Strona główna Różne Inwestycje drogowe w gminie

Inwestycje drogowe w gminie

2700
15

Dwie inwestycje drogowe realizowane są obecnie na terenie naszej gminy. W Rudkach powstaje chodnik przy drodze powiatowej 2235P, na odcinku od drogi krajowej nr 15 do przejazdu kolejowego. Jest to kontynuacja prac rozpoczętych w ub. roku.

Całkowity koszt to 307.377 zł. Inwestycja jest w połowie finansowana przez gminę, na podstawie porozumienia pomiędzy dwoma samorządami. Zakończenie prac planowane jest na 9 lipca.

W Trzemesznie trwa natomiast budowa łącznika pomiędzy ulicami Żeromskiego i Długą. Zostanie on utwardzony kostką brukową, wykonane też będą dwa wjazdy na posesje.

Zadanie to wykonywane jest z budżetu gminy, w ramach funduszu Osiedla nr 2. Na zeszłorocznym zebraniu mieszkańców zaproponowano, aby całość tego funduszu (60.000 zł) przeznaczyć właśnie na ten cel.

15 KOMENTARZE

  • ukraince wracali z frontu po emeryture bo nie wiem czy wiesz jak sie tydzien przepracuje w PL to juz ZUSik wyplaca obcokrajowcom 1500 zl takze zachete mieli zeby kółko zrobic czołgami

   jak nei wierzysz to wpsiz sobie w Youtube

  • Do ósmego czerwca burmistrz pozwoli „ciemnego ” rozjechać i to raczej na Kościuszki – bo do Kilińskiego niezdąży dojść. Miasto odetchnie a urzędnicy nawet mszę zamówią.

 1. Wszędzie powiat inwestuje więcej. Na inwestycje miało być po 250 tys. powiat i miasto a wyszło po 150 tys. Czy za zaoszczędzone pieniądze, zrobią chociaż 100 metrów chodnika w stronię Zielenia? Miejsce bardzo niebezpieczne i taki chodnik poprawiłby ogromnie bezpieczeństwo.

  • „Pare miesięcy” – czyli dwa. Zapomnijcie trzemesznianie, że w tym roku zlewnia powstanie. Nowy dach na zabudowaniach potrzebującego powstanie i na zabudowaniach gospodarczych.

 2. Komu potrzebny ten łącznik? Może najpierw lepiej byłoby w mieście usunąć słupy energetyczne, które stoją na środku chodników i nie ma jak przejść z wózkami itp.

  • Ale po co? Najpierw zlecić wykonanie chodnika ze słupami. Później można zlecić usunięcie słupów, rozebranie tych zrobionych chodników i ułożenie od nowa chodnika. Jest pomysł? Że z wózkiem nie możesz przejść ? Kogo to obchodzi?

   • Wzdłóż krawężnika człowiek z laską też nieprzejdzie – ale urzędnik z urzędu otym wiezieć niemoże. – z za biórka. Możże cieszy się, że jego pracodawca na odkleszczowe zapalenie mózgu już zabolieł? A trzy lata temu prosili coby konary drzew przechodniów po główkach niegłaskały.

 3. Chodniki to prxtdaly by się od orchowskiej kolo przepompowni i chodnik z droga do gury kolo stadionu piaskowego aż do ulicy parkowej i takie pobocze do mam z wuzkami z dziećmi. Bo nie mają jak te wózki pchać. Pomyscie nad tym radni i burmistrz pozdrawiam i czekam na efekty.wolny strzelec

 4. Przestańcie podnosić problemy co zrobiono przez ostatnie lata? Dla kogo te 2 wybiegi dla psów? Trzeba czekać może ktoś zajmie stanowisko decyzyjne w gminie.

 5. Niech urzędnicy przyjadą do Niewolna. Kurzawa nie można otworzyć okna. Sołtys zamiast za pieniądze z sołectwa zrobić po kawałku drogę to kombinuje wysypywanie kurzawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj