Strona główna Różne Historyczna matura

Historyczna matura

1856
0

Rok 2020 jest rokiem szczególnym dla wszystkich licealistów i uczniów szkół średnich zdających w tym roku maturę. Wielu gnieźnieńskich maturzystów świetnie poradziło sobie z egzaminem dojrzałości mimo nauczania w ostatnim semestrze w trybie online.

Historyczna, bo pierwsza matura odbyła się również w Akademickim Liceum Milenium. Był to dla uczniów czas na sprawdzenie swojej wiedzy jaką zdobywali podczas ostatnich trzech lat spędzonych w liceum przy ulicy Okulickiego 3a (naprzeciwko stadionu żużlowego) w Gnieźnie.

Największą popularnością wśród uczniów podczas egzaminu o rozszerzonym materiale, cieszyły się przedmioty takie jak: język polski, język angielski oraz matematyka, w których uczniowie Milenium uzyskali bardzo dobre średnie z egzaminów.

Charakterystyczne dla liceum jest to, iż każda klasa nie liczy więcej niż 25 osób (a na przedmiotach z rozszerzeń do 10 uczniów), by zachować kameralność i komfort pracy na zajęciach wśród licealistów jak i nauczycieli. Tegoroczna klasa maturalna liczyła 15 osób, które na stałe zapiszą się w kartach historii Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego również dzięki świetnie napisanej maturze. Przy niewielkiej grupie statystycznej jeden gorszy wynik mógł znacząco wpłynąć na końcowy rezultat średniej z egzaminów, co oznacza, że wszyscy uczniowie Milenium napisali maturę na podobnym wysokim poziomie.

Do egzaminu maturalnego w Gnieźnie przystąpiło 892 uczniów z 17 placówek. Wszystkim tegorocznym maturzystom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Zobacz podstawowe wyniki matur w tabeli poniżej.

Wszystkie wyniki dostępne na stronie: |LINK| 
Źródło: opracowanie własne na podstawie: |LINK| 

Trwa nabór do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium! Zapisz się online – kliknij tutaj

Przeczytaj, dlaczego warto wybrać Liceum Milenium – kliknij tutaj