Strona główna Różne Kamery na przejeździe w Wymysłowie

Kamery na przejeździe w Wymysłowie

3766
14

W ostatnim czasie dość często dochodziło do uszkodzeń rogatek na przejeździe kolejowym w Wymysłowie. Powodowało to zakłócenia w ruchu i straty materialne, a sprawcy najczęściej oddalali się z miejsca pozostając bezkarnymi. To m.in. z tego powodu montowane są tam kamery monitoringu.

Jak nas poinformował Zbigniew Wolny z PKP PKL w Poznaniu, nie jest to jedyny powód. Monitoring ma poprawić bezpieczeństwo na przejeździe. Pozwoli on na obserwację bieżącej sytuacji, ale także zarejestruje nierzadkie przypadki wjazdu na czerwonym świetle.

Od naczelnika gnieźnieńskiej drogówki Karola Sekuły dowiedzieliśmy się, że zapis z monitoringu – w myśl obowiązujących przepisów – może stanowić dowód w postępowaniu w sprawach wykroczenia.

Policja nie wyklucza wykorzystania tego narzędzia dla ścigania sprawców wykroczeń – w szczególności wjazdu na czerwonym świetle – popełnianych na tym przejeździe.

14 KOMENTARZE

 1. Jakie niebezpieczeństwo na przejeździe w Niewolnie stwarza pociąg który minął ten przejad i oddala się od niego żeby często trzeba było czekać nawet do 15 minut aż pan czy pani obsługująca szlabany zechciała je otworzyć??? Kim jest ta osoba(osoby)? Za takie coś to zwolnienie dyscyplinarne albo mandat za każdt taki przypadek.

  • Pomyśl trochę… Za bardzo wierzysz automatyce !!! A co w sytuacji kiedy z przeciwnej strony nadjedzie pociąg ??? Taka sytuacja był ostatniego czasu w Gnieźnie gdzie kobieta podczas podnoszenia rogatek weszła na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg.

    • Za szlabany jest odpowiedzialna automatyka, Są tacy co na pół opuszczone lub podnoszone rogatki jeszcze wymijają. Ale zgodzę się że trzeba nieraz czekać.

   • Sławek
    Mowa o rogatkach w niewolnik. A tam to trzeba sobie poczekać jak na żadnych innych.
    Pociąg rusza z mogilna do Gniezna i już w niwolnie zamknięte

 2. Zadanie dla policjii: znajdzcie na monitoringu przejazdu w niewolnie kierowcę auta które we wtorek między godziną 9 a 15 ominęło półzamkniętye szlabany i przejechało przejazd lewą stroną jezdni!

 3. Powinien być wiadukt, przejazd bezkolizyjny. Masakra takie budowanie na latwizne jak są miliony na inwestycje. Byłoby na lata.

  • Tam nie ma warunków technicznych na wiadukt. Pewnie prędzej by dało się zbudować przejazd pod torowiskiem, tunel z racji na naturalne wzniesienie

 4. Niestety przynajmniej dwa razy dziennie przejeżdżam,przez przejazd w Niewolnie,Może ktoś mi wytłumaczy dlaczego po przejechaniu pociągu z Mogilna,za chwile po torach jedzie kolejny z Gniezna,a ja nadal czekam przed zamkniętymi barierami,nawet 4 minuty,aż „nagle” są otwierane…Nie zawsze tak jest,ale nader często.Czas opuszczania i podnoszenia barier przed i po przejeździe pociągu,jest zależny od widzimisie dróżnika?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here