Harcerze świętują swój jubileusz

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Bieżący rok obfituje w ważne rocznice. Obchodzimy 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego i odzyskania niepodległości. To także stulecie harcerstwa. Uroczystości z tej okazji odbyły się w naszym mieście w ubiegły piątek. Rozpoczęła je zbiórka zuchów, harcerzy, władz samorządowych i zaproszonych gości pod pomnikiem Jana Kilińskiego.

Następnie przemaszerowano na cmentarz parafialny, gdzie odbyły się główne uroczystości. Przy obelisku poświęconym harcerzom odsłonięto tablicę pamiątkową. Wysłuchano historii trzemeszeńskiego harcerstwa i złożono kwiaty.

Dalsza część obchodów miała miejsce na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Na pamiątkę jubileuszu posadzono tam dąb.

Pozostała część uroczystości przebiegała już w swobodnej atmosferze. Po posileniu się grochówką, zuchy i harcerze mieli wiele sił na śpiew i zabawę. Z wielkim entuzjazmem włączyli się w nią także harcerscy seniorzy.

Główne uroczystości jubileuszu harcerstwa odbędą się w grudniu. W najbliższym czasie – 28 września o godzinie 17:00 – Hufiec Trzemeszno zorganizuje zbiórkę wspomnieniową, na którą zaprasza wszystkich byłych harcerzy. Odbędzie się ona w świetlicy wiejskiej w Niewolnie.

7 Komentarze do Harcerze świętują swój jubileusz

ogloszenia
 1. Druh napisał(a):

  Cudnie i mądrze.

 2. Anonim napisał(a):

  Bardzo miło wspominam harcerstwo.

 3. Sympatyk napisał(a):

  Jakoś mało komentarzy na temat wspaniałej organizacji jaką jest harcerstwo.No cóż podoba nam się babranie w błocie.Taki czasy.Dla harcerzy szacunek.Czuwaj!

 4. grajcan napisał(a):

  Harcerstwo jest wspaniałe. Jak mają być komentarze,jak oprócz harcerzy nie było tam prawie nikogo z poza nich.To harcerstwo powarza być w własnym gronie i lubi być w własnym gronie, to jest to samo co babranie. Lubię harcerzy. Czuwaj!
  A Sympatyk to źle ocenia cazsy.

 5. byly harcerz napisał(a):

  “Druhno” po polsku piszemy “harcerkom i harcerzom”. Masz jakieś dziwne naleciałości językowe dobrej zmiany zza Wisły. Oni tak mówią – w Wielkopolsce mówimy gramatycznie po polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado