Strona główna Różne Jarosław Jatczak w radzie nadzorczej Remondisu

Jarosław Jatczak w radzie nadzorczej Remondisu

4233
37

W najbliższym czasie nastąpi zmiana w składzie rady nadzorczej spółki Remondis Aqua Trzemeszno. Poinformował o tym na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Krzysztof Dereziński. W miejsce Włodzimierza Sobieszka powołany zostanie trzemesznianin, Jarosław Jatczak.

Ma to być wyjściem naprzeciw oczekiwaniom radnych, którzy wielokrotnie wskazywali na różnego rodzaju niekorzystne dla gminy zapisy umów, a także inne sprawy, jak np. budząca wiele kontrowersji opłata za zarządzanie.

Jarosław Jatczak jest radcą prawnym z ponad 25-letnim doświadczeniem, od blisko 20 lat prowadzi w Poznaniu Kancelarię Prawna Jatczak i Wspólnicy. Był doradcą prawnym samorządów lokalnych w procesach prywatyzacji przedsiębiorstw komunalnych, m.in. PEC Słupsk, PEC Gorzów Wlkp. i MEC Piła.

Dotychczas był członkiem 11 rad nadzorczych, w tym m.in. wieloletnim przewodniczącym rad nadzorczych Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie, INVESTORS Holding S.A. w Warszawie i Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych INVESTORS S.A. w Warszawie.

Zapytaliśmy go, czym zamierza zająć się w pierwszej kolejności.

„Kwestie dotyczące działalności spółki Remondis Aqua Trzemeszno, które powinny być zbadane były wielokrotnie podnoszone w przestrzeni publicznej i z pewnością od nich należy zacząć. Po powołaniu najpierw będę się musiał oczywiście zapoznać z dokumentami Spółki, w tym także z tymi dotyczącymi sfery korporacyjnej. Dopiero potem będzie można racjonalnie inicjować dalsze działania, mając na uwadze uzasadniony interes spółki, ale jednocześnie pamiętając, że to jednak Gmina Trzemeszno jest jej większościowym udziałowcem i ma w związku z tym określone uprawnienia, które należy egzekwować” – napisał w odpowiedzi na nasze pytanie nowy członek rady nadzorczej.

Zmiana ma nastąpić z dniem 1 lutego br.

37 KOMENTARZE

 1. Oprócz budynku to sie nic zbytnio na oczyszczalni nie zmieniło. Sprawdzić na pierwszym miejscu w co inwestor inwestował i za ile i czy to przyczyniło się bezpośrednio do poprawy funkcjonowania oczyszczalni ,to zn. wpływ na jakość i ilość oczyszczanych ścieków.

 2. Szok że jednak czasem tak kompetentną osobę uda się znaleźć na stanowiska w instytucjach użyteczności publicznej. Brawo, jest nadzieja!

   • Ten Pan był także za przyjęciem na barki gminy szkolnictwa ponadpodstawowego i jak mówi burmistrz musimy z kasy gminnej dorzucać chyba ok 2 mln zł a to nie ustawowe zadanie własne gminy , to pogłębia teraz jeszcze bardziej trudną sytuację gminy, temu Panu dziękujemy, itd.

  • widac zw naiwność mieszkańców nie zna granic. Nadziei nie ma, bo to korpo. Jest kolejna osoba. Ot co. Powtarzam, na plus dla nas nic się nie zmieni 🙂

   • Święta racja, człowiek ten już nie raz forsował zmianę burmistrza, pamiętamy Szapowała który miał wszystkich pokonać a przegrał nawet z Piechowiakiem którego szkalował który podjudzał burmistrza, podobno za odwołaniem ze skarbnika P.Kiełpińską odgrywał jedną z ról, brak słów na takich ludzi

 3. Ludzie, wy naprawde nie rozumiecie podstawowych pojeć a sie wypowiadacie. Mylicie rade nadzorczą z radą miejską, bo to ta druga ustala ceny za śmieci. Ceny wody ustala zarząd, a akceptują je Wody Polskie. Rada nadzorcza nie zarządza spółką, nie przyjmuje do pracy i nie zwalnia.

 4. Dzień dobry,
  gratuluję Panu Jarosławowi Jatczakowi miejsca w radzie nadzorczej Remondis.
  Ma kompetencje, doświadczenie i znajomość lokalnych realiów- wszak płaci za śmieci i wodę tyle ile pozostali mieszkańcy.
  Życzę Mu powodzenia i trzymam kciuki by nie zawiódł pokładanych w tej zmianie nadziei.
  Nadziei na przywrócenie normalnych stosunków między większościowym (gmina) i mniejszościowym(Remondis) udziałowcem spółki.
  pozdrawiam
  TDi

 5. Pan TDi jak zawsze z rozwagą i mądrze. Jakby nie był z Trzemeszna. Bo my tu na miejscu to lubimy ponarzekać, szczególnie na Remondis. Zazwyczaj słusznie, bo nieźle nas w bambuko robią. Narzekamy na ceny, na niekorzystna umowę, na jakąś opłatę za zarzadzanie. Ale jak pojawia się szansa, że ktoś temu sie w końcu przyjrzy uczciwie i fachowo to najważniejsze jest, ile on tam zarobi.
  Dajmy mu jednak może szansę, co?

  • Nie bądź śmieszny ale bądź przytomny i rozumny, co to jest rada nadzorcza i co tak naprawdę jakie są jej realne kompetencje wobec zarządu, zapoznaj się

 6. Mam pytanie ile p Jarosław zarobi miesięcznie ? Proszę o odpowiedz czy będzie także bierny w kwestii działania remondisu jak jego poprzednik i czy jakieś konsekwencje poprzednik poniesie ?

 7. Zwykła zagrywka przed wyborami na burmistrza. Dzielnie będzie udowadniane, że cały proces przekształcenia z TPK w Remondis to był błędny a może nawet bezprawny. Trwa to od samego początku tylko z różnym natężeniem. Najczęściej natężenie tematu Remondisu wzrasta wraz ze zbliżającymi się wyborami na burmistrza. Później zostanie przedstawione ludowi, że to wina wszystkich, tylko nie decydentów. I tak nastanie wiosna 2024 i czule się pogodzą dwa zwaśnione plemiona jedno od burmistrza a drugie od członka rady nadzorczej. Podzielą stołki i wszystko będzie grało jak dotychczas. Czegoś jeszcze ktoś nie rozumie? Tu nie chodzi o niższe ceny dla mieszkańców za wodę. Tu chodzi o to aby było tak jak było. Czyli ja tobie, ty mnie.

  • Panie Jatczak najpierw to powinieneś rozpocząć od rzetelnej i uczciwej analizy tego co się zadziało zanim została podjęta w kwietniu 2014 przez radnych uchwała o całych tych dziwnych przekształceniach, ich tempie, jak to kancelaria P.Leśnego przygotowała i też prowadziła te negocjacje, posiedzenia zespołu, podobno żadnego protokołu z tych posiedzeń, w tym zespole też był P.Jankowski wcześniej jakieś ogłoszenia , wytworzenie coś dziwnego jeśli chodzi o ten twór i obecne efekty, czy uczciwie to p.Jatczak zweryfikujesz tego Pana z swojej branży? To jest najważniejsze

   • To jest bajka o tym, jak to Niemiec poszedł po rozum do głowy i nie orężem, a pieniężnie, okrężnie Polskę zdobywał. I o polaczku, co to wiecznie zwichrzony, skłócony, znietrzeźwiony, schamiały, prymitywny, na lodzie został jak zawżdy i drzewiej już bywało. Pomysł tej, kolejnej Drang nach Osten jest prosty, jak polaczka obycie: decydentów omamić, gdy trzeba to i kupić, a za wszystko i tak zapłaci oczadziała gawiedź. Ponarzeka? Niech narzeka! Byle pieniędzy płynęła na zachód rzeka.i

  • Tu są ważne sprawy Trzemeszna a ten nawiedzony KODowiec znów zaśmieca? Jaki masz w tym interes? Powiem krótko. Zapisz się do partii i startuj w wyborach. Wówczas zamiast żałosnego wstawania odnośników może coś pożytecznego dla ludzkości zrobisz.

   • panie zaczales pan juz pisac spod innego nicku ? KODowiec pisal Wyborca PS po sciegu poznać krawca !
    Wazne sprawy dla Trzemeszna ale i dla Polski ! bez PL nie ma Trzemeszna

    • Zagraj w lotka. Takie zdolności, które się marnują. Jeśli będziesz miał nadal taką skuteczność jak tu z pewnością jutro wygrasz szóstkę. Pamiętaj się tylko pochwalić wstawiając odnośnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj