Strona główna Kultura Jedynka zaprasza na” Spotkania z kulturą”

Jedynka zaprasza na” Spotkania z kulturą”

2351
11

27 marca Szkoła Podstawowa nr 1 rusza z nowym projektem skierowanym do całej społeczności lokalnej.

Jego pomysłodawczyni, Jolanta Sroczyńska-Pietz, powiedziała nam: „Przy okazji realizowanego w szkole od trzech lat programu „Teatr jest po to, by szkołą była inna niż dotąd” okazało się, że nie tylko mamy utalentowaną i pełną entuzjazmu dla sztuki młodzież, ale także liczną, wspaniałą widownię. I dla nich wszystkich chcemy organizować „Spotkania z kulturą”, na których mam nadzieję, będziemy gościć znanych i cenionych aktorów, pisarzy, ludzi o uznanym dorobku artystycznym„.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 18.00 w auli szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Stanisław Górka – aktor teatralny i telewizyjny, profesor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie – przeprowadzi warsztaty dla szkolnej grupy teatralnej, a wieczorem wystąpi z recitalem „Ach, Panie, Panowie” dla wszystkich mieszkańców Trzemeszna.

Dyrektor szkoły, Ewa Balcerzak poinformowała, że idea „Spotkań z kulturą”, jest taka, by były one zawsze otwarte dla wszystkich.

Ogromnie się cieszę, że na naszą inicjatywę jako pierwszy pozytywnie odpowiedział pan Grzegorz Sobecki, prezes Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego w Trzemesznie. Dzięki mecenatowi „Krochmalni” nasi młodzi aktorzy nie płacą za warsztaty, a na recital wstęp będzie wolny. Wszystkich serdecznie zapraszamy” – mówi E. Balcerzak.

11 KOMENTARZE

 1. Inicjatywa szlachetna bez dwoch zdan. Niestety medal ma zawsze dwie strony i druga smutniejsza to taka, że każdy sobie skrobie bez żadnej koordynacji więc nic z prawdziwego zdarzenia trwalszego z tego nie bedzie z wyjątkiem epizodów. Klasyk mawiał: ryba zawsze psuje się od głowy 🙁

  • W tej szkole powstało już coś trwałego, co działa od kilku chyba lat teraz nabrało nazwy tylko spotkania z kulturą i jest koordynacja i z dyrekcją i jeszcze teraz z krochmalnią a wszystko ma dwie strony medalu i co to za wada z tymi stronami dwoma. zazdrośnicy są źli że nie stać ich na pomysły szkoły i tej pani i ze szkoły od teatru

  • Oj żal d… ściska, ze komuś coś się udało. Jest tyle płaszczyzn, w której możesz się wykazać. Zachęcam do działania, a nie krytykowania!

 2. Zdolni, a przede wszystkim chętni i młodzi aktorzy sprawili, że wszystko się zgrało. Sukces ma wielu ojców. Kochani…. nie tym razem:) Teatr w SP Nr 1 to tylko i wyłącznie zasługa pani Pietz i klasy VIIId, bo to od nich wszystko się zaczęło. Gratulacje

 3. Niesamowite osiągniecie! Gartulacje dla Pani Pietz! A jeszcze pamiętam początki grupy teatralnej , w którym grała klasa VIII D . Podejrzewam , iż to była rozprawa w sądzie:) . Jeszcze raz : OGROMNE GRATULACJE!!!

  • W tej klasie jest kilkoro dzieci uzdolnionych pod względem
   aktorskim. Pano Pietz potrafiła dać im szanse pokazania się szerszej publiczności. Podziwiam za chęci i wytrwałość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here