Strona główna Sport i rekreacja IV Mistrzostwa Gminy Trzemeszno w Nordic Walking

IV Mistrzostwa Gminy Trzemeszno w Nordic Walking

1230
8

1 maja w ramach 33. Dni Trzemeszna zorganizowano IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Trzemeszno w Nordic Walking. Start i meta 6 kilometrowej zostały usytuowane w parku „Baba”, natomiast marsz przebiegał ścieżkami Zielenia i Bieślina.

Najlepiej z dystansem poradził sobie mieszkaniec Dopiewa Roman Woroch, który uzyskał czas 37:42 min. i ustanowił nowy rekord trasy. Wśród kobiet triumfowała Żaneta Krawczyk-Bombel z Trzemeszna z czasem 41:29 min. Organizatorzy przygotowali nagrodę dla najstarszego zawodnika mistrzostw, którym okazał się Piotr Liszkowski z Gniezna (rocznik 1940).

Zawody ukończyło 50 osób, w tym 36 kobiet i 14 mężczyzn. Każdy uczestnik otrzymał pakiet, w którym znalazły się przede wszystkim produkty reklamujące głównego sponsora imprezy. Na linii mety na wszystkich czekał pamiątkowy medal i miła niespodzianka. W kategoriach „open” kobiet i mężczyzn wręczono puchary oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo wśród wszystkich zawodników rozlosowano atrakcyjne upominki, w tym kosmetyki i suplementy diety na bazie kolagenu naturalnego.

Koordynatorem zawodów była Justyna Stankowska, a sędziami Justyna Bąk i Grzegorz Witkowski. W organizację imprezy włączyli się uczniowie Gimnazjum w Trzemesznie. Znalazła się także grupa gimnazjalistów, która postanowiła głośnym dopingiem wspomóc uczestników marszu i licznie zgromadziła się w Parku „Baba” oraz na trasie zawodów.

Wyniki:

Kobiety:

  1.        Żaneta Krawczyk-Bombel (Trzemeszno) – 41:29 min.
  2.       Aleksandra Motylska (Mogilno) – 41:55 min.
  3.       Agnieszka Kędzierska (Trzemeszno) – 42:33 min.

Mężczyźni:

  1.      Roman Woroch  (Dopiewo) – 37:42 min.
  2.      Robert Adamski  (Luboń) – 38:33 min.
  3.      Mieczysław Andrzejewski (Czempiń) – 38:37 min.

Grono pedagogiczne Gimnazjum w Trzemesznie reprezentowali: Iwona Łaniecka von Gierschewski (47:27 min.), Agnieszka Nowicka (44:51 min.), Magdalena Paczkowska (45:32 min.) i Marzena Stankowska (44:46 min.). W zawodach wzięła udział także Danuta Grzegorek, były nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w trzemeszeńskim gimnazjum.

8 KOMENTARZE

  1. Podziękowania dla organizatorów bardzo sprawnie przeprowadzona impreza. W przyszłym roku będziemy jeszcze większą ekipą.

  2. Trzemeszno dba o siebie. Ludzie chodzą na kijkach, biegają, spacerują, pływają, grają na boiskach, latają na paralotniach, jeżdżą na wrotkach i rolkach, grają w tenisa stołowego i ziemnego i jeszcze jeżdżą na rowerach i inne takie różne. i jeszcze takie zawody kijkowe! super!!!!!!

  3. Startowalem po raz trzeci .Impreza jak zwykle super organizacja nagrody szczegolne podziekowania dla Pani Justyny Stankowskiej prawdziwy organizator WIELKIE BRAWA dla Trzemeszna i do zobaczenia za rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj