Strona główna Różne Jesienne sprzątanie miasta

Jesienne sprzątanie miasta

3624
16

Po raz drugi w tym roku, z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej Benedykta Nitki, w najbliższą sobotę 19 października odbędzie się akcja sprzątania miasta.

Jak piszą organizatorzy na stronie Urzędu Miejskiego, uczestnictwo w akcji nie jest obowiązkowe, ale mile widziane.

Zbiórka o godzinie 9:00 na parkingu urzędu przy ulicy Dąbrowskiego 2.

16 KOMENTARZE

  • Szanowny Mieszkańcu,
   Twoje pytanie jest logiczne tylko z pozoru.
   Jeśli uważasz, że skoro jest Remondis, to już nikt inny nie musi dbać o czystość i porządek w mieście- zostań w domu i pośpij w sobotę do południa.
   Od takiego myślenia już tylko krok do przekonania, że skoro PŁACISZ, to MASZ PRAWO WYMAGAĆ( od Remondisu, rzecz jasna, broń Boże od siebie), a śmieci -zamiast do kosza- rzucać wprost na chodnik. Idąc tym tokiem rozumowania: płacisz, więc nie musisz segregować śmieci, płacisz- więc nie musisz sprzątać po swoim psie itd.
   Takie właśnie myślenie doprowadziło nas na skraj katastrofy ekologicznej w skali globu.
   Nasze dzieci i wnuki nam tego nie darują…
   „Czysto jest nie tam, gdzie wielu sprzątających, ale tam, gdzie mało brudzących”-mam wystarczająco dużo lat, aby to hasło z czasów słusznie minionych, pamiętać i wystarczająco doświadczenia życiowego, by wiedzieć, że jest słuszne( mimo niesłusznego pochodzenia:-)
   KAŻDA inicjatywa mająca na celu dbałość o czystość, porządek, ekologię i bezpieczeństwo , zasługuje na pochwałę i wsparcie.
   Pozdrawiam
   TDi

   • I tutaj Pan jest w błędzie. Nie zna mnie pan więc niech mnie pan nie ocenia! Ja śmieci segreguje, idąc chodnikiem nie wyrzucam śmieci byle gdzie, psa nie mam a pewnie gdybym miał to też po nim bym sprzątał. Skoro jest firma odpowiedzialna za sprzątanie i firma ta ma za to płacone to dlaczego mieszkańcy mają sprzątać? Ja rozumie że akcja sprzątania to taki „pojedynczy zryw” ale czy osoby odpowiedzialne w urzędzie nie powinny bardziej kontrolować jak pracują firmy i w jaki sposób wykonują powierzone im zadania? Dotyczy to zarówno firmy Remondis jak i pozostałych podmiotów współpracujących z gminą. Niestety często jest tak że usługa jest wykonana byle jak ale firma z fakturą w urzędzie stawia się bardzo szybko.

   • Szanowny Panie Tomaszu,

    Wydaje mi się, że padł Pan ofiarą na miarę propagandowego dbania o środowisko oznaczonego globalizmem , oczywiście szlachetnym jest porządek i życzyłbym sobie żeby taka akcja przeprowadzona za dekadę przyniosła puste worki w punkcie zbiórki i to w całej Polsce …

    Jednak taka ciągła hasłowosć serwowana merytorycznie przez globalistów ( również przez dzieci wpychane do mediów ) jakiej Pan użył:
    „Takie właśnie myślenie doprowadziło nas na skraj katastrofy ekologicznej w skali globu”

    Więc skromnie pytam Panie Tomaszu na jaką katastrofę mam się szykować ja i glob, skoro to skraj ?

    Jak będzie Pan to w stanie dla mnie rozwinąć będę wdziecznym, ponieważ nie wiem jak przez pryzmat wieszczonej przez Pana katastrofy mam układać sobie życiowe puzzle dalej ?

    • Szanowny Panie Macieju,
     A gdzieżeś to Pan bywał przez ostatni rok?
     Nudą (i hejtem, niestety) tu trochę wiało, więc cieszę się, że Pan powrócił na stanowisko dyżurnego komentatora 🙂
     Wracając do meritum: jako ofiara propagandy ekoterrorystów, ograniczę się do wskazania naukowych źródeł, których lektura upoważniała mnie ( w mojej ocenie) do użycia tak dramatycznych słów:
     1)https://www.researchgate.net/publication/329587981_Zmiany_klimatu_i_ich_wplyw_na_wybrane_sektory_w_Polsce_Redaktorzy
     2)https://businessinsider.com.pl/raport-ipcc-nt-zmian-klimatu-najwazniejsze-informacje/h91dys2
     3) https://www.ipcc.ch/site/assets/uploads/2018/03/ar5-wg1-spm-3polish.pdf

     Z myślą o mniej odpornych na naukowy żargon, wersja light:
     4) https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1743886,1,wielka-pacyficzna-plama-smieci-jest-wieksza-niz-przypuszczano-i-rosnie.read
     5) https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1923890,1,apel-naukowcow-sadzmy-lasy.read
     Pozdrawiam
     TDi

     • Panie Tomaszu,

      Czy pogodowe anomalie lub podwyższenie stanu wód i zalanie kilku miejsc w kilku regionach świata w perspektywie kilku dekad ( jeśli do tego faktycznie dojdzie, a przewidywania naukowców okażą się słuszne ) uważa Pan za katastrofę ?

      Może będzie mało empatii w tym co napiszę, ale moim zdaniem w ujęciu globalnym to zmiany na które możemy się przygotować jako ludzkość – ocieplenie klimatu w wymiarze planety to nie katastrofa, a nawet nie kosmetyka dla naszej planety. Oczywiście „My” jako ludzkość jesteśmy w stanie robić sobie na ziemi o wiele większe krzywdy – choćby wojny …

      Oczywiście katastrofalny jest tępy konsumpcjonizm, przemysłowa hodowla oraz rolnictwo które zamienia jedzienie w produkt wysoce przetworzony – groźny dla zdrowia, polityka niszczenia lasów drzewostanów ogólnie, niszczenie ujęć wody i naturalnych zbiorników, globalna dystrybucja dóbr etc. Natomiast polityka globalna w tym wymiarze swoją hasłowoscią zmian klimatycznych próbuje przysłonić wszystkie inne tematy na korzyść religii zmian klimatu – jako bożka do którego teraz mamy się modlić, a praktycznie:
      Proponują jedynie nowy podatek za emisję CO2 państwom nie tak wysoce uprzemyslowionym jak „światły Zachód” – czyli nowy biznes – możecie truć jak zapłacicie – albo transformujcie swoje gospodarki energetycznie pod np: zieloną energię – która Wam oczywiście dostarczymy, lub używajcie surowców które również możemy do was eksportować … Tak mniej więcej to widzę.

      PS.
      Niech Pan hejtu do ordynarnej głupoty nie porównuje bo ją to nobilituje. Zresztą, sam hejt z siostrą mową nienawiści ma za cenzurę robić za tej naszej wolności, demokracji i dobrobycie w ciągłej perspektywie …
      pozdrawiam Pana również, życząc słonecznego weekendu i czystego powietrza w otoczeniu 🙂

 1. zanownego mieszkańca
  Ja śmieci segreguje, idąc chodnikiem nie wyrzucam śmieci byle gdzie, psa nie mam a pewnie gdybym miał to też po nim bym sprzątał

  To co piszesz jest to elementarne zachowanie, jeśli uważasz ze to zachowanie które wykonujesz pisząc powyżej to w sumie rozumiem ze dziwią cie takie akcje jak ta
  Mało tego od pojedyńczych zrywów zaczyna sie zmiana, która może byc masowa a aspekt sprzatnia przez mieszkańców ma wymiar społeczno zachowawczy ale co ty możesz o tym wiedzieć przecież segregujesz,nie wyrzucasz śmieci sprz atasz po psie więc w twoim mniemaniu jest zarombisty mieszkaniec i liczysz ze za jakś czas w trzesznie Rada Miejska uchwłą zanwie twoim imieniem i nazwiskiem ulicę.

  • Zanim zaczniesz mnie oceniać to przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ale przeczytaj to ze zrozumieniem a jeśli nie dasz rady to poroś kogoś, niech ci przeczyta.

 2. Wysokie kary dac za wyrzucenie na chodnik śmieci. 1000zl kary i następnym razem popuka się po głowie zanim wyrzuci coś na chodnik, lub w parku. Kolejna sprawą są śmietniki, jest ich za mało. Taki młody człowiek nie będzie chciał nieść że sobą butelkę po soku (po piwie :)) przez pół miasta aż w końcu znajdzie się po drodze śmietnik, wiem coś o tym bo kiedyś też byłem młody i głupi i widzę zachowania tych młodych ludzi. Kilka razy zwracałem uwagę, to odpowiedział mi młody człowiek w ten sposób. Pokaże mi pan śmietnik to wrzucę bezczelnie się śmiejąc. Koleje sprawa to trzeba się zająć starymi samochodami które reklamuje firmę skup aut, są to auta nieubezpoeczone i nie na chodzie.. Nie dość że zajmuje miejsce parkingowe to jeszcze zaśmiecają parking. Niech gmina w końcu zmieni przepis dotyczący parkowanie nieuzywanych aut. Np. Zakazać parkowania na terenie całej gminy, aut, które nie są używane, które blokują parking i służą jako reklama. Dziś jadąc przez miasto widziałem jak zabierali cinkusa i zmieniali na renault. Chyba tamten byli zmuszeni usunąć pewnie coś wyciekło. Pchali ręcznie te auta bo wiadomo nie są na chodzie. Szczyt bezczelności.Trzeba coś z tym w końcu zrobić. A może płatne parkowania zrobić jak ktoś ma więcej niż 2 auta i je nie używa . A jak ktoś wyjeżdża to musi to zgłosić że auto nie będzie używane np. przez miesiąc wtedy nie będzie one usunięte. Albo gdzieś zrobić parking na uboczu trzemeszno dla nieuzywanych aut i je tam przepracować.

 3. Kto wyrzuca śmieci w parku pielgrzymki które chodzą do sklepu z buta proste i logiczne skracanie przez park drogi bliżej ciekawiej i dupy nie rozjadą. No ja jako mieszkaniec Trzemeszno nie chodzę do parku zostawiać śmieci a nie w nim nie spożywam alkoholu to pielgrzymki z wioski obok zaśmiecają ten park.

 4. Witam czego się czepiacie ludzie – W trzemeszni jest czysto, śmieci odbierają nie marudzą. Problemowe 2 razy w roku PSZOK jest i działa.Jak coś ktoś wyrzuci to posprzątają i wszyscy zadowoleni. Ludzie ogarnijcie się. Remondis jak na razie ok.

 5. Szanowny Panie Macieju,
  „… zalanie kilku miejsc w kilku regionach (…) to nie katastrofa, a nawet nie kosmetyka dla naszej planety. ”
  Tymi słowami wstąpił Pan do niewielkiego,, ale jakże elitarnego i wpływowego klubu ludzi negujących rzeczywistość.
  W globalne ocieplenie, to, że jest efektem bezmyślnej i nadzwyczajnej krótkowzrocznej działalności człowieka i jego negatywne, a wkrótce katastrofalne-dla nas wszystkich- skutki, nie wierzą:
  Donald Trump (nie wierzę w to), Janusz Lewandowski(teza, że energetyka węglowa jest główną przyczyną globalnego ocieplenia jest bardzo wątpliwa), Jarosław Kaczyński (nie ma dowodów na to, że emisje CO2 odgrywają jakąkolwiek rolę w zmianach klimatu, a jest wiele dowodów na to, że nie odgrywają żadnej roli), Zbigniew Ziobro („pijemy napoje gazowane dwutlenkiem węgla, więc nie może on być szkodliwy”- mój ulubiony argument:-) świętej pamięci Jan Szyszko(dwutlenek węgla emitowany w Polsce jest gazem życia dla żywych zespołów przyrodniczych, by stawały się coraz lepsze), no i, rzecz jasna, Janusz Korwin-Mikke(Globalne ocieplenie – jeśli jest prawdziwe – nie jest antropogeniczne. To są brednie). Sami eksperci i znawcy tematu.
  Nieśmiało podpowiem, że jest jeszcze kilka równie błyskotliwych i ekskluzywnych organizacji i stowarzyszeń, posiadających również- szaremu motłochowi nieznane, a skwapliwie przez zbrodnicze rządy i korporacje ukrywane- informacje o rzeczywistej naturze przyrody, gospodarki i historii: antyszczepionkowcy( utrzymują, że szczepienia są formą eutanazji dzieci), płaskoziemcy ( posiadają niezbite dowody na to, że ziemi jest płaska), wierzący, że Elvis żyje, oraz zwolennicy teorii, że pierwszy strzał w Dallas, oddał Kennedy…
  A teraz poważnie.
  Podniesienie poziomu oceanów ( tylko na skutek rozszerzalności cieplnej wody, spowodowanej wzrostem średniej temp o 3-4 stopni do końca wieku i to bez uwzględnienia topnienią lądolodu) tylko o 1m spowoduje zalanie terenów, na których mieszka obecnie około 300 mln ludzi. To potencjalni tzw uchodźcy klimatyczni. Co się stanie, kiedy zmuszeni będą poszukać innego miejsca do życia? ( i to z pewnością nie, w całkowicie wkrótce pustynnej, Afryce). Czy będziemy(my Europejczycy- broniący swego dobrobytu) strzelać do ludzi płynących na tratwach i pontonach?
  Stopienie się- na skutek bezspornego, mierzonego od kilkudziesięciu lat i galopującego w ciągu ostatnich 5(najcieplejsze lata od czasu rozpoczęcia pomiarów) podnoszenia się średniej temp. na ziemi, TYLKO lodowców Grenlandii podniosłoby poziom wód o…7 m.
  Na tych terenach żyją już miliardy…
  Nie musimy naciskać czerwonego guzika, by zniszczyć świat…
  Nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku i dlatego- my zwykli zjadacze chleba-
  NIE POWINNIŚMY: zaśmiecać naszego podwórka, ulicy, miasteczka, kupować wody w plastikowych opakowaniach( mamy w Trzemesznie świetną wodę), pakować zakupów do foliowych reklamówek, palić w piecach odpadami tworzyw sztucznych, meblami, butami i innymi świństwami, godzić się na systematyczne, zorganizowane trucie nas przez Paroc, zwożenie dziesiątek tysięcy ton niebezpiecznych odpadów (GdeLeko) i śmieci (Święte), zalewaniu naszej gminy ściekami z całego powiatu( do jeziora, via oczyszczalnia)
  POWINNIŚMY: segregować śmieci, sprzątać „miny” po swoich pupilach, nie wyrzucać „petów” przez okna samochodów, korzystać z możliwości zasilania domów i mieszkań ciepłem i energią małoemisyjną (gaz) i odnawialną (słoneczna).
  I brać udział w akcjach- jak w temacie.
  Pozdrawiam
  TDI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj