Strona główna Różne Jak ożywić wnętrze mieszkania? Postaw na zestawienie kontrastujących ze sobą elementów!

Jak ożywić wnętrze mieszkania? Postaw na zestawienie kontrastujących ze sobą elementów!

744
0

Nawet najpiękniej urządzone pomieszczenia, po pewnym czasie przestają dawać tyle radości. Małe rzeczy w wystroju i wyposażeniu, które kiedyś budziły tyle zachwytu, powszednieją i zaczynają coraz bardziej nudzić. Potrzeba zmiany w najbliższym otoczeniu wcale nie musi wiązać się z całościowym przemeblowaniem czy generalnym remontem całego mieszkania. Wystarczy wcielić w życie parę pomysłów, jakimi dzielą się z nami specjaliści z polskiej firmy Sandow.

Drewniany stół z obitymi miękkim materiałem krzesłami od razu przykuwa wzrok

Uporządkowany, harmonijny wystrój niewątpliwie ma swoje zalety. Jednolita kolorystyka, podobne kształty wprowadzają do mieszkania spokój i ułatwiają odnalezienie się w domowym zaciszu. Jednak w momencie, kiedy dotychczasowy układ w mieszkaniu przestaje wystarczać, warto odważnie przełamywać wcześniej zastosowane schematy. Czasami wystarczy niewielka zmiana jednego elementu, by do wnętrz wprowadzić zupełnie nową jakość. Jako przykład niech posłuży właśnie stół z krzesłami – większość poradników aranżacyjnych radzi, aby te de facto nierozłączne meble w kuchni, jadalni czy salonie prezentowały maksymalnie zbliżoną stylistykę. Chodzi nie tylko o dopasowanie kolorów, ale też kształt obrysu oraz dobór materiałów wykończeniowych. Tymczasem odstąpienie od tej reguły przynosi niejednokrotnie zaskakujące, zachwycające efekty. Podobne realizacje można obejrzeć w wielu miejscach, nie tylko na stronach producentów czy w mediach o tematyce wnętrzarskiej.

Meble o delikatnie zaokrąglonych krawędziach udekoruj kwadratowymi akcentami

W zestawieniu z okrągłościami równie dobrze sprawdzą się także trójkąty, prostokąty i inne figury geometryczne o wyraziście zarysowanych rantach. Jeśli chodzi o zestawienia przeciwstawnych kolorów, warto sięgnąć po tzw. koło barw kontrastowych. Połączenia zieleni z czerwienią czy żółtego z niebieskim nie sposób przeoczyć. To moment, w którym można dać upust swojej kreatywności i wypróbować wiele kombinacji. Rzecz jasna nie trzeba niczego przemalowywać na stałe, a efekt końcowy można zobaczyć i porównać choćby z pomocą rozmaitych aplikacji. Kolejną opcją jest zasięgnięcie porady u ekspertów od aranżacji wnętrz czy produkcji mebli. Najlepiej potraktować je jako twórczą inspirację, a nie obowiązkowe wytyczne, które trzeba realizować jeden do jednego.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów: