Strona główna Kultura „Gwiazdki” w przedszkolach

„Gwiazdki” w przedszkolach

452
4

W ostatnim tygodniu odbyło się wiele spotkań wigilijnych. Organizowały je stowarzyszenia, instytucje, zakłady pracy. Z pewnością jednak największe emocje miały miejsce tam, gdzie świętowali najmłodsi.

W Przedszkolu i Żłobku „Razem Być” w Wymysłowie maluchy musiały sporo się natrudzić, aby przywołać do siebie Świętego Mikołaja. Zanim dotarł on na salę, dzieci miały sprostać wielu zadaniom sprawnościowym, edukacyjnym i artystycznym. Zadanie było o tyle łatwiejsze, gdyż robiły to wspólnie ze swoimi rodzicami, dziadkami, babciami, którzy chętnie zaangażowali się we wspólną zabawę.

Dodatkową atrakcją był występ „Pana Walizki” i jego towarzysza – ulicznych grajków z Gniezna. W końcu Gwiazdor dotarł do Wymysłowa i obdarował upominkami wszystkie Elfy, Żabki i Rybki. Spotkanie zakończyło się dzieleniem opłatkiem, życzeniami i świątecznym poczęstunkiem.

W trzemeszeńskim Przedszkolu im. Chatka Puchatka wszystkim obecnym przedświąteczny czas uatrakcyjnili mali artyści z przedszkolnego koła teatralnego „Bajka”. Przedstawili piękne jasełka, a publiczność stanowili ich koleżanki i koledzy oraz zaproszeni goście – emerytowane pracownice placówki. Była to też okazja do wręczenia wyróżnień w konkursie na najładniejszą bombkę.

Uczestnicy wykonywali je wspólnie ze swoimi rodzicami. Efekty ich pracy można było oglądać na utworzonej z tej okazji wystawce. Również w tym przypadku, dzieci wraz z kadrą przedszkola i zaproszonymi gośćmi zasiadły do wigilijnego stołu, dzieląc się wcześniej opłatkiem.

4 KOMENTARZE

  1. Ojj .
    Zaraz mi się przypomniało jak mój synek uczęszczał do przedszkola-też brało się udział w przygotowaniach i sam występ artystyczny… miny dzieciaczków bezcenne.(achhhhh)
    Jak dla mnie takie święta powinny być codzienne,może wtedy ludzie byli by życzliwi dla siebie na co dzień.

    Wesołych Świąt dla wszystkich
    Pozdrawiam

  2. Wszystkim trzemesznianom bez żadnego wyjątku życzę wszelakiego dobra i równie dobrej nadziei. Pozdrawiam pachnąco dobrym jedzonkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here