Strona główna Polityka II kadencja Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

II kadencja Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

3963
9

Rozpoczęła się druga kadencja Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W piątek odbyło się jej pierwsze posiedzenie.

Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie określa, że rada to grono doradcze, opiniujące wszelkie sprawy mające związek z działalnością organizacji pozarządowych, szczególnie w zakresie współpracy stowarzyszeń z władzą samorządową.

Radę tworzą przedstawiciele burmistrza, Rady Miejskiej oraz organizacji działających na terenie gminy. Stowarzyszenia i fundacje mogły proponować swoich przedstawicieli, ostateczny skład określił – zgodnie z obowiązującymi przepisami – burmistrz Krzysztof Dereziński.

Przez następne 3 lata w radzie zasiadać będą:

  1. Przedstawiciele RM – Piotr Kołodziejczak i Daniel Bisikiewicz
  2. Przedstawicielki burmistrza – Edyta Kubiak, Joanna Stejakowska
  3. Osoby reprezentujące organizacje pozarządowe – Eleonora Mądra (Fundacja „Nasza Wieś”), Renata Wendowski (Fundacja Samodzielni Seniorzy „Senioribus+”), Andrzej Lisiecki (Stowarzyszenie ”Złoty Lin”), Krzysztof Szapował (Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum), Zdzisława Majewska (Polskie Stowarzyszenie Diabetyków), Żaneta Krawczyk-Bombel (Fundacja Aktywne Trzemeszno), Edyta Koperska (Stowarzyszenie „Teraz”), Janina Płuciennik (Polskie Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów).

Na pierwszym posiedzeniu członkowie rady wybrali swoje władze. Przewodniczącym został A. Lisiecki (dotychczasowy wiceprzewodniczący), a zastępcą E. Mądra (inicjatorka powstania rady i przewodnicząca w I kadencji). Sekretarzem została J. Stejakowska.

Posiedzenie otworzył burmistrz K. Dereziński, który prowadził je do momentu wyboru władz. Radę Miejską reprezentował radny Dominik Woźniak.

9 KOMENTARZE

    • … na to stwierdzenie poczekaj 3 lata. Druga sprawa a co było złe,proszę o zamieszczenie tej informacji „zorro”. Proszę

  1. Tej pani mam nadzieję skończą się szalone pomysły cztery razy na kajaki co roku dziwne wycieczki i bawienie się dekoracjami wycieczki dla dzieci ale odpłatnie ile to kasy poszło z gminy mam nadzieje że nowy zarząd solidnie przyjrzy sie wnioskom bez koordynatora może tak społecznie w końcu

    tej

    • „guciu” dzięki za informację dla czytelników. Czy uważasz ty i czytelnicy, że dziwna wycieczka to, to, że dzieci wyjechały w celu patriotycznym poznając miejsca znanych i zasłużonych postaci, jak J. Kiliński, Muzeum Powstania Warszawskiego, obozy zagłady, zobaczyły stadion narodowy, bo indywidualnie to ty ich zapewne nie zabierzesz ciuchcią!!Czy uważasz nadal, jak je nazwałeś „dziwne wycieczki”??Czy jest coś w tym złego, że ja jak również inne organizacje dla młodzieży i dorosłych zorganizowałam dwa a nie cztery spływy kajakowe?? Czy to, że dla seniorów zorganizowałam warsztaty z carvingu (czy wiedziałeś chociaż co to jest) i wyjazd krajoznawczy to przestępstwo czy nadal uważasz, że to coś złego, tym bardziej że dopłacają do tych wyjazdów!!!Czy udajesz głupa czy co, ponieważ dobrze wiesz ty i inne organizacje, że wkład własny jest obowiązkowy i im większy tym lepiej. Gdy go nie ma to jest to błędem formalnym i wniosek jest odrzucane przez komisję.Tej,a może opiekunowie, trenerzy, instruktorzy w twoim przypadku tak nieodpłatnie, bo koszty dużo większe od koordynatora??Po niekąd mi schlebiasz „guciu” pisząc o różnych działaniach dla wielu osób i to w różnym wieku, bo poszerzają swoje horyzonty a nie jak ty kręcisz się w swoim „kundlu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj