Strona główna Kultura Harcerski rajd „Bolek”

Harcerski rajd „Bolek”

2300
9

Pamięć o tradycjach jest niezwykle ważna, o czym co roku przekonują się uczestnicy harcerskiego rajdu „Bolek”. Od kilkunastu lat w majową sobotę kilkudziesięciu zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów i seniorów wyrusza w kilkukilometrową pieszą wędrówkę.

27 maja, 85 uczestników w wieku od lat sześciu spotkało się w parku „Baba” w Trzemesznie, aby zmierzyć się z zadaniami ze świata Minecrafta. Malownicza trasa została podzielona na dwa stopnie trudności – dla zuchów oraz harcerzy. Dzieci i młodzież z Trzemeszna, Kruchowa i Trzemżala uczyły się szyfrowania i robienia mieczy, szukały złota, tworzyły tajemniczy portal, czy goniły owcę. Wszystkie działania zbliżały ich do pomyślnego przejścia przez wrota Netheru. Na drogę zostali zaopatrzeni w jabłko oraz wodę mineralną.

Zmęczeni, ale zadowoleni, na terenie Świetlicy Wiejskiej w Zieleniu posilili się grochówką. W ramach rajdu zostały przygotowane różne kategorie konkurencji. Ich organizatorem była 10 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Polanie” im. Bolesława Chrobrego przy wsparciu Komendy Hufca ZHP Trzemeszno.

Rajd został dofinansowany z dotacji Gminy Trzemeszno na zadanie w konkursie ofert „Ochrona i promocja zdrowia – działania mające na celu ochronę i promocję zdrowia wśród mieszkańców Gminy Trzemeszno”.

ZHP Trzemeszno, Trzemeszno24.info

9 KOMENTARZE

  1. czy będzie jakiś rajd pod nazwą „Buś” ?

    Likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych zajął się zaufany człowiek Kaczyńskiego – Antoni Macierewicz. W czasie likwidacji WSI akta o kryptonimie „Buś” zaginęły i do dzisiaj pozostają w ukryciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj