Strona główna Na sygnale Groźny wypadek na obwodnicy Gniezna. W akcji strażacy OSP Trzemeszno.

Groźny wypadek na obwodnicy Gniezna. W akcji strażacy OSP Trzemeszno.

16085
15

Dzisiejszego popołudnia strażacy z OSP w Trzemesznie zostali zadysponowani na obwodnicę Gniezna (DK nr 15).

Na wysokości Wełnicy doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów – dwóch ciężarowych i osobowego hyundai-a.

W wyniku zderzenia jeden z ciągników siodłowych zapalił się, natomiast „osobówka” wjechała do przydrożnego rowu – około 200 metrów dalej.

Strażacy kilkadziesiąt minut wycinali kierowcę, uwięzionego w kabinie ciężarówki. Pozostali uczestnicy wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach.

Do najciężej rannego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lżej rannych do szpitala zabrały załogi karetek.

Na tę chwilę przyczyny i okoliczności zdarzenia nie są znane. Działania na miejscu cały czas trwają, droga jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazd przez Jankowo Dolne.

15 KOMENTARZE

  1. Na tej obwodnicy musiało się tak stać. Jeżdżę do pracy ta druga i widzę co inni kierowcy wyczyniają. Wyprzedzają na podwójnej ciągłej, i ta nadmierna prędkość. A później mają do innych pretensje. Boże, miej w opiece tych idiotów

    • To chyba masz szczęście do przyciągania idiotów, albo poruszasz się tam z prędkością 40 km/h. Ja tam jeżdżę codziennie i na jakieś debilne zachowania na tym odcinku jeszcze nie trafiłem. Ten wypadek, który się zdarzył nie miał przyczyn wariowania na drodze – wszyscy jechali raczej normalnie tylko nieszczęśliwy splot zdarzeń spowodował to co się stało.

      • Ja nie jeżdżę tamtędy codziennie ale co przejazd trafi sie conajmniej jeden matoł z sianem zamiast mózgu, który musi, ale to musi wyprzedzić bo np. ja jade 80-90 a to za wolno (podwojna ciągła, samochody z naprzeciwka, sznur samochodów przede mną? nieistotne!)

    • Na podstawie zdjęć można wnieść, że osobówka uderzyła w lewy przód ciągnika siodłowego z naczepą uszkadzając lewą przednią oponę. Kierowca stracił panowanie i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym z przyczepą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj