz Jankowski, podjęto te działania z czysto ludzkiego punktu widzenia. Według władz samorządowych nie można było zostawić bez pomocy ludzi, którzy znaleźli się w bardzo trudnej i skomplikowanej sytuacji.

Zastępca burmistrza poinformował nas, że już wcześniej gmina próbowała włączyć się w trwający konflikt i pomóc w negocjacjach pomiędzy lokatorami a administrującą nieruchomością. Nie dało to jednak pozytywnych skutków z uwagi na usztywnienie stanowiska z jej strony.

Według wiceburmistrza mieszkańcy budynku znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji nie z własnej winy. Wielu z nich włożyło swoje pieniądze w remont mieszkań, czego nie można powiedzieć o dotychczasowych zarządcach kamienicy. Dom jest bardzo zaniedbany, przez wiele lat nie poczyniono w nim żadnych remontów, nie dokonywano też wymaganych prawem przeglądów. W decyzji Inspektora Nadzoru Budowlanego, jego stan określono jako katastrofalny, grożący zawaleniem.

Sytuację komplikuje też stan prawny nieruchomości. W księdze wieczystej jako właściciel figuruje dawno już nieżyjąca osoba. D. Jankowski podkreśla też, że lokatorzy regulowali do tej pory systematycznie, zarówno opłaty za czynsz jak i media, w tym prąd. W ostatnich dwóch miesiącach postanowili wstrzymać się z płaceniem czynszu, gdyż nie doczekali się od nikogo dokumentów, świadczących o posiadaniu tytułu prawnego do budynku.

Obecnie nikt nie potrafi przewidzieć, jak potoczy się dalej sytuacja zamieszkałych tam osób. Podjęły one wprawdzie działania, mające na celu cofniecie decyzji w części dotyczącej prądu, jednak może to być trudne do realizacji. Osoba zarządzającą domem powołuje się właśnie na tę decyzję.

Podłączenie prądu z agregatu to z pewnością znacząca pomoc dla lokatorów, jednak nie można tego uznać za rozwiązanie problemu na dłuższy czas. Poza tym jest to dość kosztowne dla mieszkańców. Jak bowiem ustalono, gmina udostępniła urządzenie bezpłatnie, koszty paliwa maja pokryć lokatorzy.

Wczoraj sprawą zainteresowała się telewizja Polsat.

63 KOMENTARZE

 1. Po pierwsze nie jaworowicz tylko INTERWENCJA dla nie doinformowanych po drugie dla waszej wiadomosci ludzie tu pracuja stad tylu nas .nie jestesmy jal to okreslislicie patologia i darmozjadami .wice burmistr wszystko wyjasnil jak i sam redaktor .teraz mozemy powiedziec z czystym sumieniem i jeszcze wieksza satysfakcja ZATKALO KAKAO !!!!!

  • W żadnym razie nie twierdzę, że ktokolwiek jest „patologią”, albo „darmozjadami”. Oj nie, nie. Każdy zasługuje na szacunek… ale warto czasem pomyśleć nad tym, jak reprezentuje się swoją osobę. Pisanie komentarzy w ten sposób może być tylko utwierdzeniem w przekonaniu, że ktoś jest „patolą”. Warto przynajmniej starać się pisać poprawnie. Bez urazy, to po prostu dobra rada na przyszłość.

   PS.
   Ostatnie zdanie brzmi jakby napisał je uczeń podstawówki.

   PPS.
   „pilnuj SWOJEGO NOSA nie doledo!!!!” incoming.

   • No oni tłumacza ze nie są patologia ze pracują ze płaca rachunki i tak dalej. Natomiast język, jakim się posługują… To jest nieporozumienie.

    • Nie wrzucaj, proszę, wszystkich do jednego worka. Jestem mieszkanka tego budynku i możesz przestudiować wszystkie moje komentarze. Ja nie mam się czego wstydzić.

     Poza tym, moim zdaniem, to, że ktoś robi błędy niekoniecznie musi świadczyć o inteligencji czy zdrowym myśleniu.

     • Nie chodzi o błędy a o język, przekleństwa, obrażanie innych. Wystarczy poczytać na facebooku, czy tutaj posty z poprzedniego artykułu. Błędy zdarzają się każdemu. Pani i jeszcze jeden mieszkaniec płci męskiej jesteście kulturalni, ale przyzna pani ze są tacy, którzy naprawdę wypisują niemile rzeczy i mogą odpychać ludzi…

 2. Jedno pytanie
  Jak gmina dokonała meldunku lokatorów jeśli nie było prawnego właściciela?
  Smierdzi z kilometra powiązaniami gminy z pseudowlascicielem
  Komu wysyłano decyzję odnośnie podatku od nieruchomosci
  Takich działek jest więcej w trzemesznie

 3. 1 „Wielu z nich włożyło swoje pieniądze w remont mieszkań”
  2 „Dom jest bardzo zaniedbany, przez wiele lat nie poczyniono w nim żadnych remontów”
  3 To były remonty czy ich nie było?

 4. Wszystko przykre w […] ludziom prad wylaczaja kard Dziwisz pedocilie kryl i kase bral koronawirus zabija ludzi niszczy gospodarke i nikt nuz nie dochodI skad covid jest na pasach rozjezdzaja ludzi bo ktos zaniedbal oswietlenia przejscia dokad zmierzasz…. dokad ten swiat zmierza

  • panie jak pan moze Dziwisz jego ekscelencja to krysztalowy czlowiek jak Ojciec Rydzyk – obojgu pomniki sie naleza ! jeden by mogl w trzemesznie stanac nawet

 5. Jeżeli dla inspektora nadzoru budowlanego stan budynku jest katastrofalny, grożący zawaleniem to dlaczego w dalszym ciągu mieszkają tam ludzie?

  • Bo czekają na zastępcze. Nie wiesz? Zrobić dym, teatr i finał jak w „nasz nowy dom”. Chcą działać to wziąć prawnika i do sądu. Ale idą po najtańszej lini oporu. Prasa. Teraz kazdy kusi wyjąc z twarzą, bo tk sprawa „publiczna”. Włodarze musza pokazać, ze sprawa się interesują, o mieszkańców zadbają. Ofiary, ale wiadomo, musi być szczęśliwy finał.

   • Do Tadeusz.
    A kto powiedział, że poza tv nikt nic nie robi? Sprawy w sądzie są, czekają. Wszystko na spokojnie. Nikt nie idzie tu po najtańszej linii oporu. Ale najlepiej jest gadać, jak się nie jest w tym”od srodka”. Łatwo się ocenia sytuację z boku.
    Do Obserwator
    Po pierwsze. Nikt nie spodziewał się aż takich uszkodzeń. Inaczej już by nas tu nie było.
    Po drugie. Proszę, pokaz mi te mieszkania na wynajem. Są 3 oferty. To nie jest sporo. Reszta to mieszkania, gdzie potrzebny jest spory nakład finansowy. Nas w tym momencie po pierwsze nie stać na remonty, po drugie nie mamy na to zwyczajnie czasu.
    Każdy szuka czegoś na własną rękę, bo jasne jest, że tu zostać nie możemy. Nie liczymy na to, że ktoś coś zrobi za nas. Ale nikt nie chce zostać bez pracy np, żeby wyprowadzić się do innego miasta.

    Jeśli chodzi o kredyty, to niestety, nie każdy może się o taki starać. Przyczyny sa różne i nikt nie musi się z nich tłumaczyć.
    To ogólne oburzenie „czemu nie weźmiecie kredytów i nie kupicie domu” jest bezsensowne.
    Każdy walczy o swoje. Każdy chce być traktowany jak człowiek. I każdy ma prawo godnie żyć.
    Mnie niewygodne komentarze nie bolą, mogę na wszystko logicznie odpisać. Ale czasem warto się zastanowić, czy kogoś takie głupie gadanie typu „oni czekają aż ktoś im da, bo sami nic nie robią”, nie zabolą. Czasem warto sobie zwyczajnie odpuścić.

    • Może Pani logicznie odpowiedzieć, jednakże rozwiązań jest sporo. Osoby tutaj wypisujący komentarze o kredytach, sugerują, aby wziąć taka mozliwosc pod uwagę. Bo w dzisiejszych czasach ciężko kupić mieszkanie za gotówkę. Oferty mieszkań są. Niestety, czasem trzeba coś w życiu niespodziewanie zmienić, dopasować do nowej sytuacji. Generalnie na wszytki jest Pani na nie. Kredyt – nie, wynajem – nie, zmiana miejsca zamieszkania – nie. Remont kamienicy – nie. Wiec czego Pani oczekuje? Bo skoro wszystkie dostępne opcje sugerowane przez komentatorów odpadają, to pozostaje mi na myśl inna. Na przykład mieszkanie od gminy. Na przykład jakieś czekanie na „zadośćuczynienie”. Proszę samej sobie logicznie odpowiedzieć, czy jest Pani dorosła, czy rosła. Dziękuje za uwagę, bez odpowiedzi, proszę.

     • Napisałam, że nie wszyscy mogą wziąć kredyt. Napisałam też, że mieszkań każdy szuka. Nikt nie oczekuje niczego za darmo. Ja osobiście nie mam zamiaru wynajmować czegoś, żeby wpaść z deszczu pod rynnę.
      Jest okres koronawirusa. Nie tak łatwo teraz w ogóle cokolwiek znaleźć. Wszystko teraz ciężko załatwić. I to nie jest wymówka. Tak po prostu jest.
      Naprawdę nie potrafię zrozumieć o co pani chodzi. Ja pisze dokładnie tak, jak jest.

     • „Jest okres koronawirusa nie tak łatwo teraz wszystko załatwić”. Co ma pani na myśli? Przecież koronawirus nie stoi na przeszkodzi, by wynająć mieszkanie, robić remonty. Dowiodły tego kobiety podczas strajku. Można wyjąc iść w grupie, główna droga przejazdowa w nocy, gdzie łatwo o wypadek. O czym pani mówi? Ze koronawirus pani nie pozwala wynająć mieszkania? No proszę pani, proszę pani. Leniwy zrzuci winę nawet na aurę. Nie pozdrawiam.

  • W samo sedno. To jest proszenie się o tragedię. Czy potrzebny jest Polsat, żeby poszukać sobie inne mieszkanie do wynajęcia? Argument, że porobili remonty mieszkań też niezbyt mądry. Inwestowali i nie widzieli, że kamienica w coraz gorszym stanie? Przecież to, że jest w katastrofalnym stanie i grozi zawaleniem, nie stało się przez ostatni rok!!! Było wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć coś w dużo lepszym stanie. Ogłoszeń o mieszkaniach na wynajem jest całkiem sporo jak na Trzemeszno.

 6. Ciekawe dlaczego jeszcze Trzaskowskiego nie zaprosiliście. On jest fachowiec od błyskawicznych napraw. Użyłby magicznej taśmy i budynek byłby naprawiony migiem:)

   • A jakby wybuchła wojna to jak myślisz kto poszedłby na nią? Kto broniłby kraju? Tylko ci narodowcy 🙂 wiec może tak nie śmiejmy się z nich, bo w razie czego, jedyne chłopy co potrafią się lac a i odwagi im nie brakuje 🙂

     • Tak bo pan w garniturze to nie podniesie ręki na kobietę 🙂 proszę odrzucić stereotypy, bo ktoś panią steruje i myśli za panią.

    • Etam, ważne ze wyglada i pięknie mówi. Zobaczycie jak wrócą do władzy, jak cudownie będzie się wam żyć w kraju, ciekawe czy tak będziecie mogli protestować. Pieniądze oczywiście „nie ma i nie będzie”.

 7. Mam sugestie dla obu stron tej niby dyskusji. Może jednak czas zaprzestać tych jałowych sporów? Może wiecej wyrozumiałości? Jutro ważne święto. Cieszmy sie wspólnie. Ciekawa jestem ilu z Was, udajacych tu inteligentów, przeczytało artykuł o Wiro – Kiro? No tak, po co? Komu tam mozna dowalić? Na kim swoje frustracje wyładować? Lepiej tutaj dyktować ludziom jak maja sobie życie układać. Mieszkańcom kamiency radzę po prostu zamilknąć. Wasze argumenty sa juz znane, duzo wyjaśnia artykul i wypowiedz wiceburmistrza. Domyslam sie , że dyskutujecie z 2 , góra 5 osobami. To naprawde nie całe Trzemeszno. Życze wam rozwiązania Waszych niełatwych spraw. Radze też nieco powściągliwości. Robienie show z banerem czy ściaganiem mediów niekoniecznie musi byc skuteczne. Radosnego – pomimo pandemi i ponurej jesienie – świetowania .

 8. Mieszkancy kamienicy nie odpowiadajcie takim Tadeuszom,Aldonom itp.Oni tylko czekaja na to zeby troche rozrywki miec na wieczor,komentowac cos o czym nie maja pojecia,sa sflustrowani ,nie maja swojego zycia wiec chca zyc cudzym.A wy mieszkancy kamienicy robcie swoje nadal i po prostu nie piszcie juz nic.Ci co wiedza o co chodzi zycza wam powodzenia i trzymaja za was kciuki.Nie tlumaczcie sie juz nikomu. Nie warto.Pozdrawiam

 9. Taaa, odwagi im nie brakuje 🤣🤣. Jak są w pięciu, to odważni. W pojedynke przemykają jak cienie, żeby ich czasem nie zauważył ten kogo kopnęli w d…e dzień wcześniej.

 10. Jaworowicz, jej podobni i inni z telewizj z innych programów wszystko co robią, robią dla siebie, żeby samemu mieć pracę a z niej pieniądze, a nie żeby ROZWIAZAĆ wasze czy czyjekolwiek interesy. Tak jak sklepy sprzedają chleb i bułki nie po to żeby ktoś się najadł tylko po to by zarobić.

 11. Współczuję. Łatwo się komentuje z ciepłego domu, siedząc na kanapie. Ale postawmy się w sytuacji tych ludzi. Mieszkasz gdzieś, inwestujesz w to mieszkanie własne pieniądze, żeby chociaż w środku jakoś wyglądało, a tu nagle okazuje się, że możesz to wszystko stracić. Najgorsza jest przypuszczam ta niepewność, co będzie jutro, za tydzień, za miesiąc, za rok o tym czasie…

 12. A Ty tak każdego prześwietlasz od razu jak poznasz? Idziesz, wynajmujesz i mieszkasz. Nikt wcześniej niczego nie szukał, bo nie miał takiej potrzeby.
  Zazwyczaj jestem miła i uprzejmą, ale ten komentarz jest zwyczajnie z d… wyjęty.
  Coś napisać, nieważne co, byleby napisać

  • Do widać jesteś najmądrzejsza a inni piszą bzdury. Nie ma sensu dyskusja z tobą. Prześwietlać to możesz sobie rentgenem płuca. To wiesz co nie wynajmij mieszkania w obawie ze trafisz na podobne do tego które masz. Skoro po 30 latach dopiero żeście zauważyli nieprawidłowości a nie zauważyliście do tej pory ze kamienica jest w złym stanie, co widać z kilometra… To spij na bruku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj