Strona główna Kultura Jubileusz musi zaczekać

Jubileusz musi zaczekać

2406
0

Już od września ubiegłego roku Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” przygotowywał się do złotego jubileuszu istnienia, który planowano świętować w czerwcu bieżącego roku. Niestety, przygotowania do zaplanowanych na szeroka skalę obchodów przerwała epidemia koronawirusa.

Jak nas poinformował dyrektor Domu Kultury Mariusz Zieliński, zespół to 5 grup tanecznych, w których występuję łącznie ponad 100 osób. W ramach obchodów 50-lecia przygotowywano program, w którym wystąpić miały wszystkie grupy wiekowe.

W tym celu ze środków DK zakupiono między innymi nowe stroje. Są one wykonane w profesjonalnych firmach z regionów, do których nawiązują tańce. Tak więc tańce i przyśpiewki żywieckie wykonane zostaną w strojach szytych w okolicach Żywca, a stroje do krakowiaka przyjechały z Krakowa.

Organizacją zespołu i choreografią zajmuje się M. Zieliński. Od strony wokalnej zespół prowadzi Krystyna Polachowska, a najmłodszą grupę przygotowuje Zuzanna Zielińska. Z uwagi na brak odpowiedniej sali próby odbywają się głównie w salach gimnastycznych SP nr 1 i ZSOiZ.

Pomimo przerwy spowodowanej epidemią trwają przygotowania do uroczystości jubileuszowych, które najprawdopodobniej trzeba będzie przełożyć na przyszły rok.

fot. DK w Trzemesznie


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj