Strona główna Kultura Jest dofinansowanie na renowację mogiły

Jest dofinansowanie na renowację mogiły

689
2

Gmina Trzemeszno otrzymała 15 tysięcy złotych dofinansowania od Wojewody Wielkopolskiego na kompleksową renowację zbiorowej mogiły rodzin Adamskich, Kupczyków i Prusów. Grób znajduje się w Kruchowie i spoczywa w nim 7 osób rozstrzelanych 5 października 1939 r. w Kociniu.

Jak mówi wiceburmistrz Dariusz Jankowski, gmina zbuduje mogiłę całkiem od podstaw z kamienia granitowego. Znajdzie się na niej tablica inskrypcyjna z nazwiskami ofiar wojny, a teren wokół pomnika zostanie utwardzony. Wiceburmistrz chce wprowadzić do nowej mogiły elementy wyróżniające, takie jak np. łańcuchy.

D. Jankowski informuje, że w tej chwili trwa akceptacja projektu, który wymaga jeszcze pewnych konsultacji, m.in. grzecznościowych z rodzinami poległych osób. Zdaniem wiceburmistrza kwota przyznana przez wojewodę powinna wystarczyć na realizację wszystkich prac.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy rozpocznie się renowacja.

IMG_7690 IMG_7692

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiadomo kiedy rozpocznie się renowacja ale wiceburmistrz D. Jankowski już wie kto ją będzie wykonywał (komu zleci robotę).

  2. Jego nie obowiązują żadne procedury przetargowe,był też jednym z kluczowych członków zespołu negocjacyjnego odnośnie remondisu,właściwy człowiek na właściwym miejscu!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj