Strona główna Różne Jest decyzja w sprawie skateparku

Jest decyzja w sprawie skateparku

4207
32

Jeszcze do wczoraj ważyły się losy skateparku, którego wykonanie zaplanowano w budżecie gminy na bieżący rok. Przypomnijmy, że sama idea spotkała się z aprobatą zarówno radnych jak i wielu mieszkańców, problemem stała się jednak sama lokalizacja obiektu.

Miejscem wskazanym przez urzędników było nieużywane ostatnio boisko piaskowe przy parku „Baba”. Pomysł ten nie spodobał się prezesowi KS Zjednoczeni Trzemeszno, który widziałby tam w przyszłości boisko treningowe dla piłkarzy. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|. Inne lokalizacje, np. miejskie targowisko, wskazywali też radni i sami zainteresowani.

Problem jednak w tym, że tego typu inwestycja musi być zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jedynym miejscem, w którym obowiązujący plan dopuszcza obiekty sportu i rekreacji jest właśnie wskazane boisko piaskowe. Plan zagospodarowania przestrzennego można oczywiście zmienić, ale jest to procedura co najmniej wielomiesięczna. W tej sytuacji nie byłoby szans na realizację tego zadania w tym roku.

W ubiegły wtorek, w salce urzędu, odbyło się kolejne spotkanie w sprawie budowy skateparku. Przyszła na nie grupa młodych ludzi zainteresowana tą formą spędzania wolnego czasu. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Krzysztof Dereziński, niektórzy radni, kierownik referatu inwestycji Norbert Dombek oraz rodzice.

Obecny był także prezes Zjednoczonych Trzemeszno Karol Łukomski. Apelował on do burmistrza i radnych, aby jednak zastanowić się nad inną lokalizacją, a to boisko pozostawić do dyspozycji klubu. Zdecydowanym przeciwnikiem tej lokalizacji była też Renata Wiśniewska, radna, w której okręgu wyborczym znajduje się m.in. park, stadion i właśnie to sporne boisko.

Burmistrz podkreślał, że jest zwolennikiem skateparku. Jak powiedział, jeszcze nie dawno miał pewne wątpliwości, ale przekonała go do tego rozmowa z grupą około 20 młodych ludzi. Przyznał, że nie spodziewał się, iż jest tak duże zainteresowanie tym tematem.

W trakcie dyskusji zgodzono się co jednej kwestii. Obecni na sali przyznali, że ostateczna decyzja należy w tym momencie do burmistrza. K. Dereziński zadeklarował, iż w krótkim czasie poinformuje co w tej sprawie postanowił.

Bardzo merytoryczny przebieg miała dyskusja na temat samych rozwiązań i urządzeń jakie miałyby być tam zastosowane. Propozycje urzędu przedstawił N. Dombek. Swoje uwagi zgłosili młodzi uczestnicy spotkania. Wskazywali, jakie urządzenia chcieliby tam widzieć w pierwszej kolejności. Kierownik referatu inwestycji zadeklarował wzięcie pod uwagę ich sugestii.

Na wczorajszych obradach połączonych komisji Rady Miejskiej burmistrz poinformował radnych, że podjął ostateczną decyzję. Skatepark powstanie na boisku piaskowym przy parku.

32 KOMENTARZE

 1. Aha, czyli powstanie coś dla garstki ludzi…..😔 będzie podobnie jak z placem manewrowym? Proponuję zająć się bardziej poważnymi sprawami zamiast kaprysem grupki osób. Kupę kasy wyniósł wybieg dla psów. Jakoś nie widać tam psów trenujących……. bawiących się……..

  • Nic nie robią – źle, robią coś dla młodych ludzi – źle. To najlepiej niech nic nie robią lub postawią coś dla samych emerytów, żeby im się jeszcze lepiej żyło. Płać manewrowy, w sensie ten dla rowerów? Widzę tam cały czas pełno ludzi, wiec nie wiem o co chodzi. Pieniądze i tak zostaną wydane, a w ten sposób to będzie na coś ciekawego dla młodzieży, zacheci też młodzież do wychodzenia na dwór i uprawiania sportu. Nie negujmy każdej decyzji zarządu…

  • Tak dla garstki powstanie i w czym problem Pani Haniu ?
   Smieszne siłownie miały służyć dla starszy ludzi i co ? Nikogo tam nie ma i też zostało stworzone dla garstki ludzi.
   Na ty to polega,że sie coś tworzy a pózniej może sobie człowiek decydować gdzie chce sobie pójść.
   Czekam, aż przyjdzie czas na park,żeby zrobili podobnie jak na Wenecji w Gnieznie, ale to nie za tego włodarza, bo go mało interesuje poprawa życia mieszkańców.
   Mieszkańcy weźcie przejrzyjcie na oczy i nie wybierajcie ludzi, którzy są tylko dla samego bycia i brania pieniedzy.
   Czas na zmiany na fotelu burmistrza, dyrektora Osir itd. to jedna ekipa która sie wspolnie poklepuje po plecach.

  • Tak dla garstki, bo póki co nie mają warunkow nie mają szans. Sporo rodziców na siłę wysyła dzieci na piłkę bo tylko oni mają możliwości. Ja z z tego nie skorzystam , ale bardzo się cieszę.

  • Hania, wiesz jak działają dofinansowania??? To nie jest 500+ że dajom i siem należy. Uj , że z naszych podatków.

 2. Zjednoczeni awansują i okaże się potrzeba posiadania naturalnego boiska treningowego to byłoby ciekawie. Potrzeba chodników a nie placyków.

  • Boisk to akurat mają dla każdego dobrego piłkarza po jednym w całej gminie. Niech pokażą co potrafią jak chcą grać w bundeslidze za miliony.

  • Przecież takie boiska są za halą, na Rurkach, Płaczkowie, weź się proszę zastanów co da kolejne… Tylko boiska są budowane. A co do budowania czegoś dla garstki, to dobrze bo ta garstka zamiast kręcić się pod marketami co jest niebezpieczne i dla nich i kierowców to przynajmniej będą mogli pojeździć bezpiecznie. Poza tym chciałbym żeby taka „garstka” kilkunastu może kilkudziesięciu osób korzystała z wybiegu lub tych alko-silowni

 3. Moim zdaniem lokalizacja nietrafiona. Oby nie skończyło się jak z wybiegiem dla psów. Skatepark jak najbardziej ale nie tam z kilku względów.

 4. Tylko tyle co jest na tej wizualizacji ?
  Jak zwykle ochłapy, macie i się cieszcie, że aż tyle dostaliście…. Jakie baseny do zjazdu będą ?
  Lokalizacja na starym boisku to porażka. Lepiej zdemontować alla siłownie na ul. Toruńskiej i tam zrobić ten skatepark. Lokalizacja na stadionie jest taka sama jak wybieg do psów.
  Najlepsze miejsce to siłownia z której nikt nie korzysta, tylko zostawcie drążek.
  Jak tak mało ma być ramp to wszystko zmiesci sie koło placu do „streetworkautu”

  jak zwykle w Trzemesznie wszystko na odpier…. robione.

  • Ale trzeba być ograniczonym, żeby nie wiedzieć co to wizualizacja. Na pewno były w niej inne zdjęcia, a poza tym to tylko propozycje. I jeszcze jedno, najważniejsze, niech zaczną to robić. Przecież jesli będzie zainteresowanie to zawsze można dołożyć nowych urządzeń.

   • Karol! Jakim trzeba być ograniczonym, żeby tak odpowiadać na komentarz, że jest ktoś ograniczony. 🙂
    W Trzemesznie nigdy nic nie zostało dołożone. Jak pokazują już taki plan to tak będzie.
    Idz zobacz co sie stało z trampolinami na pl. św. Wojciecha. Kosztowały 25 tys. nie do końca gwarancji nawet nie wytrzymały. NIKT z urzędu tego nie zgłosił na gwarancje, żeby to wymienili.Będę pisał urząd, bo to władza w mieście. Co zrobił urząd? Zasypał trampoliny piachem. Tak wygląda dbanie i dokładanie czegoś Karolku Ograniczony!

    • Pozostanę jednak przy swojej opinii. Ograniczony, bo na podstawie jednego zdjęcia wysnułeś wniosek, jak będzie wyglądał skatepark. Jak byś nie wiedział co to jest prezentacja i czemu służy.

 5. Super a nie lubię piłki nożnej biegania i sztuk walk ale powstanie coś dla mnie co lubię i z tego powodu się cieszę że coś nowego powstanie miejmy tolerancję do innych bo każdy ma inne zainteresowania i o to chyba chodzi żeby każdy się cieszył z tego co kocha bo każdy lubi swoje a nie jak są maniacy i opowiadają ze ich jest najlepsze a twoje nie a prawda jest taka że każdy lubi swoje

 6. Bardzo dobrze ze w końcu nie piłka. W Trzemesznie jest kilka.boisk a na wioskach kolejne. Jak długo jeszcze bedzie w tej gminie tylko pilka nozna? Większość boisk na wioskach stoi przez cały rok pusta czy ktoś pyta o zasadność budowy albo koszty utrzymania?

 7. Brawo dla młodzieży, wreszcie walczycie o swoje. Aż się serce kraje jak patrzę na zdolne dzieciaki na hulajnogach robiące triki na płaskim placu manewrowym. Żadnej rampy czy zjazdów nie ma w tym kozim mieście. Jestem jak najbardziej za nowy sposobem rekreacji to też jest sport! Nie każdego kręci piłka nożna. Gdy powstanie skate park (mam taką nadzieję) sam zakupie BMX żeby pojeździć.

  • Dokladnie wreszcie wywalczyli swoje, rośnie nam mondra wiedzonca czego mlodzierz. Nasza przyszłość. Brawo dla was

 8. Radni do wymiany, Burmistrz poparł bo po co robić sobie wrogów. Likwidować boisko na które kiedyś również zostały wydane nie małe pieniądze, żeby spełnić fantazję kilkunastu osób to idiotyzm. Jak nie ma miejsca to nie robić i tyle w temacie. Stare targowisko asfalt połatany kostkę się kładzie za miastem a bida w centrum . Wy tam wszyscy w radzie miasta się nadajecie do wysłania w kosmos z waszymi pomysłami.

 9. Wszystko pienknie tylko dlaczego tak daleko? Moje dziecko ma chodzic tak daleko? Możecie zrobic coś bliżej bloków? Kto tam będzie chodzil

  • Ja z Miat chodzę na wybieg dla piesków. Trzy razy Misiu kupkę do niego zgubi – i niesprzątam. Niech sprząta Trzemeszno-Remondis. Na wybiegu piesio ma się wybiegać, dobrze sparzyć i za ten spacer jakiś biznes się należy.

 10. Ja myślę że na piaskowym stadionie .zrobić skatepark. A nie jakieś bezsensowne boiska.kturych mamy dużo w trzemesznie. Ja jestem za skajparkiem dla młodzieży. Niech tak będzie jak w Gnieźnie na weneji. Radni działajcie. By to było widać jak w Gnieźnie. A nie obietnive.czekamy na efekty.jeszcze w tym roku.wolny strzelec.

 11. Kiedyś, kiedyś też próbowałem załatwić Skatepark w T-no, ale to było 20-25 lat temu i niestety się nie udało. Może gdyby w tamtych czasach Internet był tak powszechny jak dziś i była strona Trzemeszno24.info to coś by się udało załatwić, a tak to musieliśmy sami sobie radzić. Przerabialiśmy górki w parku, na korcie grindowaliśmy na własnej roboty konstrukcji z desek i kątowników, na przystanku PKS skoki przez śmietnik, skoki ze schodów przy Pietraku, ze starych szaf, kawałka blachy i co tam było pod ręką zbudowałem quarter pipe i rządziliśmy na osiedlu sportowym. Pamiętne czasy imam jeszcze deskę i bmx-a i mimo lat pójdę do Skateparku

 12. Moi drodzy w temacie wybiegu dla psów moja psinka Lessi najlepiej kupkuje przed blokiem tam przed torami jej nie wychodziło na dobre, przed blokiem to przed blokiem

  • I potem moje dzieci w te kupki wdeptuja. Szkoda ze tak daleko ten skatepark planują moje dzieci i ich przyjaciele bedom mieli daleko trzeba będzie ich dowozić dowozić zrobimy to dla naszych pociech dobrze ze wywalyczli o swoje trzeba walczyć to im się nalerzy

 13. Jestem już wiekowa , ale bardzo cieszę się, że młodzież o innych zainteresowaniach niż „piłkarzyki ” będą mieli rowniez możliwość rozwijania się i zabawy . Mam nadzieję, że nie skończy się tylko na obietnicach jak około 20 lat temu .

 14. Panie Burmistrzu i Radni! a co z decyzjami związanymi ze strażą pożarną? bo już sporo czasu minęło a decyzji brak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj