Strona główna Polityka Justyna Kaniasta starszym specjalistą w Starostwie

Justyna Kaniasta starszym specjalistą w Starostwie

2737
60

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie ogłosiło nabór na stanowisko starszego specjalisty ds. organizacji rozwoju edukacji w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu .  Przewidziano 3 równorzędne stanowiska, w wymiarze po ½ etatu . Wśród osób, które spełniły  wymagania Starostwa znalazła się Justyna Kaniasta, była dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie.

W ogłoszeniu konkursu czytamy między innymi, że do obowiązków starszego specjalisty należeć będzie :

„1. Bezpośrednia współpraca z przedszkolami i szkołami uczestniczącymi w realizacji projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli” realizowanego przez powiat gnieźnieński w ramach działania 3.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w realizacji rocznego planu wspomagania. Każdy Starszy specjalista ds. organizacji rozwoju edukacji będzie miał pod opieką kilkanaście szkół/przedszkoli, z którymi będzie współpracował podczas realizacji rocznego planu wspomagania (rok szkolny).

2. Pomoc w diagnozie potrzeb szkoły/przedszkola oraz dostosowaniu oferty doskonalenia do zdiagnozowanych potrzeb.

3. Udzielenie pomocy przedszkolu / szkole w zbudowaniu rocznego planu wspomagania.

4. Działania na rzecz realizacji rocznego planu wspomagania, w tym m.in. organizowanie szkoleń (warsztaty, konsultacje, wykłady), udzielanie pomocy nauczycielom we wdrożeniu do praktyki szkolnej nowych umiejętności.

5. Przygotowywanie sprawozdań z realizacji działań i rekomendacji dla szkoły i przedszkola.

6. Wspieranie koordynatora projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli” realizowanego przez powiat gnieźnieński w ramach działania 3.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w realizacji celów i zadań projektu.

7. Współpraca z Asystentem ds. koordynacji sieci i wsparcia szkół w zakresie realizacji zadań.

Z informacji uzyskanych ze Starostwa Powiatowego wynika, że oprócz stanowiska starszego specjalisty Justyna Kaniasta pobiera wynagrodzenie za pełnienie  funkcji likwidatora Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum  oraz  wynagrodzenie za pozostawanie w stanie nieczynnym (polega to na gotowości do podjęcia pracy bez jej świadczenia).

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie informuje również, że była dyrektor Zespołu Szkół  po roku pracy na stanowisku dyrektora, w ostatnich dniach swojego urzędowania otrzymała  nagrodę   w wysokości 6000,00 złotych brutto.

60 KOMENTARZE

 1. media, media, media…
  straszne to jest… wystarczyloby napisac, ze dostala tytul tego specjalisty, a nie ile pieniedzy dostaje, dostala i bedzie dostawac…
  Pieniadze zawsze beda powodem konfliktu, dajcie tej kobiecie zyc i sie rozwijac, kazdy dazy do tego co chce, jest ambitna i przedsiebiorcza kobieta, a ze stala sie pionkiem w nieczystej grze, to juz inna sprawa.
  stalo sie, jak sie stalo.
  Mimo wszystko, mam na mysli decyzje ktore podjela, przestanmy rzucac jej klody pod nogi…
  ZAZDROSC, jedyne co kieruje ludzmi w tym momencie…
  wiekszosc z nas bedac w tej sytuacji, zrobilaby to samo.

  „Niech przeszłość zos­ta­nie przeszłością.” Stephen King

  wiem, ze wiele osob bedzie negatywnie komentowac moja wypowiedz, trudno, kazdy ma swoje zdanie. Pamietajcie, ze winy beda odkupione, a to, ze zyczysz komus upadku, powroci do Ciebie ze zdwojona sila.

  Nie jestem spokrewniony z Pania Justyna, nie jestem jej sasiadem, nikim ze starostwa, jestem osoba ktora patrzy obiektywnie na to co sie stalo, kazdy popelnia bledy, a roztrzasanie ich nic nie da. P
  ozdrawiam

  • Wlasciwie jej nie znam. Ale nie moze byc jakas niemadra jak w tak mlodym wieku ma taki dorobek w oswiacie. Chyba ze sobie inaczej radzi 😛 ale to jej sprawa, jej zabawki;)

  • Jeśli faktycznie nic Cię nie łączy z tą panią to chyba nie znasz sprawy. Ta informacja powinna być wydrukowana i rozwieszona na słupach . Bo to nie tyle jest o pani dyrektor co o starostwie. O następnym, jednym z wielu, policzku wymierzonym trzemesznianom przez władze powiatu. Niestety, przy cichej aprobacie miejscowych władz. Widać jak starostwo potraktowało osobę, która do końca była mu wierna. Przy tym bez skrupułów krzywdząc wiele osób, pełniła dumnie funkcję LIKWIDATORA szkoły.

 2. Pisałem coś o kolaboracji z okupantem, wcześniej ? Nie przecież to nie te czasy, ekonomiczne naciski nie mają znaczenia … W demokracji hierarchizacja władzy nie ma znaczenia, rządzą obywatele świadomi swojej beznadziejnej sytuacji …

 3. żenada, owa „Pani” zamiast za wspomaganie powinna odpowiadać za zrujnowanie, jeśli edukacja młodych osób opierać ma się na między innymi na takich osobach to powodzenia… i jeszcze takie pieniądze za to dostaje…śmiechu warte, bo jak inaczej można to skomentować…jeszcze raz żenada…

 4. Czy to są jakieś jaja? Ja byłem święcie przekonany że Pani Justyna dostanie co najmniej stanowisko dyrektora jakiegoś departamentu w Ministerstwie Edukacji ale żeby tylko starszego referenta w jakimś marnym starostwie? Pani Justyna to wybitny pedagog o wielkim bagażu doświadczenia zawodowego i jeszcze większej wiedzy zawodowej. Żal.

 5. Haha…… cyrk jakiś ….. specjalista ds. organizacji rozwoju edukacji w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu. Ona i kultura… paranoja. Weźcie ją na sprzątaczkę w szkole jeżeli tak bardzo chcę mieć coś wspólnego z edukacją. A tak swoją droga gdyby nie mąż to pewnie właśnie by sprzątała ale ulice 😀 Sama do niczego nie potrafi w życiu dojść.

  • Wg mnie to nie chodzi tu o zazdrość,ani o podziw ale o niedowierzanie,że Pani która będąc tylko rok dyrektorem pokornie z Panem Starostą tą szkołę zlikwidowała.
   Trzemeszno jej naprawdę niczego nie zazdrości.Przeciwnie,Trzemeszno pochyla się nad Jej trudną dolą.Bo zgotowała sobie ciężki bardzo los,będzie musiała zmagać się z pamięcią Trzemesznian.

  • A czego to zazdrościmy!Tych srebrników i niesławy?Mnie osobiście szkoda pani, bo cały czas musi udawać ,że nie słyszy szeptów za jej plecami i nie widzi uśmieszków.

 6. swój swojemu nigdy krzywdy nie zrobi !!a na następną kadencje bedzie startowała na BURMISTRZA !!POwcy robią swoje !po trupach do celu !! swój do swego i po swoje !!o take POLSKE MY WALCZYLI !

 7. Pieniądzę raz są, raz ich nie ma – dobre imię traci się tylko raz!

  W sumie taka funkcja i wynagrodzenie, to żenująco niska cena za stratę twarzy, honoru i uśmieszki za plecami. Nie chciałbym być na miejscu tej Pani, serio. Ale z tego co slyszałem to w 100% sobie na taką opinię zapracowała.

  Za kilka lat w starostwie nikt nie będzie pamiętał o zasługach Pani Kaniastej, a Trzemeszno jak na małą mieścinę przystało – nigdy nie zapomni.

  What comes around goes around…..

  • A MY NIE WIEMY JAKIE TO PIENIĄDZE I WOGÓLE NAS TO NIE INTERESUJE.W ARTYKULE STAROSTWO PODAŁO NAGRODĘ.MOŻE PANI DOSTAWAĆ FORTUNY.TU NIE CHODZI O KASĘ PANI KANIASTEJ. TU CHODZI O COŚ MOOOOOOOOOOOOOOOCNO WAŻNIEJSZEGO…

  • Zgadzam się w 100% z „obiektywnym”.
   Żal mi „tej” pani, sprzedać siebie i PODOBNO swoją ogromną wiedzę tylko za takie pieniądze??!! Poniżające!!!
   Brak wstydu, brak honoru, brak czegokolwiek. Tyle w temacie.

 8. Ale poruta!!! Smutne, że dzieje się to w Wielkopolsce!!! Widocznie działa tu prawo natury. Ktoś to ostatnio bardzo lansował? …kto silniejszy, ten lepszy, …selekcja naturalna. I ma to być prawo boskie???
  Nawet nie współczuję.
  A co do tematu informacji,… jest to żenada i kpina!
  Będą następne. Tu już towarzystwo się nie krępuje.

  PS. nie mogłem takiej sensacji pominąć.

 9. Czemu się dziwicie? Służyła Złej Sprawie no to jej mocodawcy Złej Sprawy płacą. Nie zdziwcie się , jak się okaże, że to tylko taki okres przejściowy a za chwilę otworzycie oczy widząc jej docelowe stanowisko.

 10. Panie Kamyszek dobrze ze Pan piszesz komentarze bo w tym calym Trzemesznie ludzie sie boja swoje zdanie wyrazic i wielce sie klaniaja tym ktorych za plecami oczerniają.
  Moze na Radnego Pan chce kandydowac?

 11. Lepiej mnie kochani nie prowokujcie, bo zgłoszę się do konkursu na ciecia u p. burmistrza. Mam doświadczenie, też wykonywałem ten zawód. Żadna praca nie hańbi. A ile obrazków z życia urzędu bym zaobserwował i dokumentów widział?
  Jestem zwolennikiem dyscypliny i pruskiego rygoru, a to dzisiaj szczególnie w szkolnictwie się nie liczy. Po latach spotykam za to ze wdzięcznością wychowanków. To mnie wystarczy i daje satysfakcję.
  Wracając do właściwego tematu, to może ktoś się wreszcie w Trzemesznie zdenerwuje i spełni swój obywatelski obowiązek! Otrzymałem w korespondencji taką wiadomość o pracy wysokopłatnych likwidatorów jednej ze szkół ;
  „…Czy można zamknąć szkołę bez archiwizacji dokumentów, tylko szybko w kartony i za drzwi?
  Obiekt w przeciągu kilku tygodni został zdewastowany, popiersie zdemontowane , tablica intencyjna zdjęta w prywatnych rękach.
  Sprzęt dorobek Rady Rodziców rozszabrowany .
  Boże, patrzysz i nie grzmisz?
  Jak tak można, władza oślepiła tych ludzi?…”

  A my co, czekamy na jakiegoś radnego, starostę, senatora…. Czekajcie!!!

 12. takich ludzi jak Pan Kamyszek nam trzeba ludzie trzeba miec jaja i jesli ktos cos robi zle wskazac ze to jest zle anie klepac burmistrza bo to kolega (panowie radni)

  • Gdyby mieszkał na miejscu i tak otwarcie protestował to bym uznał, że ma jaja. Z odległości 450km od Trzemeszna te jaja wydają się jednak malutkie.

   • Mistrzu Anonimie, trudno w tym wieku chwalić się tym, o co nie znając realiów życiowych ode mnie oczekujesz. Doczekasz się tych lat i będziesz szczęśliwym, że dziewczyny tak życzliwe komentarze będą pisały.To mnie wystarczy.
    Przy tej okazji za te sympatyczne komentarze bardzo dziękuję:) Kobiety potrafią wyczuć prawdziwego mężczyznę, a nie anonimowego farmazona.
    Miała się dzisiaj ukazać na tym portalu pewna informacja, inaczej byś o mnie pisał, ale przy takim zaślepieniu wątpię. Została zastosowana blokada i autorska cenzura, ktoś ważny w Trzemesznie dołączył do grona, wcześniej już przeze mnie nazwanych ludzi.Traktujących ludzi w Trzemesznie jak przedmioty.
    Jeszcze jedno Mistrzu Anonimie, internet jest bardzo silną bronią i nie liczy się, że działasz na odległość 450 km. tylko trzeba chcieć i do tego trochę oleju w głowie potrzeba.
    Takich puszczalskich proszę o rozsądek, zbyt ważna rozgrywa się w Trzemesznie batalia. Czy chcecie, aby ciemnota Wami rządziła?

 13. Mistrzu Anonimie, trudno w tym wieku chwalić się tym, o co, nie znając realiów życiowych, ode mnie oczekujesz. Doczekasz się tych lat i będziesz szczęśliwym, że dziewczyny tak życzliwe komentarze o tobie będą pisały.A to mnie wystarcza.
  Przy tej okazji za te sympatyczne, życzliwe i wspierające komentarze bardzo dziękuję:) Kobiety potrafią wyczuć prawdziwego mężczyznę, a nie anonimowego farmazona.
  Miała się dzisiaj ukazać na tym portalu pewna informacja, inaczej byś o mnie pisał, ale przy takim zaślepieniu, to wątpię. Niestety została zastosowana blokada i autorska cenzura, ktoś ważny w Trzemesznie dołączył do grona, wcześniej już przeze mnie nazwanych ludzi.Traktujących trzemesznian, jak przedmioty. …A mało podaję przykładów takiego traktowania? To mam jeszcze przyjechać i za ciebie Anonimie robić porządki? Taki naiwny to nie jestem.
  Jeszcze jedno Mistrzu Anonimie, internet jest bardzo silną bronią i nie liczy się, że działasz na odległość 450 km. tylko trzeba chcieć i troszeczkę oleju w głowie oraz doświadczenia posiadać. Nie musisz być wielce uczonym, człowiek nabywa wiedzę w szkole, ale głównie przez doświadczenie.
  Takich podszczalskich proszę o rozsądek, zbyt ważna rozgrywa się w Trzemesznie batalia. Czy chcecie, aby ciemnota Wami rządziła? Mogę pomóc, bo już otwarcie z Was kpią i widać na odległość. Identycznie wcześniej się też tak zachowywali inni, teraz są biznesmenami.
  Stąd ta wrzawa niektórych wokół mnie, jestem po prostu dla nich niebezpieczny, ponieważ znam dokładnie te ich mechanizmy w działaniu. Mogliby chociaż coś zmienić. A haków to nie od dzisiaj szukają na każdego, taka panuje moda i zwyczaje. Znowu anonimowa pani powie o mnie arogant. Prawda, tylko nie w swojej sprawie.
  Zastanawiam się czy warto, czekam więc na dobre wieści, że ktoś też w tej sprawie poważnie coś zrobił, a nie przygotowuje się do odsłaniania kolejnej tablicy pamiątkowej. Po takiej wiadomości nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać? I jak tu masz człowieku pomagać?

 14. Do admina portalu. Jak widać powyżej, nie działa funkcja korekty zamieszczanych tekstów. Poprawiałem tekst przy czerwonej informacji o możliwości korekty. Automat był jednak szybszy,stąd te dwa komentarze, ale ten drugi poprawny. Przepraszam.

  Odbieram, że jednak nie zostałem zaliczony do grona oszołomów. Przy braku życzliwości bywa i tak, że dobre intencje mogą być inaczej odbierane.

  Co z tym namolnym zamieszkaniem w Trzemesznie i chęcią jakieś władzy? To mało istotne. Musimy przyzwyczaić się, że internet umożliwia zaglądanie, bez żadnych przeszkód do miasta i okolicy, a wszyscy na całym świecie dzięki portalowi trzemeszno24.info wiedzą co tutaj się dzieje. Trzeba zlikwidować! Problemu nie będzie?

 15. Mam nadzieje ze Pan sie nie przejmuje tymi wpisami ktore to pisza ludzie z Urzędu w godzinach pracy (sprawdzilem po IP)
  Widocznie maja placone za to.

  Dobrze ze jest ktos kto potrafi obrac to w odpowienie slowa – z niecierpliwoscia czekam na kolejne wpisy – ciekawe rzeczy Pan piszesz i to nawet tak roztropnie 🙂

  • tak sie składa ze mam dostęp do tablic gdzie sa przechowywane IP w Urzędzie i widac kto wchodzi na trzemeszno24 a kto to robi to ja nie jestem upowazniony by pisac na forum.

   • Czyli uważasz, że jak wchodzą to muszą pisać komentarze? A ty jak wchodzisz do baru lub restauracji to zawsze pijany wychodzisz, tylko dlatego, że można tam alkohol wypić? Troszke wyhamuj z obroną sfrustrowanego emeryta, którego nie lubią w Suwałkach, bo się wszędzie też mądrzy i teraz chce zabłysnąć na tym forum

    • Nie mieszkam w Trzemesznie od dawna ale tu się wychowałem i mieszkałem do matury i mam tu wielu znajomych jak i „porozrzucanych” kolegów po kraju i dalej /znam też zacnego p.Andrzeja z Suwałk/, czytam wiele mądrych komentarzy i uważam,że Ci ludzie popierają stanowisko starszego kolegi z Suwałk /tylko czasem z różnych powodów boją się występować oficjalnie/ a ciebie mi żal „Anonimie” i nie wiem jaki masz w tym interes by bronić byłej dyrektorki która tyle zła wyrządziła środowisku i okryła się hańbą.Poczekaj ta pani jeszcze nie skończyła swojej zawodowej drogi a ma do emerytury daleko, jeszcze może dokończyć dzieła rozkładu oświaty w Trzemesznie…

     • Nie wiem jaka siła Cię zmusiła, aby sądzić, że bronie pani dyrektor, ale nie będe wnikał. Denerwuje mnie tylko to, że ludzie czerpiący aktualne informacje o Trzemesznie z internetu, nie mieszkając od dawna w tej społeczności uważają, że wiedzą lepiej co tu trzeba zmienić i stale im coś przeszkadza. To już chyba taki typ ludzi, którzy ,,zawsze mają rację” i wszystko im przeszkadza.

 16. Ten wątek trochę się”rozpryskuje” na inne ,ale też ważne podwątki.Tu zaistniały dwie osoby na K.Pan Kamyszek jest naszym miłym i oczekiwanym Rodakiem.

  Inna osoba też na K. ma tu główne miejsce.Byłoby pięknie,gdyby padło słowo:pomyliłam się ,wybaczcie Trzemesznianie.

 17. Trudno się dziwić że Pani Justyna bieże pieniążki przy każdej okazji jak się da , nieważne czy utrzymują ją parafianie czy podatnicy . jest przyzwyczajona do „łatwego chleba ”
  Może z racji wykształcenia ekonomicznego wzięłaby się za jakiś uczciwy wobec ludzi interes – bo żyjąc tu wśród trzemesznian musi mieć dużo odwagi patrzeć nam w oczy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here