Strona główna Polityka Jolanta Dzięcielak nowym skarbnikiem Gminy Trzemeszno

Jolanta Dzięcielak nowym skarbnikiem Gminy Trzemeszno

7983
44

Jolanta Dzięcielak została powołana przez Radę Miejską Trzemeszno na nowego skarbnika gminy. Pracę rozpocznie na początku lutego. Obecnie pracuje jako główna księgowa w trzemeszeńskim OSiRze. Posiada wykształcenie wyższe, ekonomiczne.

Przypomnijmy, z funkcji tej, w lipcu b.r., zrezygnowała Hanna Koperska. Decyzję argumentowała względami osobistymi.

Nowa skarbnik została zaopiniowana pozytywnie przez komisję konkursową. Procedura przeprowadzenia rekrutacji może jednak wzbudzać kontrowersje.

Jak się dowiedzieliśmy, kandydatura J. Dzięcielak wpłynęła po dwóch, uprzednio nierozstrzygniętych konkursach z uwagi na brak chętnych.

Dopiero w dyskusji podczas dzisiejszych obrad Rady Miejskiej okazało się, że gmina Trzemeszno ogłoszenia o rekrutacji publikowała wyłącznie w Biuletynie Informacji Publicznej, nie zamieszczając ich w ogólnopolskich serwisach rekrutacyjnych, na oficjalnej stronie gminy, ani nawet samorządowej stronie facebookowej.

Na ten problem uwagę zwrócił radny Kacper Lipiński. Zaproponował, aby z wyborem skarbnika poczekać jeszcze miesiąc, a wcześniej ogłoszenia o pracę opublikować szeroko w sieci, m.in. na portalach „Pracuj.pl” oraz „OLX”. Zwrócił uwagę, iż jego zdaniem mało kto przegląda Biuletyny Informacji Publicznej, jak również szuka tam pracy, chociaż oczywiście, w myśl przepisów prawa takie publikacje są wystarczające. Poprosił burmistrza i obecnego na sali mecenasa, aby sami spróbowali znaleźć wspomniane ogłoszenie w BIP. „Ja włączę stoper, a panowie poszukacie” – mówił K. Lipiński.

Z wnioskiem radnego zgodził się Piotr Lewandowski, apelując o odłożenie głosowania i publikację ogłoszenia w zewnętrznych portalach. Radny zapytał również J. Dzięcielak o to, co skłoniło ją do wzięcia udziału dopiero w trzecim konkursie.

Jaka jest moja decyzja? Nie wiem, może chęć rozwoju, pasji do księgowości i rachunkowości. To chyba wszystko, bo tutaj raczej innych powodów nie ma absolutnie. Jest mi przykro odchodzić z OSiRu bo jestem tam od samego początku, mija mi 18 lat, jak tam pracuje. Żadnych innych powodów mojej decyzji nie ma” – odpowiedziała nowa skarbnik gminy.

Poza P. Lewandowskim, nikt z radnych nie odniósł się do sprawy przeprowadzonej rekrutacji. Radna Renata Buzała, po wniosku K. Lipińskiego, zaproponowała tylko, aby… poprosić o „wspomagającą opinię” dyrektora OSiR-u Mariusza Kowalczyka, obecnego przełożonego J. Dzięcielak.

Ostatecznie w głosowaniu 7 radnych zagłosowało za powołaniem nowej skarbniczki. Byli to Renata Buzała, Piotr Kołodziejczak, Magdalena Laskowska, Rafał Nawrocki, Tadeusz Pawlak, Renata Wiśniewska i Dominik Woźniak.

Przeciw byli Agnieszka Bartz, Piotr Lewandowski, Kacper Lipiński oraz Benedykt Nitka.

J. Dzięcielak podziękowała za taki wynik głosowania, otrzymała kwiaty oraz gratulacje.

44 KOMENTARZE

 1. Co się w tej gminie dzieje? przez ostatnie cztery lata to który to już skarbnik? co się dzieje z finansami gminy , zobaczcie nawet nie potrafi burmistrz w sposób pełny i transparentny ogłosić konkursu, jeżeli w firmie szuka się dobrego finansistę to są bardzo szeroko rozpowszechnione takie informacje a tutaj …. kpina, trochę dziwna ta wypowiedż skarbnika w świetle tego co się dzieje, na nic nie ma pieniędzy, kobieto zastanów się nad motywami bo jeżeli chodzi tylko o stanowisko, czy tytuł to jest porażające

 2. Może konkurs na główną księgową w OSiR zostanie ogłoszony na jakimś fajnym portalu. W końcu wakat. No chyba, że jakiś zięć nie będzie miał pracy.

  • Taki sposób ogłaszania o naborze to kompromitacja i dyskawalifikacja tej władzy, tylko część radnych zachowała przytomność umysłu i żądała powtórzenia ogłoszenia o naborze na stanowisko skarbnika.

 3. Kiedy będzie uchwała o odwołaniu zastępcy burmistrza? Po co wydawać rocznie ponad 100 tysięcy na utrzymanie zastępcy w gminie, w której nic się nie dzieje? Lepiej za te pieniądze zrobić coś dla ludzi. W ciągu kadencji uzbiera się kwota około 500 tys. zł.

  • Czy tutaj nie można doszukiwać się może zaplanowanych działań tego dyrektora z osiru a nawet jak się go często określa prawie jak nadburmistrz , czy czasami sam nie podsunął tej kandudatury na skarbnika ? , to może być plan osiru w kontekście wyborów samorządowych, może utworzy się spółeczkę i będzie się transferować środki z budżetu i wszystko będzie się kręcić, bo dzisiaj już można dostrzec że jest tam dobry układ powiązań osobowych.Pan dyrektor rządzi tam jakby to była jego spółka a burmistrz jest jakby z boku a przecież on powinien podejmować ważne decyzje z punktu spraw dotyczących bezpośrednio mieszkańców

  • W tej gminie potrzebny jest doświadczony skarbnik który zacznie porządkować finanse tej gminy i zarządzać już dużymi długami oraz burmistrz jako odpowiedzialny i znający się na gospodarce, przedewszystkim zakasający rękawy do roboty, umiejący podejmować odważne i trudne na obecny czas decyzje a nade wszystko całkowicie zaangażowany i pracowity bo inaczej będzie jeszcze gorzej to co nas czeka w gospodarce i kryzysie

 4. Tak się w tym mieście dostaje pracę. Wystarczy mieć wujka ciocie kwocie to i zadzwonia z z…….a propozycja pracy sami 😀 takie cuda 😀 a tutaj pięknie Pani nie wie dlaczego kandydowała proponuję przejść 3 etapową rektrutacje na pierwszym aut.
  Klika

  • Jak nie wie dlaczego chce być, przecież powiedziała „Chęć rozwoju, pasji do księgowości i rachunkowości” może Ty się wypowiedz dlaczego pracujesz na swoim stanowisku, myślę że tylko dla kasy. Natomiast pasją Twoją jest jedynie krytyka wszystkich i wszystkiego dookoła i sianie zamętu.

   • Zwracam honor. Nie doczytałem.
    Jednak nie zmienia to faktu że swój swego w gminie wciska. Dostać się nie dostaniesz. Najgorzej zarządzana gmina w kraju.

   • mozg to tobie tvp juz wypralo – kazde 1 pytanie zadawane przed kamera Ryskowi Czarneckiemu „Dlaczego i jakim cudem pan jeszcze nie siedzi” ! rownosc prawa wobec wszystkich !

 5. Sami swoi. Cały budżet dla swoich, zero postępu, inwestycji. Podniosą podatki, wszyscy zostaną na stanowiskach i byleby tak dalej. Najgorsza gmina w kraju, sukces. Wystarczy sprawdzić budżety innych podobnych gmin. Nie tak nie przepuszcza kasy.

  • Sami Swoi. Ręką rękę myje. I tak się dorobią praca fajna lekko przyjemna i nie emeryturkę odejdą swoich upchną i tak się kulą. Powiem tak ogłoszenie było tak wywieszone by go nie znaleźć:P

 6. No to się będzie miała czym wykazać. Dotychczas klepanie faktur i rozliczanie imprezek i takie tam pierdoły. Szybko się przekona w jakie 💩💩💩 wdepnęła lub została naprowadzona. Jeszcze zatęskni za ciepłą posadką ale tam już powrotu nie będzie. Wakat już pewnie dawno zabezpieczony dla wybitnie posłusznej specjalistki. Posłuszeństwo to kryterium numer 1.

 7. uuuu nikt nie lubi jak ktos liczy burmiszczom piniadze w kieszeni …. tam nie mozna bylo zerobic ogloszenia ogolnopolskiego 🙂

 8. Trzemesznianie macie rację. Kto ją ma ten stawia kolację. Tylko, że kolejny raz na tym portalu zadam pytanie KTO WYBRAŁ BURMISTRZA I RADNYCH bo ja w krasnoludki nie wierzę. Kto zatem? Do kogo macie żal? Teraz znaleźli się wybitni myśliciele. Ćmy na oślep lecące do płomieni aby za chwilę spłonąć. Podjęliście decyzję to teraz zamknijcie buzki tkwiąc w milczeniu we własnej głupocie!!!

  • Powiem ze nie zaprzeczę nie zaprzeczę 😀 kiedyś nawet sobie tak myślałem, jak ci ludzie znaleźli te ogloszenie! 😀

 9. alescie ludzie dali sobie grac na nosie – burmistrz powinien byc ekonomista a nie szewcem, listonoszem czy kim tam jeszcze panem WFista – zeby gospodarowac pieniedzmi i wydatkami to troche pojecia trzeba miec Startystów juz mielismy ! Statystów na emeryture !

  • Dokladnie tak. Wykształcenie adekwatne. Musi mieć pojęcie o gospodarce. Najbardziej bawi mnie obsadzanie na stanowiskach wymagających kierowania zespołem itd. Wf-istów. Co ma pierdak do wiatraka? Czy dentystą zostaję bibliotekarka? Potem jest syf jaki jest.

   • Dentysta bibliotekarka może zostać bez wykształcenia bp nauczy się tego fachu w mig. Bibliotekarka dentysta juz nie zostanie. Pomyliłeś kolejność ale jak najbardziej popieram twoje zdanie. Wykształcenie adekwatne plus doświadczenie osiągnięcia. U nas niestety po znajomościach. Wiec jest jak w Pisie. Nieprofesjonalnie. Po prostu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj