Strona główna Kultura Jarmark i św. Mikołaj przed Domem Kultury

Jarmark i św. Mikołaj przed Domem Kultury

3873
4

Jarmark Mikołajkowy odbył się wczoraj na placu Hipolita Cegielskiego. Rozpoczął go występ ”Uszatków” i „Króliczków” z Przedszkola nr 2. Na straganach znalazły swoje miejsce wyroby rękodzielnicze związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

Można było kupić między innymi ozdoby przygotowane przez rady rodziców Przedszkola „Razem Być” w Wymysłowie i Przedszkola „Misia Uszatka” w Trzemesznie. Bogate stoiska świąteczne przygotowały Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach. Wiele słodkości można było nabyć u harcerzy z 8. Drużyny Harcerskiej „Odkrywcy” im. Vasco da Gamy.

Piękne Mikołaje i ozdoby oferowała Beata Kasprowicz, a u Martyny i Pauliny Kwiatkowskich do kupienia były ozdoby świąteczne i ich własne książeczki dla dzieci. Wyjątkowe i niepowtarzalne kartki świąteczne to dzieło Anny Hęś, a artystycznie zdobione przez siebie pierniki miała w ofercie Joanna Woźniak.

O godzinie 17. w towarzystwie motocyklistów ze stowarzyszenia „Wolni Strzelcy” przyjechał św. Mikołaj. Wręczył on okazałe paczki z łakociami wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego „Podróże św. Mikołaja”. Pomagali mu w tym burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka.

W tym roku do konkursu przystąpiło 120 dzieci.

fot. DK w Trzemesznie

4 KOMENTARZE

  1. Wszystko wspaniałe i piękne! A Pani i jej pierniki niesamowite! Podziwiam talent i pomysł. Mam nadzieję, że do sprzątania to Pani kogoś zatrudni bo kto tyle roboty da radę robić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj