Strona główna Kultura Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego

Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego

1810
14

15 par wzięło udział w jubileuszu 50 – lecia pożycia małżeńskiego, który odbył się dzisiaj w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13:00. Oprócz Jubilatów wzięli w nim udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej oraz przedszkolaki z Przedszkola 1 nr, które przedstawiły program artystyczny, odśpiewały sto lat i wręczyły kwiaty Jubilatom. W ceremonii uczestniczył także proboszcz Piotr Kotowski.

Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Następnie przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Pokorski pogratulował oraz odznaczył wszystkie obecne pary Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratulacje przekazali także wiceburmistrz Dariusz Jankowski oraz proboszcz Piotr Kotowski.

Uhonorowane pary to:

Jan i Krystyna Różalscy
Henryk i Janina Szajda
Szczepan i Jadwiga Wełnogórscy
Mieczysław i Czesława Jaskulscy
Kazimierz i Janina Borowscy
Stefan i Jadwiga Łanieccy
Zygmunt i Krystyna Peno
Jan i Halina Śramscy
Wincenty i Józefa Skulscy
Zbigniew i Stanisława Wawrzeccy
Franciszek i Stanisława Kuchta
Jerzy i Czesława Nalewaj
Julian i Barbara Chmielewscy
Tadeusz i Teresa Szymczak
Włodzimierz i Jadwiga Dokładny

14 KOMENTARZE

  1. Nazwiska należy odmieniać i to wszystkie, a nie tylko te, które nam pasują. Państwo Szajdowie, Kuchtowie, Nalewajowie, Szymczakowie, Dokładni.

    • Szczerze – nie Twoja sprawa, skończysz 18 lat i zauważysz, ze zdumieniem, że nie tylko w Kościele płaci się za każdą posługę, w urzędach też i wcale „nie co łaska”

  2. Nie rozumiem tych waszych głupich komentarzy!!! Przeżyjcie w związku 50lat i potem później komentujcie!!! Wszystkiego najlepszego Jubilatom i STO lat życia!!!!!!

  3. wybrani?? …są to osoby które zawarły związek małżeński w 1964r, w ciągu całego tego roku .Nie jest dużo takich par ,sądzę że dlatego myślisz ,że są 'wybrani’ otóż nie tak łatwo dożyć tak sędziwego wieku stąd tak mała frekwencja…

    • dokładnie tak. ale chyba tez brane są pod uwagę tylko związki zarejestrowane w trzemeszeńskim USC – jeśli para pobrała się np. w Białymstoku w 1964, a np. w 1993 przeprowadziła się do Trzemeszna, i teraz świętuje pięćdziesięciolecie związku, to wie o tym – i świętuje z nimi – ich rodzina, ale już urzędnicy niekoniecznie mają taką wiedzę. Bo niby skąd? Tak myślę.

  4. widocznie są równi i równiejsi bo napewno nie zadbała o wszystkich.fakt że nie musi wg. ustawy, szkoda że nie wiedziałem wcześniej bo bym „dziadkom ” zafundował chwilę dodatkowej radości.ps.brali ślub w naszym Trzemeszeńskim urzędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj