Strona główna Różne Jest szansa na skatepark

Jest szansa na skatepark

3440
53

Żywą dyskusję wywołała na wczorajszych obradach komisji Rady Miejskiej sprawa wniosku o budowę skateparku. Głównym tematem posiedzenia był projekt budżetu na przyszły rok. O zapisanie środków na ten cel zawnioskował Kacper Lipiński.

Przypomnijmy, że miesiąc temu odbyło się już spotkanie w tej sprawie. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|. Tym razem wniosek złożony przez radnego podparty był 297 podpisami młodych ludzi i ich rodziców. Radny zaproponował jednocześnie, aby potrzebną sumę 160.000 zł zdjąć z innego zadania wpisanego do budżetu na 2023 r. Znalazła się tam bowiem kwota 500.000 zł na budowę drogi do browaru, która jak wiadomo, po rezygnacji z inwestycji przez „Fortunę” nie jest obecnie najpilniejszą potrzebą.

Jak się okazało, sprawa nie jest taka prosta jakby się wydawało. Rzeczywiście pod taką nazwą – budowa drogi do browaru – zapisano zadanie, które w rzeczywistości oznacza coś innego. To kolektor ściekowy od mającej powstać przy drodze krajowej zlewni ścieków. Ma on biec do Alei Szymańskiego, gdzie podłączony zostanie do istniejącej kanalizacji. We wcześniejszych projektach faktycznie miało to być realizowane ze wspomnianą drogą.

Pomysł budowy skateparku poparł Daniel Bisikiewicz  zastrzegając, aby nie odbyło się to kosztem innej, bardzo ważnej i oczekiwanej inwestycji. Jak zauważył, budowa zlewni i kolektora pozwoli rozwiązać ważny dla mieszkańców problem – ruchu ciężkich beczkowozów do oczyszczalni. Podobnie wypowiadał się Benedykt Nitka. Zgodził się z nimi K. Lipiński, proponując jednak, aby oczekiwać od spółki „Remondis Aqua” realizacji tego zadania w całości.

Sceptyczna była Renata Wiśniewska. Wprawdzie oświadczyła, że popiera pomysł, ale jest przeciwna wydatkowaniu na to gminnych pieniędzy. Proponowała szukanie środków zewnętrznych, w tym sponsorów. Nie była też przekonana do finansowania budowy kolektora przez Remondis. Przypomniała o zapisach umowy, według której spółka ma pokrywać koszty inwestycji tylko do 10.000 zł. „Nie możemy ich do niczego zmuszać, możemy się tylko dogadywać” – tłumaczyła radna.

Zwolenniczką skateparku była Renata Buzała. Zauważyła, że dla najmłodszych dzieci w naszym mieście są place zabaw, ale dla nastolatków nie ma takich atrakcji. Grzegorz Koperski również popierał pomysł, pytał jednak, czy był on konsultowany z dyrektorem OSiR. Skatepark miałby bowiem powstać na terenie stadionu. K. Lipiński odpowiedział, iż nie jest zwolennikiem konsultowania każdej inicjatywy z dyrektorami. Jeśli rada to przyjmie, a burmistrz wyda dyrektorowi polecenie, to ma je wykonać, albo się zwolnić – tłumaczył radny.

Burmistrz Krzysztof Dereziński nie wypowiedział się wprost na temat wniosku. Przyznał jednak, że takiego zaangażowania młodych ludzi – biorąc pod uwagę prawie 300 podpisów – nie pamięta. Zastrzegł jednocześnie, że ostateczna decyzja należeć będzie do Rady Miejskiej.

W głosowaniu na 13 obecnych 8 radnych poparło wniosek. Zagłosowali za nim – Renata Buzała, Agnieszka Bartz, Piotr Lewandowski, Daniel Bisikiewicz, Kacper Lipiński, Marcin Jakubiak, Grzegorz Koperski, Tadeusz Pawlak.

Nie uzyskał on poparcia Renaty Wiśniewskiej, Piotra Kołodziejczaka, Rafała Nawrockiego, Benedykta Nitki, Dominika Woźniaka.

Czy znajdą się pieniądze na skatepark okaże się 28 grudnia. Na ten dzień zaplanowano bowiem sesję Rady Miejskiej, na której radni będą głosować nad budżetem 2023 r.

53 KOMENTARZE

 1. Dla starszych dzieci proponuję spotkania z rówieśnikami, ogniska, bez telefonów, facebooka. Dajecie dzieciakom same rybki, bez wędki.

 2. Lepiej by było. Coś zrobić na tym stadionie piaskowym .kolo parku Baba.bo leży odłogiem.pomyscie .radni nad tym stadionem piaskowym .jak go wykorzystać. Pozdrawiam

 3. Może tak lepiej zająć się rozlewnia aby pozbyć się ciężkich samochodów które są niebezpieczne. Zadbajmy lepiej o bezpieczna drogę do szkoły. Pozbycie się ciężkich aut z miasta. To są priorytety a nie kolejna rozrywka. Zapiszcie dzieciaki na zajęcia jest nauka gry na gitarze w DK są zajęcia plastyczne nie kosztuje to dużo a można miło spędzić czas jeśli mlodziez się nudzi. Do tego jest biblioteka są zajęcia z fotografowania.

 4. Wybory się zbliżają i kandydaci na burmistrza zaczynają się wzajemnie kąsać. Najpierw niewinne kąsanie a skończy się na totalnym opluwaniu. Stare wygi tylko zacierają ręce. Teatrzyk.

 5. Daniel, lepiej byś tę kasę próbował inwestować w to, żeby te szambiarki nie jeździły przez miasto , koło twojej chaty i szkoły. Miała być gdzieś za miastem zlewnia zrobiona i jakoś temat ucichł. Ten park jest tak potrzebny jak ten wybieg dla psów koło torów.

  • Gdybyś przeczytał artykuł to byś doczytał, że i na temat zlewni tez napisano. I nigdzie nie doczytałem, że skatepark ma być zamiast zlewni. Ale tak to jest jak sie chce dowalić, zeby dowalić. To wtedy nie trzeba czytać ze zrozumieniem tylko walić komentarze, jeden za drugim. Normalnie mam wrażenie, że ten artykuł ma więcej komentarzy niż wyświetleń.

 6. A co to za problem Jaszcząb Glapinski niech wam dodrukuje pieniedzy i bedzie cacy inflacja poleci o pol procenta w gore ludzie nei odczuja tylko teraz jest jedna uwaga – Ten kto wygra wybory ma 2 drogi albo przykrocic inflacje i zrobic cięcia drastyczne albo powiekszac inflacje i nie robic nic ale wtedy ceny beda rosly co kto woli co kto lubi Emeryci maja latwy wybor bo moze za 4 lata juz zyc nie beda to po co maja cos przycinac ale młodzi no to juz sie zastanowia

 7. 10 mln na administrację, czyli inflacja 40 % placki, zabawa bo wybory, ale prawdziwych inwestycji nie będzie. Ile km dróg naprawią? Zrobią przynajmniej kilometr chodnika ? Zrobią znowu kawałek do Rudek, ale w stronę Zielenia i Miat nic.

  • Rok 2023 zapowiada sie bardzo ciekawie dla…całej administracji. By żyło się lepiej… tym, co bronią swoimi głosami stary układ. Urzędnicy, nauczyciele oraz tzw. elita biznesowa wraz ze swoimi rodzinami skutecznie konserwują obecny układ.

 8. Budżet 70 mln A wy płaczecie że nie starczy na remondis. Brawo młodzież za inicjatywe. Oby się udało. Nie słuchajcie leśnych dziadków i działanie.

 9. Niedługo będzie nowa skarbnik więc wszystko będzie możliwe. Zwłaszcza będą realizowane wszelkie pomysły jej ex dyrektora. Za mało mamy przecież boisk. Nie nadążają kosić.
  Kultura będzie po raz kolejny odstawiona na boczny tor. Podobnie jak straż pożarna w Trzemesznie. Swoją drogą może redakcja bliżej zainteresuje się tematem pozwolenia na rozbudowę naszej remizy. Takie zapowiedzi przed poprzednimi wyborami. Opinia publiczna powinna znać szczegóły, gdyż to z naszych podatków ktoś utopił grubą kasę w fundamenty. Od kiedy firma budowlana zniknęła z placu budowy minęło kilka lat. Gdzie jest dziennik budowy? Kto pełni obowiązki kierownika budowy? Jaki jest ostatni wpis w tymże dzienniku?

 10. Nie rozumiem dlaczego ten skatepark jest teraz tak aktualnie promowany. Zajęliby się najpierw poprawą jakości dróg czy chodników. Nogi można sobie połamać, opony zgubić na dziurach, ale najważniejsze, że młodzież będzie miała nowe miejsce do picia alkoholu i strzelania fajerwerkami, bo parkingi przed sklepami to za mało… Nie sądzę, że nasza młodzież będzie zainteresowana wykorzystaniem tego skateparku w celu do jakim jest on przeznaczony, możliwe że garstka. Wystarczyć spojrzeć, co się dzieje na ulicach miasta. Sielanka, nikt nie reaguje. Może zareagują jak komuś w okno strzelą tą petardą.

  Popieram tutaj Panią Renatę w kwestii szukania środków z zewnątrz na tę inwestycję. Jeśli zainteresowani znajdą sponsorów na to przedsięwzięcie to jak najbardziej – niech budują. Ale nie sądzę, żeby potrzeba skateparku była pilną inwestycją finansowaną ze środków gminnych.

  Może skupmy się też na poprawie bezpieczeństwa na pasach, teraz gdy szybciej robi się ciemno…

  • Nie jest ważny. Jednak jak każdy człowiek tak i madki mają swoje priorytety wiadomo bombelki rosną wyrastają z płacy zabaw więc teraz czas na skatepark.

 11. Pierwsza od nie wiadomo kiedy inicjatywa młodzieży i od razu opór starszyzny. Dlaczego z góry zakładacie, że młodzież to tylko pije i ćpa?

  • Ratunku panie proszę zróbcie ten skatepark bo ja chcemy odciongnonc mojego synka od telefonu kompa ja chce żeby si on rozwijał na skateparku to dla nich wrócić do sukcesu

   • Zamiast marzyć o skateparku poświęć trochę więcej czasu ze swoimi dziećmi na wspólnej nauce chociażby języka polskiego. To, co napisałaś wyżej, świadczy o tym, że marna przyszłość czeka Twoje pociechy jeśli w taki sposób będą się komunikować.

 12. A ja się pytam kto będzie to później utrzymywał. Bo wybudowanie to jedno a utrzymanie też kosztuje. Przykład stadionu miejskiego i żwirowego. Placyk na placyku i stadion na stadionie.

 13. I gdzie są Ci, którzy twierdzili, że nie Niemcy nie mogą przekazać baterii Patriot na Ukrainę? Co tam dukacie pod nosem? Głośniej. Że Ukraińcy nie potrafiliby obsługiwać tej broni? W te brednie nadal wierzycie? Naprawdę? To co powiecie na to, że USA przekażą Ukrainie … baterie Patriot.
  Robiliście szyderę z Prezesa a on po raz kolejny okazał się prawdziwym strategiem.
  Niemcy nie chcieli przekazać tej broni, gdyż byłoby to wbrew ich interesom. A te przewidują jak najszybszy powrót do robienia biznesu z mordercą Putinem. Im szybciej Ukraina padnie tym dla nich lepiej.
  Niemcy chcą kupować od ruskich gaz a następnie chcą dyktować pozostałym krajom, w tym Polsce cenę gazu za jego nabycie. Niemcy nie chcą, aby w Polsce powstały elektrownie atomowe.
  Ktoś jeszcze wierzy w dobre intencje Niemiec?
  I teraz zadajcie sobie pytanie. Czy Niemcy bezinteresownie sfinansują ten kolektor ściekowy, o którym mówi się od lat. Oni nie zrobią nic bezinteresownie. Jeśli zrobią to będzie to okupione, np. zmniejszeniem udziału gminy w spółce tj. 50 na 50 , gdzie obecnie jest 60 do 40 na korzyść gminy. Choć słowo korzyść jest słowem na wyrost, gdyż tych korzyści z posiadania większościowego trudno się doszukać.
  Zadajcie sobie pytanie jeśli tak się by miało stać czy warto godzić się na umniejszenie udziału gminy w tej spółce. Jeśli radni na to się zgodzą udowodnią, że cały ten teatr z Remondisem to jedna wielka ściema a swoich wyborców mają za ludzi bezrozumnych.

  • panie skoncz juz szczekac na Niemcow jak sie panu Unia Europejska nie podoba to jedz pan do Rosji tam bedziesz mial pan zycie lepsze – juz sie czytac tego szczucia na Niemcow nie da tak samo Czesci sa naszym sasiadem i Slowacy i Szwedzi i co z tego ze był Potop Szewdzki panie daj pan zyc normalnie w tym kraju – taki z prezesa strateg ze komediantowi nie zbudowal wiarygodnej wymówki takze daj pan spokoj

   • Wyrażanie swojego zadania nazywasz szczuciem? Odbiera mi Pan prawo do posiadania własnego zdania?
    Masz Pan prawo mieć inne zdanie ale wara Panu od zabierania mi prawa do wyrażania swoich poglądów. Masz Pan prawo w pełni popierać Niemców ale nie zmuszaj innych do tego, aby robili to samo co Pan.

  • ale pan to jednak jest ograniczony – jesli USA przekazują sprzęt wojskowy komus Polsce czy Szwajcarii czy komuś innemu to idą za tym umowy jakies ze nie wolno tego odsprzedac innym krajom itd – Naprawde pan nie jest w stanie pomyslec tylko TVP oglądac ? Serio ?

   to wyjasnie to panu na przykladzie

   kupujesz pan Windowsa w sklepie np windows 10 to licencja jest na pana albo na komputer a jsli na pana to nie moze pan tego sprzedac innemu bo wowczas bedzie to sprzeczne z prawem – widac elektorat PIS ma trudnosci w samodzielnym mysleniu i tyle sie pan rozpisal a tu SZACH i Mat

   • A ten przykład to co ma udowodnić?
    Chyba sam Pan się tym zaszachowałeś.
    Skoro twierdzisz, że Niemcy kupując od USA broń nie mogą przekazać tej broni innym krajom to się pytam.
    Polsce mogli przekazać? Chyba coś Panu z tym przykładem nie wyszło.

    • bo wq ramach SOJUSZU NATO mozna to uczynic a pan chce poza NATO wydawac sprzet natowski ? chlopie do zrozumienia tego wystarczy ukonczona podstawówka – Wlasciciel Windowsa Microdoft moze sprzedac lub dac windowsa komu chce

     ludzie wyjasnijcie temu Trollowi ze nabrac moze tylko ludzi ktorzy nie mysla i gapia sie w tvp nie szukajac potwierdzenia faktow to idac twoim tokiem myslewnia niemcy mogli by rownie dac to Korei, Iranowiu i komu chca ? chlopie zastaow sie po co sa licencje i umowy ktotre wraz z taka bronia sa podpisywane. Strateg by chcial wojny bo tym sposobem minie go kara ???

     • Panie piszesz Pan najpierw jedno później coś odmiennego. Wczoraj Pan pisał:

      „kupujesz pan Windowsa w sklepie np windows 10 to licencja jest na pana albo na komputer a jsli na pana to nie moze pan tego sprzedac innemu bo wowczas bedzie to sprzeczne z prawem – widac elektorat PIS ma trudnosci w samodzielnym mysleniu i tyle sie pan rozpisal a tu SZACH i Mat”

      Przecież nie kto inny jak Pan wyraźnie Pan wczoraj pisał. Proszę zatem nie obrażać.

  • Po powrocie ze zmiany trzeba swoje frustracje wylać w internecie. Chyba Pański pracodawca nie identyfikuje się z takim językiem. Niedługo się przekonamy.

 14. Pisior nie rozumie Przykładu licencji na windowsie co za koles – dla takich osob Propaganda Kurskiego TVP wchodzi jak w maslo bo po co myslec samodzielnie teraz cytowac mi bedzie windowsa ale przykladu nie zrozumial hahah panie no moge panu na innym przykladzie to oprzec np na patentach albo na czym innym tylko pan bedziesz za chwile pytal co to „urzad patentowy” to juz sobie odpuszcze z panem polemike szkoda mojego czasu – masz pan internet niezalezny póki co JESZCZE to sobie an wygooglaj

  • Kurskiego już dawno nie ma w TVP. Chyba nie zaaktualizował Pan swoich danych. Idą Święta Bożego Narodzenia a Pan szerzy tylko nienawiść do osób, które się z Panem nie zgadzają. Pomodlę się o to, aby był Pan bardziej wyrozumiały i tolerancyjny dla bliźniego.

   • a to ze nie m akurskiego to cos sie zmieniło???
    Panie pan sie pomodli zeby te biedne dzieci co przeszly katorge i zeby w koncu ta cal akomisja weryfikacyjna pedofilii w kosciele przekazala dokumenty prokuraturze bo jak dotad nic nie dali i nie dadza – niech pan procz pomodlenia sie zrobi dobry uczynek i zaglosuje z anaprawa Rzeczypospolitej

   • kurskiego to zamontowali w Banku Swiatowym gdzie Polsce przysługują 2 miejsca i teraz pan uwaza
    Jedno miejsce zajmuje syn Kamińskiego ze slub Specjalnych kaczora 50 tysia na miesiac
    Drugie miejsce Polska przekazlaa Kurskiemu – uwaza pan ze obaj panowie ktorych tu wymienilem sa wybitnymi specjalistami ? czy zostali tam po znajomosci ?

    panie czego nie dotkniemy tu to afera za afera rozkradna PL i potem splacac bedziemy a nie sadze ze ci nam pozyczyli pieniadze to sie o nie nie upomna za chwile chyba ze pan pozycza bez odsetek i bezzwrotne pozyczki daje – po zmianei wladzy kimkolwiek by to był nalezy pokazac stan polskich finansow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj