Strona główna Polityka Hodowcy u posła

Hodowcy u posła

5416
34

Reprezentanci hodowców z gminy Trzemeszno odwiedzili dziś posła Tadeusza Tomaszewskiego w ramach pełnionego przez niego dyżuru. Głównym powodem były prace nad tzw. „piątką dla zwierząt”. We wręczonym parlamentarzyście lewicy piśmie, nazwali jego działania haniebnymi, godzącymi w polską wieś, obrażającymi hodowców i ich rodziny.

Wypowiadający się w imieniu przybyłych Jerzy Czarny stwierdził, że posłowie lewicy popierają i współpracują z „bandytami”, którzy chcą „zarżnąć polską wieś”. Wymienił w tym kontekście działaczy Stowarzyszenia „Otwarte klatki”. Zaznaczył, iż gdyby ta ustawa weszła w życie, w samym powiecie gnieźnieńskim pracę mogłoby stracić kilka tysięcy ludzi. „Prosimy, aby pan przejrzał na oczy, żeby pan reprezentował nas” – apelował hodowca.

Tomaszewski podziękował gościom za skorzystanie z możliwości kontaktu w tej formie przy okazji zaznaczając, że jako jedyny z parlamentarzystów gnieźnieńskich nie zaprzestał prowadzenia dyżurów poselskich. Co do samego projektu ustawy podkreślił, iż jest to projekt Prawa i Sprawiedliwości, napisany z inicjatywy młodych działaczy tej partii, którą poparł prezes Jarosław Kaczyński. Według posła lewicy powodem tego było spadające gwałtownie poparcie dla PiS wśród ludzi młodych. Ustawa ta miała poprawić te notowania.

Uspokajał też, że projekt ustawy w swej pierwotnej wersji trafił „do kosza” i na pewno nie będzie w tym kształcie procedowany. Jak przyznał, głosując za ustawą podporządkował się dyscyplinie partyjnej, co uznał za swój błąd. Podkreślał, iż jest przeciwnikiem zakazu uboju rytualnego i na pewno nie zagłosuje za takimi rozwiązaniami. Dodał, że jego ugrupowanie nie będzie w tej kwestii wykazywać żadnej inicjatywy. Jeśli taki projekt wpłynie, to jest za tym, aby prace nad nim przebiegały w sposób ogólnie przyjęty. W szczególności powinny być prowadzone konsultacje z zainteresowanymi stronami, czego w pierwotnym projekcie zabrakło.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

34 KOMENTARZE

 1. Niech tak nie ściemnia. Nikt z rolników mu nie wierzy. Głosował za 5 Kaczora więc niech na wsi się nie pokazuje, bo go widłami pogonimy.

 2. Panie Czarny. Nos również należy zakrywać maseczką. Wogóle nie powinni pana wpuścić na spotkanie jeśli nie potrafi pan prawidłowo nosić maseczki.

  • Sam sobie nos ta szmatę, pandemi nie ma. Sami sobie gotujemy ten los że jest pandemia, a media tylko podkręcają ta głupotę. Ci co atakują ludzi którzy nie noszą maski pewnego dnia zostaną ukarani.

 3. Nie wiem jak Wy, ale czytając ten artykuł odnoszę nieodparte wrażenie, że tłumaczenie w stylu, że „zrobiłem coś, bo ktoś mi coś kazał ale teraz bym za tym nie zagłosował” gdzieś już słyszałem i to nie raz.

 4. Pan Czarny w i mieniu innych przeciez tam ich wiecej siedzi co tak sie schowali ze ani twarzy nie pokazuja chcemy my rolnicy dobrze prosperujacy kto za nas sie wypowiada widziec wszystkie nazwiska ktorzy z panem Czarnym sie spotkali z Tadeuszem Tomaszewskim i jeszcze wszystko zganianie na Kaczynskiego jak lewica takze glosowala otwarte klatki

 5. A to niespodziankę zrobili. Miało być pitu pitu kawusia, ciasteczko.
  Uwierzyć w te brednie to tak, jakby uwierzyć, że komuniści chcieli zaprowadzić kiedykolwiek demokrację w Polsce.
  Komuniści to komuniści.
  Chcą niby wolności (zgodnie z tym durnym hasłem „wybór nie zakaz”) ale jak człowiek chce gospodarzyć po swojemu na swoim gruncie to będą zakazywać.
  To jak to jest z tą wolnością wyboru komunistyczni hipokryci?

  • Masz rację, też nie wierzę, że tacy komuniści jak Piotrowicz, Kryże, Karski czy Czabański będą chcieli kiedykolwiek wprowadzić demokrację w Polsce.

    • Może teraz redaktor zechce opublikować pytanie do ciebie. Bo dlatego, że jest ono niewygodne (może nawet i dla redaktora) to nie raczy on go opublikować. Chyba nie powiesz, że sam nie należałeś do PZPR? Teraz taki z ciebie słodziutki demokrata i przeciwnik komunizmu a za PRL-u zapewne byłeś przeciwnikiem demokracji i kapitalizmu. Taka chorągiewka na wietrze, która tak się obraca jak akurat wiatr zawieje. Tak jak pan Urban: w PRL miał dobrze a teraz ma jeszcze lepiej.

   • Obywatelu towarzyszu boli najwyraźniej to, że ludzie, którzy owszem mieli przeszłość komunistyczną potrafią dziś otwarcie powiedzieć, że było to złe.
    Aby Tobie poprawić samopoczucie napiszę tak. PiS nie jest partią idealną. Nie ma takiej. Są w niej ludzie, którzy idą tylko do tej partii bo chcą korzystać z profitów.
    Takie uroki życia. Zawsze znajdą się czarne owce.
    Zróbmy prosty test. Kim dla Ciebie byli Żołnierze Niezłomni?
    Karłami reakcji czy bohaterami?

    • Czy ten test ma pokazać, że potrafię odróżnić Żołnierzy Wyklętych od morderców którzy szli z nimi ramię w ramię? Uwierz mi, że potrafię tą różnicę zauważyć. A w bajki o nawróconych komunistach to już chyba tylko Ty wierzysz i to wybiórczo.
     Zacytuję Twój wpis z wczoraj 1.03.2021 g.20.27 :
     „Komuniści to komuniści.”

     • Dla Ciebie ważniejsze jest podkreślanie na każdym kroku, że wśród żołnierzy wyklętych byli mordercy.
      Dla mnie ważniejsza jest idea, jaka przyświecała żołnierzom wyklętym.
      Nie godzili się na niewolę komunistyczną.
      Tobie bardziej pasuje przedstawiać ich jako tych, którzy dla kaprysu ukrywali się po lasach.
      Zgodnie z Twoją chorą logiką po 1945 Polska była wolna. Dla mnie to był okres zniewolenia.
      Zapytaj się Bolka co on obalył? Coś Wam ta układanka się sypie.
      I sobie możesz pisać dyrdymały.
      Dla Ciebie Orzeł bez korony to powód do dumy.

     • Antylewaku

      Guzik wiesz co jest dla mnie najważniejsze. Dziwne jest też to, że próbę oddzielenia morderców od Żołnierzy Wyklętych odbierasz jako atak na tych drugich. Ale skoro piszesz i Nich z małej litery to pokazuje jak kultywujesz pamięć o Tych ludziach. Patriotyzm na pokaz, czy może też dla profitów politycznych?
      Nie pozdrawiam

 6. Antylewak dobrze prawi. Wystarczy skleić dwa zdania z jego wpisu:
  „Ludzie, którzy owszem mieli przeszłość komunistyczną potrafią dziś otwarcie powiedzieć, że było to złe…….którzy idą tylko do tej partii bo chcą korzystać z profitów.”
  Kurtyna 😂

  • Kwintesencja wypowiedzi tego człowieka. Najlepsze to pytanie kim byli żołnierze wyklęci, karłami reakcji czy bohaterami? To jest sedno myślenia ludzi, którzy mianują się antykomunistami, prawicowymi porządnymi ludźmi itp. Otóż nie wszystko jest białe i czarne, ale gloryfikowanie ludzi, którzy mieli na sumieniu zbrodnie na cywilach, jest złe i tyle w temacie. Co z tego, że załóżmy większość z nich nie dopuszczała się tego? Co z tego, skoro tych, którzy popelniali okrutne zbrodnie stawia się dziś na równi z resztą, czy to na wystawach, wiecach ku pamięci itp. Najlepszy przykład Rajmund Rajs.
   Także nie, nie chce gloryfikować żołnierzy wyklętych.
   Co do artykułu i tekstów pana przedsiębiorcy, który za nic ma ekologię i własne otoczenie, a nazywa otwarte klatki bandytami to ciężko napisać coś bez użycia wulgaryzmów. Z resztą jeśli dobrze domniemuję to hodowcy są w dużej mierze wyborcami PiSu. Tyle w temacie. Pozdrawiam serdecznie.

   • Popieram Cię w zupełności. Przeraża mnie ta zerojedynkowość w myśleniu tzw. patriotów. Dlaczego tzw. ? Ano dlatego, że zawłaszczyli patriotyzm tylko dla jednej opcji politycznej. Według nich patriota to katolik, konserwatysta, czciciel żołnierzy wyklętych. Inaczej myślący nie mogą według nich nazywać się patriotami. Nie wiedza, że szkodzą pamięci takich ludzi jak Inka czy Pilecki zestawiając ich z mordercami kobiet i dzieci.

    • Romek. O czym Ty piszesz? Zero jedynkowo to myśleli Twoi idole, komunistyczni zbrodniarze. Jak nie chciałeś się podporządkować komunistom to kulka w łeb. Towarzysz Mazguła przekonywał KODziarzy nazywając metody „dyskusji” dość oryginalnie. Ścieżka zdrowia czy jakoś tak. Ciekawe czy chciałbyś poddać się takiej ścieżce zdrowia?
     Napisałem juz wcześniej. Bajki to możecie opowiadać w swoim elitarnym gronie. Wciskanie kitu przez pół wieku po 1945 szło gładko. Teraz już nie macie tak łatwo. I bardzo dobrze.
     Romku grono konformistów jak widać się poszerza. Czujesz się wyróżniony?
     PS. Czy Trzemesznianie to fajni ludzie? Wg mnie tak.
     Wg logiki Twojej, jak i i Romka, Obywatela, Szarego człowieka, itp. to, że któryś z nich jest czarną owcą to powód, aby przedstawiać na zewnątrz mieszkańców Trzemeszna przez pryzmat czarnej owcy.

     • Swoim wpisem tylko potwierdziłeś to co napisałem. To jest właśnie zerojedynkowość. Jeśli nie myślę jak Ty to jestem komunistą, zbrodniarzem itp. Nie stać Cię na argumenty inne niż personalne?

 7. Idzie cieplo znowu bedzie smrod na kilometr nie bedzie mozna posiedziec nie mowiac o grilu i muchach w nos wchodzacych zlikwidowac to dziadostwo

 8. Wracając do sedna sprawy czyli spotkania posła Tomaszewskiego z hodowcami.
  Przerażającym jest to, że napisano ustawę tylko po to żeby poprawić notowania PiSu zupełnie nie licząc się z ludźmi.
  Jak podaje Pan Czarny w samym powiacie gnieźnieńskim może stracić pracę kilka tysięcy ludzi !!!!!!!!
  Mogą to być jedyni żywiciele rodziny.
  Ktoś może powiedzieć mają dzieci dostaną 500+ ale czy o to chodzi ?
  Czy Ty chcesz być bez pracy ?
  Zastanawiać się za co zrobić zakupy bo na korepetycje dla dzieci to masz przecież 500
  Tego typu ustawy uderzają nie tylko w hodowców ale w sposób pośredni zubożają całe społeczeństwo.
  Pozdrawiam
  PS.Brawo trzemeszeńscy rolnicy !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj