Strona główna Kultura Jubileusz Związku Emerytów

Jubileusz Związku Emerytów

496
12

70. rocznicę powstania świętowali emeryci zrzeszeni w trzemeszeńskim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uroczyste obchody zakończone balem seniorów odbyły się w ubiegły czwartek w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach.

Historię oddziału opowiedział zebranym Antoni Basiński. Okazuje się, że zachowała się karta członkowska z 1948 roku, na podstawie której przyjęto datę powstania trzemeszeńskiego oddziału.

Była też okazja do złożenia podziękowań i wręczenia wyróżnień najbardziej zaangażowanym w działalność związku. Odznaki Honorowe otrzymali Maria Jarczyńska, Aleksandra Woźniak ,Józef Sokołowski, Antoni Basiński, Andrzej Wynarowicz.

Podziękowania od władz samorządowych otrzymali byli prezesi – Wanda Tyburska, Jerzy Sobecki i Edmund Szlacheta. Gratulacje odebrali też najstarsi członkowie – Zofia Polasiak i Władysław Kędzierski.

Specjalnie dla seniorów i ich gości zatańczył Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha”.

12 KOMENTARZE

  1. Piękna uroczystość. A ośrodek Gołąbki przygotował BARDZO SMACZNE i jedzenie. Wszystko podane elegancko. Spokojnie więc czekam na wesele , na którym będę.

  2. A może gmina uhonorowala by zasłużonych krwiodawcow pod koniec listopada była by okazja chyba bardziej na to zasługują przelewa krew można powiedziec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here