Strona główna Kultura Jubileusz i wystawa Tadeusza Panowicza

Jubileusz i wystawa Tadeusza Panowicza

2068
4

Centrum Kultury „Scena to dziwna” było w środę miejscem niecodziennej uroczystości. Jubileusz 55-lecia pracy twórczej obchodził Tadeusz Panowicz – pisarz, grafik, regionalista, dokumentalista, ale przede wszystkim wielki pasjonat historii regionu gnieźnieńskiego.

Rodowity poznaniak związał swoje życie z ziemią gnieźnieńską. Bliskie mu jest również Trzemeszno, którego historię przypomina w swojej pracy na wiele sposobów. W jego opracowaniach znalazło się wielu sławnych trzemesznian. W naszym mieście przeprowadził prelekcje i pogadanki, odbyły się też wystawy jego zbiorów i prac.

Współpracował z wieloma wydawnictwami, m.in. z trzemeszeńskim „Kosynierem”. Warto przypomnieć, że T. Panowicz za propagowanie historii Trzemeszna i okolic został odznaczony w 2016 r. Medalem Honorowym Gminy Trzemeszno.

Środowej uroczystości towarzyszył wernisaż wystawy zbiorów Jubilata – „Od Piasta do Piasta – numizmatyka”. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele samorządów, instytucji kultury, stowarzyszeń, twórcy z terenu wielkopolski i wielu przyjaciół Jubilata.

Mieliśmy także zaszczyt być zaproszonymi i obecnymi na tym wydarzeniu. Życzenia i gratulacje oraz podziękowania za współpracę złożył też Mariusz Zieliński – dyrektor trzemeszeńskiego Domu Kultury.

4 KOMENTARZE

 1. Z tym nadawaniem honorowych obywatelstw, dyplomów, medali, orderów i odznaczeń to radzę być ostrożnym i trochę przyhamować, żebyście później nie musi się wstydzić i żeby nie zarbakło wam języka w gębie gdy będziecie je musieli zabierać. Tak jak teraż kolejne miasta w Polsce odbierają poprzyznawane pochopnie honorowe obywatelstwa wielkim, świętym biskupom.

    • kto to wypisuje takie herezje ?
     toć to papiez nawet ma sygnet – jak pan by ogladal msze anioł panski w telewizji to by pan widzial.
     Niech pan sie nawroci poki czas i wlaczy radio torunskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj