Strona główna Różne Jak żegnaliśmy zmarłych przed laty

Jak żegnaliśmy zmarłych przed laty

4963
11

W czasie, w którym w szczególny sposób wspominamy naszych bliskich, publikujemy kilka zdjęć ukazujących, jak żegnaliśmy zmarłych przed laty.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu Czytelników zachowało w pamięci podobne obrazy, jednak dla młodszych to z pewnością odległa historia. Przypomnijmy, że przez wiele lat pogrzeby rozpoczynały się w kościółku św. Łazarza przy ul. Mickiewicza. Obecnie mieści się tam Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej.

Większość fotografii wykonał Stefan Majewski. Dwie pierwsze pochodzą z pogrzebu Henryka Wrzeszczyńskiego, założyciela Izby Tradycji w Niewolnie, skąd wyruszył kondukt. Trzy następne to pogrzeb Wacława Górnego, wiceprezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Trzemesznie. Ostatnie pochodzi ze zbiorów własnych.

11 KOMENTARZE

  1. I ta trupia czaszka . Kościół katolicki to wzór okultyzmu. Przecież te bajki o czyśćcu i ta wiara w boga sadystę który za kilkanaście lat życia na ziemi będzie smażyć ludzi na wieczność , żeby to wymyślić trzeba mieć empatię łopaty . Te spowiedzi księdzu łykanie opłatka . Katolicy wierzą w kościół a nie w Boga. Kto wymyślił maryje że jest w niebie że jest niepokalanie poczęta i te inne bajki .Bóg zakazał modlić się do upadłych ludzi takich jak papież lub Maryja . Po owocach ich poznacie . Tak mówił Jezus . Owoce systemu katolickiego są złe i zgniłe. Nie piszę o ludziach którzy są oszukiwani i zwiedzeni przez księży mam na myśli system katolicki z tym panem w białej sukience . Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.” J 11, 25
    Jedyna prawda jest w Biblii . Ale kto by tam czytał Słowo Boże Ludzie wolą wilków w owczych skórach a raczej w czarnych sukienkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj