Strona główna Polityka Jak urząd szuka pracowników?

Jak urząd szuka pracowników?

5288
43

Urząd Miejski Trzemeszna ogłosił 23 maja nabór na stanowisko referenta ds. windykacji i egzekucji podatków i opłat. Sposób podania do publicznej wiadomości wywołał – po raz kolejny – ożywioną dyskusję na sesji Rady Miejskiej.

Kacper Lipiński pytał, czy informacja o naborze pojawiła się w innym miejscu niż tylko w Biuletynie Informacji Publicznej. Odpowiadając na to pytanie wiceburmistrz Dariusz Jankowski poinformował, że jest to oficjalna strona, na której zgodnie z przepisami muszą być zamieszczane określone informacje, w tym ogłoszenia o naborze pracowników.

Radny drążył jednak temat pytając, co by się stało, gdyby ogłoszenie to zostało dodatkowo opublikowane na takich stronach jak pracuj.pl, OLX czy im podobnych. Podał też liczbę wyświetleń. Jak się okazuje, od momentu umieszczenia informacji w BIP, strona ta została wyświetlona zaledwie 45 razy. Jak mówił, wielu jego rówieśników szuka pracy i na pewno nikt nie wchodzi w tym celu na BIP.

Wiceburmistrz odparł, że liczba osób, które wchodzą na BIP nie jest wyznacznikiem niczego. Stwierdził też, że osoby zainteresowane wiedzą, gdzie szukać takich informacji. Według D. Jankowskiego wystarczy „wygooglować Trzemeszno” i na pewno BIP się pojawi.

Przy okazji sprawdziliśmy, czy ogłoszenie to zostało umieszczone choćby na stronach urzędu, o wiele częściej odwiedzanych przez mieszkańców. Informacji o naborze nie znaleźliśmy ani na oficjalnej stronie trzemeszno.pl, ani też na profilu Facebook-owym gminy. Co pojawia się po „wygooglowaniu Trzemeszna”, może sprawdzić każdy z Was we własnym zakresie.

Termin składania ofert mija 13 czerwca. Link do ogłoszenia o pracę znajduje się |TUTAJ|.

– – – – – – –

Zapraszamy do wysłuchania komentarza redakcji w poniższym wideo (M.N.).

43 KOMENTARZE

 1. „Na tę chwilę mogę Pana zapewnić, że jest Pan sołtysem”. Takie słowa wczoraj padły na sesji Rady Miejskiej w Trzemesznie a zostały skierowane do sołtysa Gołąbek, Wiesława Pokorskiego.

  Autor tych słów, Przewodniczący Rady Miejskiej, chyba urwał się z choinki, gdyż nie ma na ten moment żadnego aktu prawnego, który wydłużyłby kadencję sołtysów z 4 lat o dnia wyboru na czas dłuższy. O zgrozo, w trakcie dyskusji można było się dowiedzieć, że projekty uchwał o zmianie statutów, które są gdzieś w biurku jakiegoś urzędnika mają być rzekomo tą podstawową. Tego jeszcze nie było. Projekt uchwały, który nie jest uchwalony ma być podstawą do funkcjonowania dłużej niż zakłada uchwalony wcześniej statut?! Ktoś kto tak uważa ośmiesza się w oczach ludzi.

  Wybory w sołectwach i osiedlach miały miejsce na wiosnę 2019. Minęło 4 lata, co oznacza jednoznacznie, że wszyscy (bez wyjątku) sołtysi, członkowie rad sołeckich, przewodniczący zarządu osiedli i członkowie zarządów tych osiedli NIMI JUŻ NIE SĄ! Wynika to ze statutów, które po konsultacjach z mieszkańcami poszczególnych jednostek pomocniczych były przedmiotem stosownych uchwał Rady Miejskiej Trzemeszna.

  Były przewodniczący Rady Miejskiej (Wiesław Pokorski) skutecznie obnażył poziom niewiedzy swojego następcy (obecnego Przewodniczącego). Kogo mamy w tej radzie za przewodniczącego? Człowieka, który mówi publicznie rzeczy, które nie mają odzwierciedlenia w obowiązujących aktach prawnych? Zrzuca winę i odpowiedzialność na wszystkich innych (tak najłatwiej) tylko sam nie dostrzega tego, że inne samorządy albo przeprowadziły wybory zgodnie z dotychczasowymi statutami, które mówiły o 4 letniej kadencji albo mają uchwalone nowe statuty, lub dokonane zmiany w formie uchwały (nie projektu) w statutach. Statuty są swego rodzaju Konstytucją sołectw i osiedli.

  Brawo Wiesław! Takich ludzi nam trzeba a nie gawędziarzy.

  Dodam. Jeszcze zatrudnijcie z 40 urzędników. Wtedy to może ktoś z nich z nudów zrobi na czas wybory do organów jednostek pomocniczych (sołectw i osiedli).

 2. a ja soibier nei zycze zeby publikowac oferty pracy na portalach bo wtedy wujek mi nie zalatwi roboty jak bedzie tylu chetnych i byc moze z lepszymi papierami ode nnie !

 3. a ta osikana elewacja od strony generała to tez jest wizytówka – ten co to odbieral prace remontowe powinien z wlasnej kieszeni to naprawic ! wstydu nie macie za nasze pieniadze sie bujacie ciekawe czy u siebie w domu tez tak pan robisz ? gdzie jest vice ? zdalnie pracuje ze nie widzi ? czlowieku wez pierdyknij przemowienie jak lubisz o tym i moze cos zmienisz

  • Właśnie złożyłem aplikacje ciekawe czy się ktoś do mnie odezwie łatwo będzie sprawdzić czy to jest ustawka z już wybranym kandydatem !

   • Ja też złożyłem już nie raz, dwa. Jak się odezwali to tylko na rozmowę telefoniczną na zasadzie i tak już termin wyboru minął, jeśli zechce sie ktoś z Panem spotkać to oddzwoni, dziękuję do widzenia. Także ten teges.

 4. To co wyprawia burmistrz to można nazwać kpiną, nabory w tak mało skuteczne sposób że tego nie da się opisać racjonalnie,miał być pracownik od pozyskiwania środków zewnętrznych i realizacji konkretnych projektów.Nie ma chyba samorządu aby nie było takich osób, to już lata płyną a tutaj wciąż ta sama odpowiedź już działam , będzie , już jest tylko jeszcze miesiąc. Radni beznadziejnie, p.Nitka nic jeszcze nie wyegzekwował konkretnego rozwiązania od burmistrza , tylko niczemu nie służace bajdulenie, a sposób prowadzenia sesji przez tego człowieka pozostaje bez komentarza , odsłuchać sesje na jutube tam jest prawdziwy obraz przewodniczenia sesjom.Jak są wydawane nasze pieniądze to widać gołym okiem a przecież gmina nie jest biedna, strumień podatków w tym od przedsiębiorców jest przecież nie mały.Należy cofnąć się z przed kilku lat do roku 2015, były realizowane inwestycje przy ogromnych środkach zewnętrznych w tym z Unii ale był Pan Paweł co ciągnął ten wóz lecz burmistrz po startowaniu przez niego w wyborach potraktował jak wroga, zadziwiające jest tylko to że jak odwieczny dyrektor Osiru wystartował też w wyborach to burmistrz nie widzi w nim wroga a ten panoszy się jak byłoby to jego gospodarstwo.O co tu chodzi? czy jeden na drugiego ma haka ?

  • Już nie rób z niego nie wiadomo kogo. Nie jest krystaliczny, nieomylny i niezastąpiony. Zrozumiałeś to? Niech się realizuje pod Biskupinem.

   • Nikt jest nieomylny ale zna się na robocie i wie jak to wszystko trzeba załatwiać aby ściągać pieniądze na inwestycje i są tego efekty, ludzie wczoraj byłem na mistrzostwach świata sportów motorowodnych , tłumy ludzi ale jak zobaczyłem ile tam wybudowano obiektów z dofinansowania z Unii to oniemiałem, pomosty promenady , centrum sportów wodnych , przystań żeglarska, wszystkie te inwestycje realizował Pan Paweł z zespołem ludzi którymi kieruje, to coś niesamowitego jak przez ostatnie lata zmienił się Żnin, inwestycje w drogi, hale sportowe , wodociągi , kanalizacje, trzeba tam jechać i zobaczyć naocznie i docenić a co jest u nas, marazm i beznadzieja, kto ma się za to wziąźć jak nie odpowiedni ludzie chcący działać i wytrwale pracować

 5. U nas to jest tak że do co niektórych praca sama dzwoni do domu i pyta czy zechcesz przyjść do nas do pracy 😀 znamy takie przypadki znamy znamy wiemy gdzie i kiedy.Pisac nagłaśniać jak się w Trzemesznie pracę dostaje

 6. Panie Lipicki kto szuka na bipie ? to ja panu powiem – POCIOTKI ! teraz jak juz mamy swoich pozatrudnianych to mozemy sobie rozglaszac nawet w telewizji

 7. Pomijam wiceburmistrza, bo… no bo pomijam. Ale dziwi mnie coś innego. Czy w urzędzie nie ma naprawdę ludzi mających pojęcie o współczesnym świecie? Jak dziś funkcjonują młodzi i w średnim wieku ludzie, bo głównie jednak oni szukają pracy. Jakimi narzędziami sie posługują? 45 wyświetleń przez tydzień o czymś świadczy jednak. Kilka razy weszła pewnie osoba, która to zamieściła, a reszta to urzędnicy i to nawet nie wszyscy. Czas na wymianę pokoleniową.

 8. ja tam bym sie nie przejmowal bo pis pcha nas do wojny

  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-polski-ambasador-wywolal-burze-padly-slowa-o-wojnie-z-rosja,nId,6664830#crp_state=1

  Jeśli Ukraina nie obroni swojej niepodległości, nie będziemy mieć wyboru i zostaniemy zmuszeni do włączenia się w konflikt – powiedział Jan Emeryk Rościszewski. Ostatnie zdanie wywołało lawinę komentarzy.

  takze szykujcie sie młodzi na wybory bo mozecie miec zajecie zamiast szukac roboty ;p

 9. Ludzie, Mieszkańcy Trzemeszna rozejrzyjcie się, ile mądrych ludzi jest wokół nas. Dlaczego nie ma ich w naszych władzach?

 10. Po co nam ludzie czy nabór pań Kwiatkowski wie jak to się robi jak ktoś ma zadłużenie to rach ciach i do firmy windykacyjnej lub do komornika i pisemko już w domu po co nam zatrudniać dodatkowych ludzi na etat bogata gmina niech się lepiej zajmą naprawa kostki brukowej przez miasto i jeszcze jedno kto w naszej gminie rządzi przydziałem mieszkań czy lista aktualna po kolei oczekiwań czy poza kolejnością gdzie mama z dziećmi wymeldowała się i brylowała w obłokach i bez przydziału dostaje mieszkanie i to dwupokojowe do dzieci i partnera jak to jest niech Pan Jankowski na sesji wytłumaczyć nam mieszkańcom gdzie teraz interwencję policji jak mój syn po ślubie o godz 22 musiał opuszczacmieszkanie bo nie zameldowany a jak to jest na Kasztanowej mozn można ciekawa gmina

  • Gmina ma w Kruchowie w blokach mieszkanie płaci spółdzielni czynsz, stoi jako pustostan. Nie jedna rodzina by zamieszkała.

    • No szkołą już ich do sanepidu bo przecież Polacy nie chcą pracować……. ukraincow wpuszcza do urzędów jeszcze trochę. Plusy, mieszkania, szkolenia, praca. Ukranizacja Polski trwa w najlepsze.

 11. Każdy wie kto jest po znajomości gdzie przyjęty. To mala mieścina. A osoby do których praca sama przyszła jeszcze się tym chwalą……

  • Czary mary hokus pokus myk i jest 😀 a tyle mondrych stanowisk u nas a nic nie robią
   Pozwolenia jedynie jakimś cudem wydają na budowę domku nad jeziorkiem na przekopywanie terenu wzdłuż linii brzegowej, ciekawe czy to takie legalne. Pozwolenia na betoniarnie i pędzi betoniara droga gdzie dzieci powinny iść bezpiecznie do szkoły. Panie redaktorze niech Pan się przyjrzy temu, to dopiero materiał będzie.

 12. Co jest powodem, że po raz 7 został zmieniony termin składania ofert na remont budynku po zawodówce na urząd? Skończy się na tym, że najtańsza oferta będzie opiewać na kilkanaście milionów i zacznie się roczna dyskusja czy robić czy nie. Jak robić, to gdzie zadłużyć gminę do poziomu około 30 milionów? Na dziś jest około 20 milionów zadłużenia. Skate park na boisku piaskowym, urząd w budynku, który na urząd się nie nadaje chociażby ze względu na brak parkingu dla patentów. Decyzje, które nie dość, że są kontrowersyjne będą w przyszłości skutkować dużą ilością problemów.

 13. Zastanawiam się nad opinią , że nie ma mądrych ludzi w naszym mieście, co widać po głosowaniach. A ja pytam: czy obecni włodarze uzyskali 100% głosów? Czy frekwencja w wyborach wyniosła też 100%?

  • A ja zapytam inaczej. Uczysz dzieci, wnuki, że to obowiązek? Dlaczego to takie ważne? Uczą tego w szkołach? Mowi się o tym, wręcz wpaja? Nie? Otóż nie. I tak mamy kolejne pokolenie które czegoś chce. A to boisko, placyk zabaw, skatepark. A zapomina ze żeby dojść na ten skatepark, to najpierw trzeba mieć bezpieczna drogę? Czego ty wymagasz od ludzi?? Nieliczni uczą następne pokolenia, spora część chowa je, jak trzodę, duża część nie przekazuje żadnych wartości.

 14. Ja myślę że gminę cała przenieść. Po byłym domu dziecka .było by super i wszystko na miejscu. Radni pomyscie nad tym???.Wolny strzelec

  • Zgadzam się w stu procentach. Stoi idealny budynek na urząd. Duży, przestronny, z dużą ilością miejsca na parking dla petentów i urzędników. Rzeczą oczywistą jest to, że jest on w zdecydowanie lepszej kondycji aniżeli ta ruina mająca pewnie ze 100 lat przy Mickiewicza. Kto na ten idiotyczny pomysł zrobienia w tym miejscu urząd wpadł? Pewnie jakiś oderwany od rzeczywistości urzędnik, któremu coś się wydaje. Tylko kto miałby to załatwić ze starostwem ten budynek po domu dziecka? Jeden nie ma pojęcia o czym gadać ze starą starosta. Drugi gada (i w sumie tylko gada). O tym od inwestycji to już w ogóle lepiej nie wspominać. To jest to oddzielny temat. Jedno to dogadać się a drugie to ciekawe skąd mieliby pieniądze jak w kasie pustki a długi bliskie 20 baniek.

  • W głowach się poprzewracało? Podobno w UMiG pracuje 70 osób. Ciasno? Odchudzić urząd. Tej wielkości miasteczko i gminka spokojnie obsłuży 30tu kompetentnych urzędników. Po prostu dać im dodatkowo pensje pozostałych, zlikwidowanych etatów.

   • 70 etacikow razy 6 osób z rodziny i już robi się poparcie. Do tego szkoły, OSiR, OPS, itp i macie odpowiedź dlaczego wybory takie a nie inne. Każdy kto ma ciepły stołeczek będzie bronił stołeczka. Taki program Rodzina plus.

 15. obsikane mury urzedu szpeca od lat ale jakis typy wchodza i wychodza i im to nie przeszkadza zdjecia ida w swiat – wstydu za grosz nie macie i radni tez

 16. A czy ktoś w ogóle się zastanowił po co nam 68 pracownik gminy? Dlaczego Panie zajmujące się wystawianiem decyzji podatkowych nie mogą prowadzić windykacji? Ponoć oszczędności w gminie na każdym kroku, ale na kolejny etat się znajdzie?

  • 68 ? A policzyłes tych nowych dwóch pracowników na jakże potrzebnym stanowisku inspektora ds. turystyki i dziedzictwa kulturowego. To nie pomyłka na jednym stanowisku zatrudniono dwie osoby.

  • Już widzę entuzjazm na twarzy tych Pań. Nie mogą się doczekać kiedy będą mogły zrobić coś dodatkowego dla naszych mieszkańców. Tam kiedy byś nie wyszedł panuje przemiła atmosfera. Są to Panie do rany przyłóż. Naprawdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj