Strona główna Kultura Harcerze wybrali władze

Harcerze wybrali władze

1219
24

Dzisiaj (25 listopada) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbył się zjazd Hufca ZHP Trzemeszno. Po wysłuchaniu sprawozdań komendantki Stanisławy Szymańskiej, członków Komisji Rewizyjnej i dyskusji programowej, uczestnicy przystąpili do wyboru władz hufca na następną, czteroletnią kadencję.

Komendantem hufca została ponownie wybrana harcmistrz Stanisława Szymańska. Oprócz niej do Komendy Hufca zostali wybrani: Teresa Górna (zastępca komendanta), Jarosław Majewski (zastępca komendanta), Włodzimierz Losik (zastępca komendanta ) oraz Danuta Chojecka, Ireneusz Kasprzyk, Beata Marciniak, Monika Woźniak i Beata Wojciechowska.

Komisję rewizyjną tworzyć będą: Ewa Balcerzak (przewodnicząca) oraz Jolanta Kurtysiak i Marzena Stojek – Kowalik. Z ramienia Komendy Chorągwi ZHP w Poznaniu w zjeździe uczestniczył Janusz Wolski.

Zgodnie z harcerską tradycją obrady zakończono utworzeniem kręgu i odśpiewaniem pieśni „Bratnie Słowo”.

24 KOMENTARZE

 1. Przepraszam, że nie na temat ale chciałem serdecznie (nie)pogratulować pustakowi z białego suzuki, który zaparkował(a) na środku parkingu (i jednocześnie drodze przejazdowej) przy chrobrego. Trochę się zdziwiłem jak tam wjechałem. Spal prawko – będzie bezpieczniej dla inych uczestników ruchu.

 2. Kiedyś byłem harcerzem…Szkoda,że te czasy nie wrócą!:)Komuna trzymała na uwięzi a dla nas najfajniejsze były druhny:)Na tych fotkach,też można oko zawiesić:)

  • Nie tylko na druhenkach i druhnach można oko zawiesić. Druhowie też są całkiem ho, ho, ho.
   Pozdrawiam Panią Szymańską, która potrafi to wszystko utrzymać w porządeczku.

  • Mam dzieci w dwóch trzemeszeńskich szkołach i wiem ze nauczyciele nic nie robią ponad program, a wręcz to co powinni robić po lekcjach (sprawdzanie klasówek) robią zamiast prowadzić lekcje. Później dzieci nie mają tłumaczonych zagadnięć i stąd te oceny. Żałuje ze posłałam dziecko to trzemeszeńskiego gimnazjum, dobrze ze ten twór zlikwidują, szkoda tylko, że Ci nauczyciele ulokują się pewnie w podstawówkach i historia znowu się powtórzy……

   • To co z ciebie za matka ,że taka krzywda dzieje się twojemu dziecku i trzymasz je w tej szkole?!
    Masz do wyboru Trzemzal, Kruchowo,Gniezno, Warszawę.

    • Trzymam dziecko w tej szkole, ponieważ tu właśnie zapuściło korzenie. Kocham swoje dziecko i dlatego nie narażę go na ból wyrywania z tych korzeni.

    • Tak a Ty mądralo mauczycielu będziesz je dowoził do szkoły jak ja pracuję. Gratuluje swietnego pomysłu. Może lepiej niech nauczyciele zaczną uczciwie pracować a wielu rodziców sie ucieszy.

 3. Z tymi nauczycielami to nie przesadzaj. Pierwsze co bym zrobił to usunąłbym kartę nauczyciela. Nie wspomnę już o wakacjach letnich i feriach zimowych.

 4. To co sie dzieje teraz w szkole nr.1 to paranoja .Pani dyrektor nie wie jak ukarac panie z swietlicy za nie dopilnowanie dziewczynki ktora sama szla do domu to teraz ukarala dzieci,ze nie wpuszcza ich do szkoly tylko musza czekac do za 10 osma a co bedzie jak przyjdzie mroz.Pani dyrektor do zwolnienia…..

 5. A ja się dziwię wielu, także nauczycielom, że sobie pozwalają na taki lincz, którego tu jesteśmy świadkami i nie wykorzystują swoich praw.
  To, co tutaj się dzieje zmierza donikąd.

  Zgodnie z art. 63 ustęp 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku Karta Nauczyciela „Nauczyciel, podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. -Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.)

  2. Organ prowadzący szkołę i dyrektor szkoły są obowiązani z urzędu występować w obronie nauczyciela, gdy ustalone dla nauczyciela uprawnienia zostaną naruszone.”. Powyższe oznacza, iż np. znieważenie nauczyciela czy naruszenie jego nietykalności cielesnej, jeżeli jest dokonane podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych jest karane zgodnie z przepisami kodeksu karnego z urzędu.

  Jeżeli doszło do znieważenia nauczyciela, to należy rozważyć zastosowanie art. 226 kodeksu karnego: „§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  • Nie ma tu obrażania a tym bardziej znieważania. Inna rzecz, że prawda jest czasem trudna do udźwignięcia. Takie wpisy boleśnie ukazujące rzeczywistość należy dokładnie czytać i poprawiać to, co można poprawić.
   A gniewanie się na krytykę jest niemądre, bo hamuje postęp.
   Pozdrawiam „anonima” a jego głos traktuję jako wyraz prawniczej troski o nas wszystkich, o to by nikt nie został skrzywdzony. Szkopuł w tym, że nie ma tu krzywdy .Jest za to dużo cennych uwag mogących poprawić nasze życie .

 6. Różne grupy zawodowe bywają tutaj „obrażane „,począwszy od urzędników , rolników , handlowców itd i nikt do sądu z tym nie biegnie ,więc trochę dystansu do wpisów , nikt nikogo imiennie nie obraża

 7. Wychodziłem z kolegą w środę z sesji okazało się że na schodach stoi dziewczynka wiek 7-9 lat żapytalem dlaczego stoi tu a nie jest w świetlicy bo czekam za mamą była bardzo nie pewna miał odczucie że może zrobić to co jej rowiesniczka nadeszła mama pytanie czy ta szkoła podstawowa nie wyciąga wniosków bo ja twierdzę że nie mam pomysł należy zgłosić pozadek jaki tam panuje – ustawić kamerę i nagrać cało dniowy pobyt dzieci na zewnątrz i wewnątrz i przekonamy się jaki jest cyrk moim zdaniem nieszczęście wisi w powietrzu kompletny brak opieki dla tych maluchów widać że nie ma dyscypliny i nadzoru nad porządkiem

 8. A czy w tej szkole nr 1 to nie ma nic dobrego? To tylko od harcerzy trzeba się dowiadywać jak nauczycielki z tej krytykowanej szkoły pracują dodatkowo z dzieciakami. No jeszcze tu się dowiedziałem o dobrej pracy pana wuefisty pana Łukomskiego.
  Panie druhny z jedynki są na medal.

 9. Do „nn” sytuacjia była taka nie mogłam odebrać dziecka ze szkoły więc poprosiłam znajoma nasze dzieci chodzą do tej samej klasy wszystko było by ok ale nie miała upoważnienia jakoś dogadały się z nauczycielka i dziecko puściła do domu pierwsza gafa mają nr do rodziców powinni zadzwonić oczywiście na drogi dzien przyniosłam upoważnienie niby nic ale jednak każdy może widocznie się dogadać i od tak odebrać czyjeś dziecko * druga sytuacjia jak już nie można było wchodzić do szkoły pani nauczycielka sprowadza dzieci ze schodów ja zgraniam troje dzieciaczkow i nikt mi nie zwraca uwagi nie potrzebne jest wtedy upoważnienie !!!!!!!!!! Każdy ale to kuur…. każdy może wziąsc moje czyjeś dziecko nawet nie wiedzac kiedy i to jest cholera paaaranoooja. Pani Dyrektor tak nie może być !!!!!!!

 10. Wychowałem się z kluczem w ręku ,musiałem chodzić do szkoły przez zaspy śniegu,a po drodze kupić Mamie to,co mi kazała i co gorzej się chowałem?Moi Rodzice musieli pracować i nie było możliwości dziecko prowadzić za rączkę i może lepiej.

 11. To było kiedy ” islamista ” czasy się zmieniły idziemy do przodu jeśli rodzice przesądzają to tylkoz nieodpowiedzialnośći nauczycieli wiele by tu można było napisać !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj