Strona główna Różne Informacja o nowych dowodach osobistych

Informacja o nowych dowodach osobistych

1181
7

Pracownicy Urzędu Miejskiego Trzemeszna informują, że od 1 marca b.r. obowiązywać będzie nowy wzór dowodu osobistego. Dokument nie będzie zawierał informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu czy wzroście. Nie będzie na nim także zeskanowanego podpisu posiadacza.

Format i wymiary nowego dowodu osobistego pozostaną bez zmian. Z rozporządzenia wynika natomiast, że do wniosku składanego po dacie 1 marca 2015 roku należy dołączyć jedną fotografię na wprost, która powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku – wymiary 35×45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle.

Po 1 marca 2015 r. dotychczasowe dowody osobiste zachowają ważność do czasu upływu terminów ważności w nich określonych – nie będzie więc konieczności wymiany dokumentów.

Nowością będzie możliwość złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego w dowolnym urzędzie miasta lub gminy w kraju lub drogą elektroniczną. Wniosek składany w urzędzie będziemy musieli podpisać własnoręcznie, ale formularz będzie mógł wypełnić za nas pracownik urzędu w oparciu o nasze dane w rejestrze PESEL oraz informacje, które mu podamy. Elektroniczny wniosek o wydanie dowodu osobistego będziemy musieli uwierzytelnić podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą kwalifikowanego certyfikatu lub profilem zaufanym ePUAP.

(UM Trzemeszna)

7 KOMENTARZE

  1. Tylko najważniejszej informacji nie podali czy za złożenie wniosku na nowy dowód osobisty będziemy musieli uiścić opłate czy wymiana będzie za darmo ?!?

    _oO_

  2. Takie są przepisy w UNII EUROPEJSKIEJ,wszystkie dane są w Waszym PESELU,banki mają do tego dostę,służby mundurowe,tylko nie pomyśleli o ludziach chorych na ALZHEIMERA.

  3. A słyszeliście, jak szybko i łatwo można teraz zakupić sobie dokumenty kolekcjonerskie? Praktycznie nie różnią się od oryginału, a wszystko jest w pełni legalne, dopóki nie wylegitymujemy się takim dokumencikiem 🙂 […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj